Roboti změní rekruting nových zaměstnanců od základů

Roboti nepředstavují velkou novinku. V průmyslové výrobě se používají po celá desetiletí, nicméně jsou poměrně rozměrné a v drtivé většině využívané při pásové produkci. Většina jejich přínosu se v pracovním procesu již projevila, budoucností jsou však Coboti – spolupracující roboti.

Pokud chcete vidět budoucnost zajeďte si do Japonska. Země, která je špičkou ve vývoji moderních technologií, robotiky nevyjímaje. Restaurace Henn-na blízko Nagasaki už na první pohled zaujme. V kuchyni robotický šéfkuchař dělá palačinky, zatímco jiný míchá koktejly případně připravuje koblihy. Robot hostitel osloví návštěvníky ve chvíli, kdy je jejich hodinový bufet připraven. Restaurace má celkem sedm lidských zaměstnanců a třicet robotů, kteří obsluhují celkem 100 míst.

Robotičtí dělníci nejsou pouze trikem, který by snad měl přitahovat turisty, ale součástí experimentu financovaného vládou. Pokus má za úkol zjistit, které kuchyňské a potravinářské procesy mohou být automatizované a které je nutno obsluhovat lidmi. Hlavní impuls k provedení experimentu pochází z chronického nedostatku pracovní síly a vysokých mzdových nákladů. Zatímco robotičtí pracovníci v restauračním zařízením jsou stále ve fázi testování, je pravdou že roboti pomáhající pečovat o staré a nemocné, jsou již v Japonsku běžným úkazem. Robot pro podporu člověka od společnosti Toyota umí nabrat a přinést léky, nalít vodu, případně donést malé předměty. Zvládá běžné lidské činnosti, které mohou být pro starého člověka nepřekonatelnou překážkou.

Smršťující se pracovní síla

Co se děje v Japonsku, poskytuje náhled toho, co se může stát v letech budoucích i ve velké části rozvinutého světa, kam se snad můžeme počítat i my. Potřeba robotů je vyvolána snižujícím se počtem pracovních sil, a právě Česká republika je momentálně na špičce zemí Evropské unie podle míry nezaměstnanosti. Dětské boomy se periodicky opakují ob generaci, a navíc mladší lidé odkládají nástup do zaměstnání, přičemž jedním z důvodů je že déle studují. Zároveň nám stárne populace, což představuje do budoucna velkou výzvu pro celý sociální systém.

Vzhledem k nedostatku pracovní síly bude pro společnosti hlavním východiskem růst produktivity. Podnikům tak nezbyde nic jiného než investovat do automatizace výrobních procesů. Velkým tématem současnosti je umělá inteligence, ale ta pracovní proces nejspíš úplně změní, než že by měla nahradit lidi, jako součást pracovního procesu. Naproti tomu roboty lze navrhnout tak, aby dělaly velkou škálu pracovních úkonů, které do současnosti a v minulosti mohl vykonávat pouze člověk.

Nástup cobotů se blíží

Coboti jsou robotická zařízení, která jsou schopna úzce spolupracovat s lidmi. Koncept spolupracujících robotu se poprvé objevil již v roce 1995 jako součást výzkumného projektu vedeného nadací General Motors Foundation s cílem vytvořit natolik bezpečné roboty, aby mohli doslova pracovat ruku v ruce s lidmi. Klasický průmyslový robot je tedy samostatná jednotka, která provádí práci na základě pevného programu, naproti tomu kolaborující robot neboli cobot je speciálně navržen, aby spolupracoval s lidským protějškem.

Významná studie společnosti Bain and Co. předpovídá, že nové technologie, včetně humanoidních servisních robotů, výrazně ovlivní sektor služeb na pracovním trhu Spojených států amerických. Do roku 2020 přijde podle studie o pracovní místo 20 – 25 procent zaměstnaných, což představuje přibližně 30 milionů lidí. Není důvod nevěřit, že by podobná situace nemohla nastat i v západní Evropě a se zpožděním i u nás.

Co momentálně schází cobotům a humanoidním robotům, aby se staly samozřejmostí? Zatím trpí nedostatkem obratnosti a náklady na vývoj a jejich následný nákup jsou poměrně vysoké. Tato situace se však může rychle změnit. Roboty Asimo z Hondy již umí zvednout láhev, odšroubovat víčko a nalít obsah do papírového šálku. Postupný pokles nákladů na pořízení bude znamenat, že se během několika let stanou roboti levnější než lidská pracovní síla, navíc budou schopni pracovat téměř 24 hodin 7 dní v týdnu. Naší výhodou je, že cena pracovní síly v ČR je v porovnání se západním světem stále ještě poměrně nízká. Nejvíce ohrožená pracovním místa jsou ta manuální, jako v kuchyni, na staveništi, případně v pečovatelských domech nebo u dodavatelských společností. Do budoucna se však s jejich využitím počítá i na pozici co-pilotů, proto ani piloti nemohou být úplně v klidu.

Výzva pro náboráře

Popisovaný svět není žádnou vzdálenou fantazií. Nové technologie jsou už daleko za prototypovou etapou a mnohé z nich se již komerčně využívají, a tak není otázkou zda, ale kdy dojde k narušení trhu práce v odvětví služeb. Výsledek bude bezprostřední výzvou pro náboráře, aby přitahovali a udrželi zejména vysoce kvalifikované pracovníky. Vzhledem k rychlosti, s jakou může ke změnám náhle dojít, nebudou mít nahrazení pracovníci dostatek času na rekvalifikaci a přesun k výše kvalifikovaným pracovním místům, aby se dopad změn snížil.

Ještě větší výzvou pro náboráře pak bude najít kandidáty na pracovní místa, která budou zcela nová nebo se radikálně změní. Jenom málo univerzit po celém světě má učební programy, které poskytují studentům dostatek teorie k získání dovedností, aby na nově vytvořených pracovních místech mohli uspět. Neexistuje žádný program, který by učil studenty, jak vést tým, kde polovinu členů tvoří roboti.

Jak zhodnotit předpoklady uchazeče, zda bude schopen obstát v tomto úkole?

Samotný proces náboru se bude muset přizpůsobit, aby obstál v nové robotické době. Je čas na to začít myslet.

Podobné články

Firma v problémech? Jednoznačně příležitost!
Podnikání

Firma v problémech? Jednoznačně příležitost!

Milan Charvát - 16.06.2018

Základním definičním znakem tzv. distressed asset jsou negativní emoce. Důvody jsou různé – spory akcionářů, regulatorní omezení, finanční situace,…

15 věcí, které dělají úspěšní podnikatelé každý den
Podnikání

15 věcí, které dělají úspěšní podnikatelé každý den

Milan Charvát - 16.06.2018

Ti nejúspěšnější podnikatelé vidí sami sebe jako investici, proto se snaží pracovat se svým každodenním časem tak, aby jejich investice získávala na…

Recept, jak se stát perfektním manažerem?
Podnikání

Recept, jak se stát perfektním manažerem?

Patrik Kudláček - 15.06.2018

Ve sféře manažerského vzdělávání, tak jako všude jinde, panuje řada zaručených pravd a omylů. Správný recept na to, jak se stát manažerem par…

Náročný den? 6 tipů, jak to ustát psychicky i fyzicky
Podnikání

Náročný den? 6 tipů, jak to ustát psychicky i fyzicky

Milan Charvát - 13.06.2018

Běžné tipy na zlepšení pracovní nálady máte určitě jako správné ambiciózní osoby v malíčku - v kanceláři si otevřete okno dokořán, jdete se na…

Kdy bude mít svět prvního dolarového bilionáře?
Podnikání

Kdy bude mít svět prvního dolarového bilionáře?

Milan Charvát - 10.06.2018

Umíte si představit, kolik je bilion dolarů? Nebo spíše, co vše byste si za něj mohli koupit? Tuto sumu s dvanácti nulami byste například utráceli 2…

Jak během prvního měsíce na burze nepřijít o celý účet?
Podnikání

Jak během prvního měsíce na burze nepřijít o celý účet?

Tomáš Durčák - 08.06.2018

Ať máte talent od boha, nebo ne, musíte se při svém prvním vstupu na burzovní parket (i ten virtuální) naučit velké pokoře a trpělivosti. Zejména…

Newsletter

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.

Dávám souhlas se zpracováním mé adresy (ochranou osobních údajů)
Neodesíláme žádny spam