Zaměstnanci bez stresu? 5 tipů jak toho docílit

Co děla zaměstnance spokojenými?

Není žádným tajemstvím, že se během posledních let dost výrazně změnila firemní kultura, tak aby vyšla vstříc zaměstnancům, aby se na pracovišti lépe cítili. Za tímto posunem do značné míry stojí neustálý pokrok v technologiích a znovuobjevený zájem o zdraví a celkovou pohodu.

Firemní programy v oblasti příjemných pracovních podmínek se neustále rozvíjí a v nejbližší době budou významně transformovat pracovní průmysl. Prodejní automaty se zdravým obsahem, možnost práce ve stoje, důraz na personalizaci zdravotních programů, možnost spánku v případě nutnosti a zabývání se firemním stresem, nad těmito pěti body je třeba se zamyslet. Zlepšení psychosomatického stavu zaměstnanců povede k vyšší spokojenosti a následné vyšší produktivitě.

1. Prodejní automaty zpříjemňují pracovní prostředí

Je možné, že prodejní automaty plné nezdravých potravin na pracovišti považujete za stopu minulosti, do budoucna by je však mohly čekat světlé zítřky. Nikoliv však naplněné nezdravého občerstvení.

Firemní prodejní automaty budoucnosti budou plné zdravého jídla a řadou dalších produktů určených ke zlepšení zdravého životního stylu. Je třeba se zamyslet nad kvalitním spánkem či péči o oči a pleť. A co víc, samozřejmostí bude akceptace zaměstnaneckých debetních karet, ApplePay či Android Pay.

Ve skutečnosti už je tento trend k vidění u některých průkopnických firem, které testují automaty naplněné vitamíny, doplňky stravy a dalšími příklady zdravé výživy.

2. Stoly na stání už nejsou pouze módou ale i standardem

Taková pracovní místa se postupně mění z módní záležitosti na normu. Tento fakt naznačuje mnoho signálů. Výzkum od společnosti Human Resource Management Society nazval právě možnost práce ve stoje nejrychleji rostoucím pracovním benefitem ve Spojených státech. Což nemůže být náhoda.

Vezměte v úvahu současnou kancelářskou práci. Většina z pracovníků je celý den přilepená za pracovními stoly s minimálními přestávkami a možností nějaké fyzické aktivity. V mnoha ohledech to je dokonce životní styl. Vyšší pracovní deska s možností postát, tak může pomoci společnostem pokročit a umožnit zaměstnancům, aby se během svých rušných dnů alespoň trochu protáhli.

3. Maximální personalizace zdravotních programů

Je očividné, že mají zaměstnanci také zájem i o přizpůsobení svých firemních zdravotních programů. Začínají se objevovat první náznaky využívání digitálních, platforem aplikací a přenositelných zařízení vyhovující preferencím jednotlivých zaměstnanců.

Do budoucna by měli hlavně vůdci pokroku využívat „velká data“ o pracovních podmínkách, díky nimž je zaměstnancům přizpůsobí, tak aby je synchronizovali přesně s jejich osobními cíli v oblasti zdraví. Výsledek bude každému ušitý na míru s možností sportovního vyžití dle zájmů každého zaměstnance, zkrátka spojení pracovní náplně s možností věnovat se oblíbeným fitness aktivitám s cílem dosáhnout celkové větší spokojenosti.

Způsob, s jakým budou zaměstnanci s těmito nabídkami nakládat také projde vývojem. Bude možno navštěvovat osobní cvičební kurzy ve firemních wellness, případně spolupracovat prostřednictvím mobilních telefonů s virtuálními asistenty, kteří budou sledovat pokrok a hodnotit zdravotní výsledky.

4. Klidné místo na spánek

Spánková deprivace se bohužel stává vážným problémem, což má velký dopad na produktivitu zaměstnanců. V důsledku toho se dá očekávat, že stále více zaměstnavatelů bude řešit problematiku spánku prostřednictvím formálních osvětových programů na zvyšování povědomí o spánku a vzdělávacích programů. Bude třeba vybudovat pro zaměstnance více místa a prostoru na spánek, aby dostali více šance si odpočinout a zvýšit tak svou pracovním produktivitu.

5. Společnosti se konečně budou zabývat stresem zaměstnanců

Stres na pracovišti samozřejmě není novinkou, ale je velkým problémem. Světová zdravotnická organizace nazvala stres zdravotní epidemií 21. století. Myšlenka společnosti, která se snaží pomáhat zaměstnancům zvládat stresové situace není úplně nová, ale je stále třeba se jí čím dál více zabývat.

Změnou může však být, že se více společností obrátí na externí pomoc. Posílení tvořivosti a zlepšení soustředění, které s sebou zbavení stresu přináší, je v zájmu každého zaměstnavatele. Spojení práce, života a technologie – stále častěji se společnosti zaměřují na meditaci, například společnost Hewlett-Packard prostřednictvím svého programu CubeFit nabízí 10–15 minutové lekce meditace a jógy, které jsou živě vysílány přes Microsoft Lync nebo Skype, takže mají zaměstnanci možnost dobít energii kde a kdy chtějí.

Podobné články

Rozhovor s Janem Jeníčkem – předsedou představenstva Raiffeisen stavební spořitelny
Podnikání

Rozhovor s Janem Jeníčkem – předsedou představenstva Raiffeisen stavební spořitelny

Redakce magazínu MontyRich - 23.10.2018

Ve čtvrtém díle našeho seriálu jsme vyzpovídali Jana Jeníčka mimo jiné i prezidenta Evropského sdružení stavebních spořitelen. A jak říká on sám:…

Disciplína - Jak udělat z nepřítele přítele?
Podnikání

Disciplína - Jak udělat z nepřítele přítele?

Redakce magazínu MontyRich - 23.10.2018

Chcete se svým životem něco dělat, a tak jste se rozhodli zkusit podnikání, sportovat, nebo cokoliv jiného. Přesně víte, jak cesta k úspěchu vypadá.…

Obchodní vizitky: Jejich pozitiva i negativa
Podnikání

Obchodní vizitky: Jejich pozitiva i negativa

Redakce magazínu MontyRich - 22.10.2018

I v dnešním digitálním věku je příjemné setkat se s papírovou obchodní vizitkou. Jde o užitečného pomocníka, který pomůže navázat vztahy se zákazníky.

The Property Brothers: dvojčata, co si vydělané miliony dělí napůl
Podnikání

The Property Brothers: dvojčata, co si vydělané miliony dělí napůl

Redakce magazínu MontyRich - 12.10.2018

Pokud byste se ve svém okolí zeptali některého ze sedmiletých dětí, co je momentálně jejich největší zábavou, asi by vám řekly, že si hrají s…

7 fatálních chyb, které mohou likvidovat váš byznys
Podnikání

7 fatálních chyb, které mohou likvidovat váš byznys

Redakce magazínu MontyRich - 11.10.2018

Jedním z klíčů k dosažení velikosti ve světě podnikání je myslet jako vítěz, to ví každý úspěšný podnikatel. Vytvořit ze sebe namotivovaného jedince…

Recenze: Od nuly k jedničce
Podnikání

Recenze: Od nuly k jedničce

Milan Charvát - 11.10.2018

Teď asi zklamu všechny čtenáře lačnící po motivaci a návodu, jak se z absolutního outsidera stát hvězdou ve všem možném. Peter Thiel je úspěšný…

Newsletter

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.

Červen 2018
+ PDF magazínu MontyRich
jako dárek
Souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů
Neodesíláme žádny spam