x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

Kolik může vydělat jedna fotka na Instagramu? Jen Selter má za každou milion korun

Byznys na sociálních sítích

07.10.2016 / Tomáš Durčák
Internet je bez nadsázky magickým vynálezem. Během jediné dekády dokázal ulehčit přístup k informacím, lechtivému obsahu nebo přátelům pro miliardy lidí na celém světě. Zároveň kompletně změnil způsob, jakým někteří z nás pracují a vydělávají peníze. Příběhů, ve kterých se lidem změnil život doslova vzhůru nohama díky internetu, je nekonečně mnoho.

Jak se stát z nikoho celebritou

Slyšeli už jste někdy o jisté Jen Selter? Jen se narodila 8. srpna 1993 v New Yorku a během pár let z ní vyrostla obyčejná teenagerka, která pravidelně chodila posilovat a jako většina jejich vrstevníků měla účet na Instagramu. Jednoho dne jen tak pro vlastní pobavení zveřejnila na síti svou fotku z posilovny, jak cvičí na přístroji stairmaster (simulátor chůze po schodech). Fotografie pořízená zezadu nápaditě ukazovala její vypracované pozadí.

Fotce nevěnovala příliš pozornosti, avšak za pár dní si všimla, že její původně nevinné foto z posilovny získalo neobvykle velký počet „lajků“ a komentářů od řady neznámých cizinců. Počet lidí, kteří začali sledovat Instagram Jen, rovněž raketově vzrostl z několika desítek přátel na pár set lidí, většinou mužů, které nikdy nepotkala.

Zřejmě existují lidé, kteří ji sledují na více sociálních sítích zároveň. Ona sama se však může prezentovat jako třiadvacetiletá slečna, jejíž slova a fotografie na internetu konzumuje přes 10 milionů lidí. Toto impérium, které by jí mohl leckterý trenér fitness závidět, Jen vytvořila bez absolvování jakéhokoliv formálního fitness tréninku či vzdělání. Vzdala se konec konců i studia na vysoké, aby se mohla plně věnovat budování své značky.

Roční plat průměrného Američana za sdílení jediné fotky

Konečně se dostáváme k tomu, co vás zřejmě nejvíc zajímá – kolik taková popularita dokáže vydělávat? Je dost možné, že bez existence internetu by Jen dnes byla jen anonymní 23 letou slečnou, kterou baví chodit do posilovny. Díky internetu je z ní však světově známá fitness modelka, která má podepsaných tucet smluv se sponzory a propaguje vše od kalhot na jógu až po potravinové doplňky. Podle odhadů dostává 50 – 60 tisíc dolarů (1,1 – 1,3 milionu korun) za každou sdílenou fotografii, která splňuje dohodnutá kritéria.

Už chápete moc internetu? Popravdě řečeno, tohle jsou ještě drobné. Americký komik Kevin Hart podle nedávno odhalených informací dostal za pouhé dva předem dohodnuté tweety neuvěřitelné 2 miliony dolarů (44 milionu korun). Jak můžete vidět na snímku výše, má na Facebooku více než 53 tisíc „lajků“. Ten samý snímek získal navíc na Instagramu dalších více než 144 tisíc „lajků“. Představte si, že vyrábíte sportovní oblečení, nebo fitness nápoj. Kolik byste byli ochotni Jen nabídnout za takovouto reklamu?

Nyní už můžeme s klidem tvrdit, že vydělat hromadu peněz není doopravdy ničím složitým. Vždyť někomu už k tomu dnes stačí jen si čas od času vyfotit svůj vlastní zadek.

Pokud se chcete inspirovat, tak se podívejte na profil Jen Selter na Instagramu

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Co se stane, když konečně přejdete od slov k činům?

Aneb příklad podnikatelky, která prodává cookies těsto ve svém newyorském obchodě.

Článek

Dobré myšlenky se rodí z relaxace, nikoli z tvrdé práce, tvrdí miliardář Ray Dalio

Cenné rady úspěšného investora

Článek

Knihy, díky kterým budete chytřejší aneb co doporučuje Bill Gates ke čtení

Nejbohatší muž planety se rád dělí o inspiraci

Článek

Jak si získat respekt svých zaměstnanců v šesti jednoduchých krocích

Jít příkladem a na nic si nehrát

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

DREAMJOB: Staňte se redaktorem internetového magazínu MontyRich

Pojďte s námi měnit svět

Článek

Jak vybrat toho nejlepšího kandidáta na pracovní pozici? Nastavte priority

Aneb vědět, co je pro vás nejdůležitější

Článek
Další články z rubriky Podnikání