Recenze knihy: Začni vydělávat na tom, co tě baví

Do 30 dnů – krok za krokem

Chcete se osvobodit od každodenní rutiny, ale nevíte, kde začít? Uznávaný autor a podnikatel John Williams vám za pouhých 30 dnů pomůže uskutečnit váš nápad a začít se jím živit – a to i v případě, že jste na nic skvělého doposud nepřišli! Stačí, když se budete svému nápadu věnovat 20 minut denně.

To, co se v knize dozvíte, je v přímém rozporu s běžnými představami o tom, jak přijít na vynikající myšlenku a vytvořit z ní úspěšný byznys. Autor využívá nejaktuálnější myšlenkové trendy v dynamicky se rozvíjejících společnostech, jako jsou Facebook, Google, Zappos, Dropbox nebo Toyota.

Kniha je skutečně stručným průvodcem a návodem na rozjezd vlastního podnikání během jednoho měsíce. Po úvodní části, která popisuje 3 kroky, jak jednoduše a rychle přijít na nápad, pro který se nadchnete, následuje 30 kapitol – každá pro jednotlivý den. V začátku knihy se setkáme s relativně jednoduchými úkoly, nad kterými možná může i rozum stát, nicméně mají svůj účel, v začátku je třeba zůstat hlavně motivovaný.

Kniha dále popisuje 11 způsobů, jak si začít s jakýmkoliv nápadem vydělávat peníze. Obsah jednotlivých kapitol opravdu není žádná věda a po přečtení jsem se nezřídka kdy shodl s autorem na jejich pravdivosti. Nikdy mi ovšem před přečtením knihy nedocházela zároveň jejich praktičnost.

Každá kapitola obsahuje mnoho příkladů z minulosti i současnosti, kdy je zmiňováno mnoho velikánů ať už se jedná o Isaaca Newtona, Henryho Forda, Steva Jobse nebo Elona Muska. Na příbězích ze života právě těchto géniů je ukazováno, že principy a techniky zmiňované Johnem Williamsem v knize nejsou žádnými novotami, ale naopak zákonitostmi, které fungují celou historii lidstva. Samozřejmě je kniha doplněna i o moderní prvky, tak aby byla aktuální a využitelná i v dnešní době.

V knize se tak můžete dočíst i informace o tom, jak na „chorobu“ současné doby – prokrastinaci. Dočtete se zajímavé myšlenky o tom, jak překonávat překážky, když se nedaří. Takové situace jistojistě nastanou a je třeba se s objevujícími problémy neohroženě poprat.

Nejaktuálnějším tématem zmiňovaným v knize, jsou informace o tom, jak váš projekt virálně rozšířit po síti. Současné internetové možnosti jsou opravdu takřka neomezené, nicméně si ne každý z nás potenciál tohoto mocného nástroje uvědomuje. Internet doslova představuje zlatý kohoutek, který je třeba pouze otočit.

Každá z kapitol je potom zakončena úkoly na daný den a nechybí ani rady s jakými problémy se můžete při plnění úkolů setkat. Pokud je tedy čtenář ochotný akceptovat knihu jako svého průvodce, může mu skutečně umožnit během třiceti dnů začít vydělávat díky projektu, který ho baví a naplňuje. Pokud by pak myšlenka startu podnikání či práce na volné noze během třiceti dnů, přišla čtenáři příliš bláznivá nebo naivní, nabízí kniha i řadu informací, které obohatí každého čtenáře, ať už se jedná o boj s prokrastinací nebo metodu mikroblokování a stojí jednoznačně za přečtení.

Já osobně jsem začal ihned aplikovat metodu mikrobloků při činnosti na mé diplomové práci. Za žádnou cenu jsem se k psaní nemohl dokopat, nicméně díky půlhodině denně, kdy se nyní práci na základě návodu stoprocentně věnuji, k mému překvapení dochází k zajímavým pokrokům.

Máte zájem o slevu 25 procent na tuto, ale i další byznysové knihy? Staňte se členem MontyRich komunity . Kromě zmíněné slevy na knihy se bude moci těšit i na tištěný magazín ve vaší schránce a celou řadu dalších výhod.

Newsletter

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.

Červen 2018
+ PDF magazínu MontyRich
jako dárek
Souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů
Neodesíláme žádny spam