x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

Jak Sharon Osbournová pomohla svému muži ke slávě a bohatství

10.11.2014
Kdo by neznal zpěváka Ozzyho Osbourna? Frontman legendární kapely Black Sabbath o sobě říká, že podnikání vůbec nerozumí. A přitom je to jeden z nejúspěšnějších umělců doby a jeho festivalový projekt Ozzfest se těší návštěvnosti kolem 30 tis. fanoušků. On

Zdroj fotografie: Facebook

Kluk z dělnické rodiny a dcera manažera

John Michael Osbourne se jako zpěvák a skladatel neodmyslitelně zapsal do dějin hudební branže a dnes disponuje jměním kolem 220 milionů amerických dolarů. Ačkoliv mu touha po jakémkoliv vzdělání byla v mládí cizí (absolvoval pouze základní školu, dokonce se dostal i do vězení), věděl, že nechce celý život pracovat jako dělník na stavbě, nebo v továrně.

Začal v sobě objevovat lásku k hudbě, a tak se jednoho dne rozhodl, že opustí svou práci a vykročí vstříc lepším zítřkům. Po několika počátečních hudebních projektech se v roce 1967 začíná psát historie kapely Black Sabbath a Ozzy si pomalu otevírá vrátka do beatové síně slávy. O 12 let později se zamiluje do Sharon Ardenové – dcery manažera kapely Dona Ardena, která se v pozdějších letech stane klíčem ke zpěvákově bohatství.

Společné projekty a kariéra

Když pomineme jeho vlastní hudební úspěchy (v roce 1993 získává Grammy v kategorii Best Metal Performance, v roce 2000 je mu přidělena hvězda na chodníku slávy, mnoho platinových alb), vyšplhal se Ozzy až na samý vrchol zejména díky vydatné pomoci své druhé ženy Sharon. Disciplína a dodržování pravidel mu totiž nic neříkaly, a proto dal na svou manželku, která držela rodinou kasu a měla také dohled nad majetkem.

Jedním z nejúspěšnějších společných projektů se v roce 2002 stala reality show The Osbournes. Rodina Osbournů podepsala kontrakt s nejsledovanější hudební televizí MTV, a fanoušci tak mohli nahlédnout do života bohatých hvězd žijících v Beverly Hills. Nechyběly večírky, luxusní auta, dovolené a nákupy. Show měla obrovskou sledovanost a vydělávala astronomické peníze také proto, že reality show byly tenkrát ještě „v plenkách“.

Zajímavost: Vilu v Beverly Hills, kde se celá show natáčela, koupila v roce 2007 zpěvačka Christina Aguillera za 11,5 milionů dolarů, což bylo o 23,3% méně než požadovaná cena. V roce 2011 ji kompletně pozměněnou nabídla za 13,5 milionu.

Ozzy Osbourne (Zdroj: Facebook)

Management Sharon Osbourne 

V roce 1996 manželé založili metalový festival Ozzfest a aniž by to předpokládali, ceny lístků se postupem času vyšplhaly na 150 dolarů. Každoroční zisk z festivalu tak postupně přesáhl 20 milionů dolarů. Na akci vystupují nejen slavné rockové a metalové skupiny, ale dostávají zde příležitost také úplní nováčci. Možná se vám to zda jako šlechetný krok, ale vše má svůj podnikatelstý záměr. Co kdyby náhodou Sharon objevila na Ozzfestu nové talenty a mohla jim zajistit management? Skvělý tah, nemyslíte? Už teď zastupuje Sharon Osbourne taková jména jako The Smashing Pumpkins nebo Motorhead.

Vzestupy a pády

Nic ale netrvá věčně a platí to i u slavných osobností. V roce 2003 se Sharon dozvěděla, že má rakovinu a musela podstoupit náročnou léčbu. Syn Jack také onemocněl, dcera Kelly začala trpět poruchou příjmu potravy a navíc se rodina dostala do finančních potíží. Sharon se ale nemoci ani nepřízni osudu nepoddala, bojovala a zvítězila.  Zapojila se do dalších projektů generujících peníze jako je The Ex Factor nebo America's Got Talent, kde zasedla v porotě a rodinná kasa se tak opět naplnila.

Ozzy o své ženě říká, že je to nejsilnější osoba, kterou zná. A její manažerské dovednosti to bezpečně potvrzují. Určitě o ní ještě uslyšíme!

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Co se stane, když konečně přejdete od slov k činům?

Aneb příklad podnikatelky, která prodává cookies těsto ve svém newyorském obchodě.

Článek

Dobré myšlenky se rodí z relaxace, nikoli z tvrdé práce, tvrdí miliardář Ray Dalio

Cenné rady úspěšného investora

Článek

Knihy, díky kterým budete chytřejší aneb co doporučuje Bill Gates ke čtení

Nejbohatší muž planety se rád dělí o inspiraci

Článek

Jak si získat respekt svých zaměstnanců v šesti jednoduchých krocích

Jít příkladem a na nic si nehrát

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

DREAMJOB: Staňte se redaktorem internetového magazínu MontyRich

Pojďte s námi měnit svět

Článek

Jak vybrat toho nejlepšího kandidáta na pracovní pozici? Nastavte priority

Aneb vědět, co je pro vás nejdůležitější

Článek
Další články z rubriky Podnikání