Recenze knihy: Nejlepší přesvědčovací techniky – Henrik Fexeus

Jak získat druhé na svou stranu?

Chcete objevit nenápadné psychologické triky a techniky, s nimiž se vám podaří přesvědčit druhé, dostat je na svou stranu a dočkat se od nich podpory? Máte zájem získat strategickou výhodu, která zajistí, že s vámi nebudou moci druzí manipulovat? Pak si přečtěte knihu Nejlepší přesvědčovací techniky a staňte se pánem každé situace!

Knihu Nejlepší přesvědčovací techniky vydává nakladatelství Grada Publishing, a.s.

Abych byl upřímný, tak po přečtení úvodní kapitoly jsem byl doslova nadšený a plný očekávání, co mi zbytek knihy nabídne. A kniha mě rozhodně nezklamala. Je plná celé řady zajímavých návodů a technik jak ovládnout situaci.

Kniha je skutečně plná praktických návodů, které jsou aplikovatelné v pracovním nebo i osobním životě, ať se jedná o řečnické nebo vztahové techniky. Nezřídka kdy jsem si i uvědomil, že mám danou techniku již osvojenou a nevědomě ji sám využívám. Naopak jsem si byl schopný i utříbit myšlenky a po krátkém zamyšlení mi došlo, že řadu z nich naopak využívám naprosto špatně.

Na rozdíl od standardně využívaných technik jsou psychologické „triky“ popisované v této knize nenápadné a působí přirozeně. Váš protějšek tak ani nebude mít pocit, že je s ním manipulováno. S využitím předložených přesvědčovacích technik získáte strategickou výhodu, navíc dokážete předejít situaci, že by se stal někdo jiný pánem situace, a naopak manipuloval s vámi.

Co je důležité zmínit, tak strategie z této knihy nemají sloužit k negativní manipulaci druhými. Jedná se spíš o metaforu života jako šachové partie, ve které hraje každý svou hru, ve které je lepší znát ty správné tahy než prohrávat.

Pokud si chcete z knihy opravdu odnést co nejvíce, pak si doporučuji k četbě připravit poznámkový blok, sám jsem udělal tu chybu, že jsem ho připravený neměl a pak jsem musel celou knihou procházet znovu. Pokud bych měl vyzdvihnout část knihy, která mě opravdu zaujala, tak se jedná a druhou část, která je věnována slovním hrám.

Rozhodně doporučuji knihu přečíst, přestože je poměrně útlá (přečtete ji za dvě odpoledne), tak obsahuje velmi koncentrovaný text s celou řadou praktických myšlenek.

O autorovi

Henrik Fexeus je známý Švédský mentalista, mistr manipulace a psychologický iluzionista. Doposud vydal sedm knih, které byly přeloženy do dvaceti tří jazyků. Jeho první kniha Naučte se číst myšlenky se stala bestsellerem a vyšla ve dvaceti zemích světa.

Podobné články

5 nejčastějších chyb mladých lídrů, kterým se musíte vyhnout
Podnikání

5 nejčastějších chyb mladých lídrů, kterým se musíte vyhnout

Redakce MontyRich - 19.09.2018

Jakmile poprvé v životě získáte status CEO, dostane vaše kariéra nový rozměr. Vaše obzory a kontakty se začnou rozšiřovat, stejně jako se vaše…

Neale Donald Walsch: Bezdomovec, který prodal svůj deník za 1,5 milionu dolarů
Podnikání

Neale Donald Walsch: Bezdomovec, který prodal svůj deník za 1,5 milionu dolarů

Redakce magazínu MontyRich - 18.09.2018

Po autonehodě přišel o rodinu a o střechu nad hlavou. Ocitl se na ulici jako bezdomovec. Z největší životní beznaděje napsal knihu svých myšlenek, za…

3 podnikatelské priority, bez kterých se úspěch nikdy nedostaví
Podnikání

3 podnikatelské priority, bez kterých se úspěch nikdy nedostaví

Redakce magazínu MontyRich - 17.09.2018

Neexistuje jeden ultimátní recept na úspěch. Stejně jako neexistuje jeden ultimátní recept na zdraví. To ale neznamená, že si nemůžeme stanovit…

Rozhovor s Tomášem Kořínkem – předsedou představenstva ČMSS
Podnikání

Rozhovor s Tomášem Kořínkem – předsedou představenstva ČMSS

Redakce magazínu MontyRich - 17.09.2018

Ačkoliv státní podpora stavebního spoření již není taková jako v minulosti, zájem Čechu o tento finanční produkt stále neuvadá a jak říká Tomáš…

Efektivní učení - Jak přečíst knihu za 10 minut?
Podnikání

Efektivní učení - Jak přečíst knihu za 10 minut?

Redakce MontyRich - 17.09.2018

Ok, tohle už vážně zní jako nějaký reklamní slogan. Knihu za 10 minut? Jakoukoliv? Co když má 600 stran? I tu? Jasně, mozek má problém něco takového…

Stresové situace: Jak je zvládat?
Podnikání

Stresové situace: Jak je zvládat?

Roman Peterka - 17.09.2018

Stres. Slovo neoddělitelně spojené s moderní dobou. Konkurence přibývá, nové výzvy a úkoly se valí… není divu, že jsme neustále ve stresu.

Newsletter

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.

Červen 2018
+ PDF magazínu MontyRich
jako dárek
Souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů
Neodesíláme žádny spam