x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

10 důvodů, proč se oženit s prací

11.12.2014 / Tomáš Bönisch
Životní štěstí může mít mnoho podob, a pokud se obáváte, že se práce stane vaší manželkou, věřte, že vám může přinést více radosti, než tušíte.

Získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu

MontyRich předplatné

+ kniha v hodnotě 890 Kč zdarma

Každý hledá osobní štěstí někde jinde. Pro někoho je esencí radosti jeho manželka a děti, pro někoho to může být jeho byznys. Ne každý dokáže v osobním životě zabodovat a pohled na rodiny na každém kroku v nás může evokovat myšlenku, jestli také chceme život přes kopírák, když po něm vlastně ani netoužíme.

Pro většinu lidí je práce zdrojem financí pro osobní život, ale pokud je pro vás práce zdrojem samotného života, tak se této myšlence nebraňte. Žijeme v moderním světě, kde předsudky zcela ztrácí na síle a vyhrává vlastní intuice. Pouze vy určujete svůj vlastní cíl a má-li být práce vaším smyslem života, není důvod, proč se nechat strnout davem. Mám pro vás 10 důvodů, které dělají z práce ideální družku:

1. Neexistují limity

Pokud zasvětíte život práci, tak pro vás přestanou existovat limity a můžete se rozvíjet do zcela jiných rozměrů. Svůj volný čas věnujete myšlenkám na rozvoj. Pokud se podíváte na nejznámější vynálezce historie a na nejúspěšnější podnikatele, zjistíte, že většina z nich byla svobodná, nebo založila rodinu v pozdním věku. Opravdu by byli Tesla, Newton nebo Beethoven tak úspěšní, kdyby se namísto kariéry museli věnovat rodině?

2. Smysl života

Ne každému se podaří najít osobní štěstí a marně hledají něco, co by jim dalo smysl života. Patříte mezi ně? Nebojte se najít smysl ve svém byznysu, může vám přinést více radosti, než jen tušíte.

3. Investice

Všimli jste si hlavních cílů svých vrstevníků? Získat výhodnou hypotéku na dům, leasing na auto a následně žít stereotypním životem, který bude jednou za rok zpestřený zájezdem. Investice do podnikání je nejdokonalejší investicí, která se dokáže vrátit v nesrovnatelně větší hodnotě než jakákoliv jiná investice.

4. Moje firma, moje rodina

Budování firmy je podobné jako zakládání rodiny. Přibíráte její členy, kteří se vyvíjí společně se společností a mohou se pro vás stát natolik blízkými osobami, že pro vás budou něčím víc než jen přáteli či zaměstnanci.

5. Cíl

Práce je manželkou, která bude vždy stát za vámi, bude vaší oporou a pomůže vám k vašemu cíli. Pracovní cíle pro vás budou tím jednodušší, čím budete mít lepší vztah k práci.

6. Raketový pohon

Nezdá se vám, že příliš rychle postupujete vpřed? Díky většímu pracovnímu nasazení dokážete růst dvakrát tak rychleji, než vaše konkurence. Možná se vám stane, že vás někdo požádá o radu na ten kouzelný elixír, díky kterému jste stále úspěšnější.

7. Radost

Práce pro vás přestane být překážkou, ale radostí. Vybrali jste si práci podle toho, co vás baví a čemu rádi zasvětíte svojí energii. S čím větším elánem budete k práci přistupovat, tím více radosti vám přinese.

8. Nezávislost

Velkým plusem je nezávislost z hlediska financí. Pracovní nasazení vás nikdy nedostane do situace, kdy byste byli bez peněz, a tak si jich můžete užívat mnohem více, než ostatní. Zcela nezávislí jste i v jakémkoliv rozvoji.

9. Zadní vrátka

Pokud budete chtít rozjet další byznys a podnikat tak ve více oborech, bude to vyžadovat mnohem více času a peněz. Vy naštěstí máte oboje, takže není důvod, proč nemít i zadní vrátka s další společností.

10. Nikdy není pozdě

Oženit se s prací neznamená být celý život sám. Nebojte se, že když se rozhodnete pro kariéru, tak už není cesty zpět. Jestliže budete chtít změnu, vždy ji můžete sami učinit.

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

DREAMJOB: Staňte se redaktorem magazínu MontyRich

Pojďte s námi měnit svět

Článek

Jste ve stresu z chaosu na pracovním stole? Držte se těchto 5 zásad

Pořádek ve věcech napomáhá soustředění

Článek

Příběh mladého podnikatele, který se vydal do Itálie, aby ji přenesl do Česka

Rozhovor s restauratérem Šimonem Havlíkem

Článek

Jedou v tom spolu: Bill Gates, Warren Buffett, Elon Musk i Mark Zuckerberg

Filantropie je fenoménem dnešní doby

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

TRIPLE BOTTOM LINE: Tři P důležitá pro trvale udržitelný rozvoj firmy

People, planet, profit, aneb tři základní pilíře Corporate Social Responsability pro budování úspěšné firmy.

Článek

Do Ameriky přijel jako námořník s 200 dolary v kapse. Dnes je z něj úspěšný byznysmen

Ayhan Hassan je příkladem velké píle

Článek
Další články z rubriky Podnikání