Firemní kultura jako klíč k úspěchu společnosti

Jak snížit fluktuaci zaměstnanců?

Co je firemní kultura a jak ovlivňuje pracovní prostředí? Firemní kulturu si můžeme představit jako „osobnost“ společnosti. Definuje prostředí, ve kterém zaměstnanci pracují. Kultura společnosti zahrnuje řadu prvků včetně pracovního prostředí, poslání společnosti, etických hodnot, očekávání a cílů.

Existují společnosti, kde se na firemní kultuře spolupodílí zaměstnanci na všech úrovních, zatímco jiné mají tradiční a formální způsob řízení. Další skupina společností pak může mít neformální pracovní prostředí bez mnoha pravidel a předpisů.

Google je příkladem organizace s jasnou firemní kulturou. Podle webové stránky se společnost cítí stále jako malá organizace s neformální atmosférou, přestože se nesmírně rozrostla. V poledne skoro každý obědvá v kancelářské kavárně, sedí u kteréhokoliv stolu a vede rozhovory s pracovníky Google z různých týmu. Každý zaměstnanec je praktickým přispěvatelem. Nikdo neváhá položit otázky i přímo samotným zakladatelům Larrymu Pageovi nebo Sergeyovi Brinovi.

Proč je důležité se firemní kulturou zabývat?

Firemní kultura je nesmírně důležitá pro zaměstnance, neboť si potom pravděpodobně budou více užívat svůj čas na pracovišti. Pokud pracovníci se společností souzní, nebudou váhat trávit v práci mnoho času. Zaměstnanci mají tendenci užívat si práci, pokud jsou jejich potřeby a hodnoty v souladu s potřebami a hodnotami vyskytujícími se na pracovišti.

Zaměstnanci sami pak mají tendenci rozvíjet lepší vztahy se spolupracovníky a jsou více produktivní.

Na druhou stranu, pokud pracujete pro společnost, kde se s podnikovou kulturou rozcházíte, je mnohem více pravděpodobné, že z vaší práce budete mít mnohem méně potěšení. Pokud chcete například pracovat nezávisle, ale pracujete pro společnost, která zdůrazňuje týmovou práci nebo má sdílené kancelářské prostory, budete pravděpodobně méně spokojení a méně efektivní.

Když pracujete ve společnosti s tradičním stylem řízení, budou vaše povinnosti jasně definované a jediná možnost k povýšení bude vést pouze přes formální povyšovací proceduru. Naopak na více neformálním pracovišti mají zaměstnanci často možnost, když jim to čas dovolí, přijímat nové role a zpracovávat různé projekty.

Jestli hledáte společnost, pro kterou je zábava pracovat, firemní kultura bude důležitou součástí vašeho rozhodování při hodnocení potenciálních zaměstnavatelů.

Z pohledu zaměstnavatele je kultura společnosti rovněž důležitá. Pracovníci, kteří se s firemní kulturou ztotožňují, tak nejen že jsou šťastnější ale pravděpodobně budou i produktivnější, jak už bylo zmíněno. Zároveň bude chtít takový zaměstnanec pracovat pro společnost delší dobu. Zaměstnavatelé tak mohou podstatně snížit fluktuaci zaměstnanců právě kvalitní firemní kulturou.

Jak se můžu dozvědět o kvalitě firemní kultury konkrétní společnosti?

Při hledání práce je důležité hledat pracovní místa, kde budete zapadat do firemní kultury. Není však vždy snadné poznat firemní kulturu společnosti zvenčí. Níže tedy uvádíme několik tipů pro posuzování kultury společnosti, které můžete využít při hledání zaměstnání:

Podívejte se na webové stránky společnosti – zejména se podívejte na stránkách společnosti na sekci „o nás“. Na tomto místě často naleznete popis poslání a hodnot společnosti. Webové stránky rovněž někdy obsahují zpětnou vazbu od zaměstnanců, což může být užitečným způsobem, jak se dozvědět o firemní kultuře z první ruky.

Udělejte si průzkum – kromě toho, že se podíváte na webové stránky společnosti, můžete také zkontrolovat množství online zdrojů, které jsou k dispozici a poskytují podrobnosti o podnikové kultuře.

Osobní dotazování – pokud znáte někoho, kdo pracuje pro společnost, o kterou máte zájem, domluvte se s dotyčnou osobou informační rozhovor, kde se můžete dozvědět o společnosti více informací. Podívejte se na LinkedIn a zjistěte, zda máte kontakty u společnosti, o kterou projevujete zájem.

Pokládejte na pohovoru správné otázky – zaměstnavatel se pravděpodobně bude snažit systémem otázek dospět k rozhodnutí, zda se osobnostně hodíte do společnosti. Není však nic špatného na tom, když se sami zajímáte. Přímou otázkou na firemní kulturu se můžete dozvědět mnoho důležitých informací. Případně se můžete tázat na konkrétní prvky společnosti, které jsou pro vás důležité, jako je množství samostatné práce, rozsah týmové práce nebo denní rozvrh zaměstnanců.

Sledování pracovních procesů – pokud vám bude nabídnuto pracovní místo a stále máte pochybnosti o firemní kultuře, zeptejte se, zda byste nemohli sledovat někoho při práci v průběhu jednoho dne nebo i jen několika hodin. Může to být užitečný způsob, jak vidět dynamiku kanceláře v akci a následně můžete vznést i nějaké doplňující dotazy.

Ujistěte se, že děláte správnou věc

Pracovní místo není pouze o penězích. Vzhledem k době strávené společně se spolupracovníky je důležité, aby zaměstnanec i zaměstnavatel zajistili, že bude probíhat bezproblémová spolupráce. Pokud nebudete v práci šťastní, může být lepší příležitostí práce zanechat a pokračovat někde jinde. Než skutečně přijmete práci, u které si nejste jistí, zda je ta pravá, ujistěte se nejdříve, že odpovídá vašim dovednostem, zkušenostem, osobnosti a cílům do budoucna.

Podobné články

Rozhovor s Janem Jeníčkem – předsedou představenstva Raiffeisen stavební spořitelny
Podnikání

Rozhovor s Janem Jeníčkem – předsedou představenstva Raiffeisen stavební spořitelny

Redakce magazínu MontyRich - 23.10.2018

Ve čtvrtém díle našeho seriálu jsme vyzpovídali Jana Jeníčka mimo jiné i prezidenta Evropského sdružení stavebních spořitelen. A jak říká on sám:…

Disciplína - Jak udělat z nepřítele přítele?
Podnikání

Disciplína - Jak udělat z nepřítele přítele?

Redakce magazínu MontyRich - 23.10.2018

Chcete se svým životem něco dělat, a tak jste se rozhodli zkusit podnikání, sportovat, nebo cokoliv jiného. Přesně víte, jak cesta k úspěchu vypadá.…

Obchodní vizitky: Jejich pozitiva i negativa
Podnikání

Obchodní vizitky: Jejich pozitiva i negativa

Redakce magazínu MontyRich - 22.10.2018

I v dnešním digitálním věku je příjemné setkat se s papírovou obchodní vizitkou. Jde o užitečného pomocníka, který pomůže navázat vztahy se zákazníky.

The Property Brothers: dvojčata, co si vydělané miliony dělí napůl
Podnikání

The Property Brothers: dvojčata, co si vydělané miliony dělí napůl

Redakce magazínu MontyRich - 12.10.2018

Pokud byste se ve svém okolí zeptali některého ze sedmiletých dětí, co je momentálně jejich největší zábavou, asi by vám řekly, že si hrají s…

7 fatálních chyb, které mohou likvidovat váš byznys
Podnikání

7 fatálních chyb, které mohou likvidovat váš byznys

Redakce magazínu MontyRich - 11.10.2018

Jedním z klíčů k dosažení velikosti ve světě podnikání je myslet jako vítěz, to ví každý úspěšný podnikatel. Vytvořit ze sebe namotivovaného jedince…

Recenze: Od nuly k jedničce
Podnikání

Recenze: Od nuly k jedničce

Milan Charvát - 11.10.2018

Teď asi zklamu všechny čtenáře lačnící po motivaci a návodu, jak se z absolutního outsidera stát hvězdou ve všem možném. Peter Thiel je úspěšný…

Newsletter

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.

Červen 2018
+ PDF magazínu MontyRich
jako dárek
Souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů
Neodesíláme žádny spam