Recenze knihy: Nejlepší přesvědčovací techniky – Henrik Fexeus

Jak získat druhé na svou stranu?

Chcete objevit nenápadné psychologické triky a techniky, s nimiž se vám podaří přesvědčit druhé, dostat je na svou stranu a dočkat se od nich podpory? Máte zájem získat strategickou výhodu, která zajistí, že s vámi nebudou moci druzí manipulovat? Pak si přečtěte knihu Nejlepší přesvědčovací techniky a staňte se pánem každé situace!

Knihu Nejlepší přesvědčovací techniky vydává nakladatelství Grada Publishing, a.s.

Abych byl upřímný, tak po přečtení úvodní kapitoly jsem byl doslova nadšený a plný očekávání, co mi zbytek knihy nabídne. A kniha mě rozhodně nezklamala. Je plná celé řady zajímavých návodů a technik jak ovládnout situaci.

Kniha je skutečně plná praktických návodů, které jsou aplikovatelné v pracovním nebo i osobním životě, ať se jedná o řečnické nebo vztahové techniky. Nezřídka kdy jsem si i uvědomil, že mám danou techniku již osvojenou a nevědomě ji sám využívám. Naopak jsem si byl schopný i utříbit myšlenky a po krátkém zamyšlení mi došlo, že řadu z nich naopak využívám naprosto špatně.

Na rozdíl od standardně využívaných technik jsou psychologické „triky“ popisované v této knize nenápadné a působí přirozeně. Váš protějšek tak ani nebude mít pocit, že je s ním manipulováno. S využitím předložených přesvědčovacích technik získáte strategickou výhodu, navíc dokážete předejít situaci, že by se stal někdo jiný pánem situace, a naopak manipuloval s vámi.

Co je důležité zmínit, tak strategie z této knihy nemají sloužit k negativní manipulaci druhými. Jedná se spíš o metaforu života jako šachové partie, ve které hraje každý svou hru, ve které je lepší znát ty správné tahy než prohrávat.

Pokud si chcete z knihy opravdu odnést co nejvíce, pak si doporučuji k četbě připravit poznámkový blok, sám jsem udělal tu chybu, že jsem ho připravený neměl a pak jsem musel celou knihou procházet znovu. Pokud bych měl vyzdvihnout část knihy, která mě opravdu zaujala, tak se jedná a druhou část, která je věnována slovním hrám.

Rozhodně doporučuji knihu přečíst, přestože je poměrně útlá (přečtete ji za dvě odpoledne), tak obsahuje velmi koncentrovaný text s celou řadou praktických myšlenek.

O autorovi

Henrik Fexeus je známý Švédský mentalista, mistr manipulace a psychologický iluzionista. Doposud vydal sedm knih, které byly přeloženy do dvaceti tří jazyků. Jeho první kniha Naučte se číst myšlenky se stala bestsellerem a vyšla ve dvaceti zemích světa.

Podobné články

Rozhovor s Janem Jeníčkem – předsedou představenstva Raiffeisen stavební spořitelny
Podnikání

Rozhovor s Janem Jeníčkem – předsedou představenstva Raiffeisen stavební spořitelny

Redakce magazínu MontyRich - 23.10.2018

Ve čtvrtém díle našeho seriálu jsme vyzpovídali Jana Jeníčka mimo jiné i prezidenta Evropského sdružení stavebních spořitelen. A jak říká on sám:…

Disciplína - Jak udělat z nepřítele přítele?
Podnikání

Disciplína - Jak udělat z nepřítele přítele?

Redakce magazínu MontyRich - 23.10.2018

Chcete se svým životem něco dělat, a tak jste se rozhodli zkusit podnikání, sportovat, nebo cokoliv jiného. Přesně víte, jak cesta k úspěchu vypadá.…

Obchodní vizitky: Jejich pozitiva i negativa
Podnikání

Obchodní vizitky: Jejich pozitiva i negativa

Redakce magazínu MontyRich - 22.10.2018

I v dnešním digitálním věku je příjemné setkat se s papírovou obchodní vizitkou. Jde o užitečného pomocníka, který pomůže navázat vztahy se zákazníky.

The Property Brothers: dvojčata, co si vydělané miliony dělí napůl
Podnikání

The Property Brothers: dvojčata, co si vydělané miliony dělí napůl

Redakce magazínu MontyRich - 12.10.2018

Pokud byste se ve svém okolí zeptali některého ze sedmiletých dětí, co je momentálně jejich největší zábavou, asi by vám řekly, že si hrají s…

7 fatálních chyb, které mohou likvidovat váš byznys
Podnikání

7 fatálních chyb, které mohou likvidovat váš byznys

Redakce magazínu MontyRich - 11.10.2018

Jedním z klíčů k dosažení velikosti ve světě podnikání je myslet jako vítěz, to ví každý úspěšný podnikatel. Vytvořit ze sebe namotivovaného jedince…

Recenze: Od nuly k jedničce
Podnikání

Recenze: Od nuly k jedničce

Milan Charvát - 11.10.2018

Teď asi zklamu všechny čtenáře lačnící po motivaci a návodu, jak se z absolutního outsidera stát hvězdou ve všem možném. Peter Thiel je úspěšný…

Newsletter

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.

Červen 2018
+ PDF magazínu MontyRich
jako dárek
Souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů
Neodesíláme žádny spam