x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

Ze startupu miliardovým kolosem. Jak přemýšlí o byznysu Lucie Brešová?

Jak vypadá šéfování jednomu z nejúspěšnějších českých startupů?

09.03.2018 / Patrik Kudláček
Lucie Brešová řídí provoz jednoho z nejvýraznějších a nejúspěšnějších českých startupů. Šéfuje raketovým tempem rostoucí firmě, jejíž roční obrat dnes atakuje hranici 20 miliard korun, navíc se snaží vše skloubit s péčí o ročního synka Honzíka.

Jak vypadá v praxi skloubení role výkonné ředitelky Kiwi.com a maminky malého kluka?

Není to jednoduché, ale já se řídím heslem, že kde je vůle, tam je cesta. Tak tu cestu hledám. Je to samozřejmě složité a je to často na úkor spánku, ale jde to. Honzík je zlatej. Beru si ho do práce, mám chůvu, která je tu s ním, když mám meetingy, zároveň si je plánuju tak, abych mezi nimi měla pauzu a mohla se jít s malým chvíli „pomuchlat“ a pohrát, aby si užil maminku, než zase půjde pracovat. A snažím se být v práci jen dva až tři dny v týdnu a zbytek času trávit jen s ním.

Co vás přivedlo do Skypickeru?

S Oliverem (zakladatelem Skypickeru Oliverem Dlouhým – pozn. red.) jsme se poznali přes Starcube, což je akcelerátor Jihomoravského inovačního centra (JIC). Já tam tehdy šla se svým vlastním projektem, startupem Zařiďto, oni tam byli se Skypickerem, tak jsme se poznali. Já ten svůj nápad nakonec opustila a na konci StarCube jsem od Joži či Olivera dostala nabídku jít pracovat do Skypickeru, že by potřebovali někoho, kdo by je trochu koordinoval. Na mě to ale tehdy bylo moc „party“ – kluci za to umí vzít i dnes, ale tenkrát to bylo opravdu hodně divoké (směje se). Pracovala jsem pak dva roky v JIC. S Oliverem jsme ale byli v kontaktu, věděla jsem, že se mu daří jeho nápad posouvat dál a odrážet od země. A když přišel znovu s nabídkou, že hledá COO, protože projekt se už začíná chytat a on potřebuje někoho, kdo zajistí chod firmy, aby to celé fungovalo, aby on sám měl víc času věnovat se rozvoji produktů a byznysu, přijala jsem.

A nebála jste se, že jsou pořád moc „party“? Co vás přesvědčilo, že jste na spolupráci se Skypickerem změnila názor?

Oliver mi tvrdil, že už tolik nechlastaj – ale kecal (směje se). Ne, vážně, hlavní bylo, že už tam byl opravdu viditelný náběh na růst. Oliver navíc umí skvěle prodat svoje vize, nakreslit v barvách ty budoucí vzdušné zámky, takže mě pro to úplně nadchnul. Doslova jsem viděla potenciál tohohle projektu.

Jak se měnila vaše role ve firmě? Na začátku byl punk, kdy všichni dělají všechno a vše je v pár lidech, jak to vypadá dnes?

Dnes jsem možná trochu strukturovanější a i okruh lidí, se kterými přímo spolupracuju, je mnohem menší. Dřív jsem dělala tak nějak se všemi. V průběhu prvních pár měsíců jsme taky nabírala prakticky všechny nové zaměstnance – dnes už se účastním pohovorů jen u lidí na opravdu klíčové pozice – a v podstatě jsem byla zapojená úplně do všeho, kromě vývoje. To opravdu nikdy nebyla moje parketa a byla jsem si toho vždycky plně vědoma. Jinak jsem ale měla na starosti všechno, co souviselo s chodem firmy – od smluv a výběru zaměstnanců přes jednání s investory až po vybavení kanceláří.

Celý rozhovor s Lucií Brešovou o vedení lidí i firmy si můžete přečíst v březnovém tištěném vydání magazínu MontyRich .

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

7 tipů, jak se stát lepším vyjednavačem

Jakým způsobem vnímá vyjednávání bývalý elitní agent FBI Chriss Voss

Článek

Tvořte fungující týmy a ovládnete trh!

Aneb jak dodat firmě a projektům správný drive

Článek

Zaměstnanci bez stresu? 5 tipů jak toho docílit

Co děla zaměstnance spokojenými?

Článek

Ze startupu miliardovým kolosem. Jak přemýšlí o byznysu Marie Havlíčková?

Ředitelkou Slevomatu v době, kdy řada z nás teprve končí vysokou školu

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 390 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Neumíte si udělat čas na četbu literatury? Proč nezkusit audioknihu?

Oči můžete nechat klidně odpočívat

Článek

Roboti změní rekruting nových zaměstnanců od základů

Je možné, že budou mít ještě větší vliv, než umělá inteligence?

Článek
Další články z rubriky Podnikání