Firemní kultura jako klíč k úspěchu společnosti

Co je firemní kultura a jak ovlivňuje pracovní prostředí? Firemní kulturu si můžeme představit jako „osobnost“ společnosti. Definuje prostředí, ve kterém zaměstnanci pracují. Kultura společnosti zahrnuje řadu prvků včetně pracovního prostředí, poslání společnosti, etických hodnot, očekávání a cílů.

Existují společnosti, kde se na firemní kultuře spolupodílí zaměstnanci na všech úrovních, zatímco jiné mají tradiční a formální způsob řízení. Další skupina společností pak může mít neformální pracovní prostředí bez mnoha pravidel a předpisů.

Google je příkladem organizace s jasnou firemní kulturou. Podle webové stránky se společnost cítí stále jako malá organizace s neformální atmosférou, přestože se nesmírně rozrostla. V poledne skoro každý obědvá v kancelářské kavárně, sedí u kteréhokoliv stolu a vede rozhovory s pracovníky Google z různých týmu. Každý zaměstnanec je praktickým přispěvatelem. Nikdo neváhá položit otázky i přímo samotným zakladatelům Larrymu Pageovi nebo Sergeyovi Brinovi.

Proč je důležité se firemní kulturou zabývat?

Firemní kultura je nesmírně důležitá pro zaměstnance, neboť si potom pravděpodobně budou více užívat svůj čas na pracovišti. Pokud pracovníci se společností souzní, nebudou váhat trávit v práci mnoho času. Zaměstnanci mají tendenci užívat si práci, pokud jsou jejich potřeby a hodnoty v souladu s potřebami a hodnotami vyskytujícími se na pracovišti.

Zaměstnanci sami pak mají tendenci rozvíjet lepší vztahy se spolupracovníky a jsou více produktivní.

Na druhou stranu, pokud pracujete pro společnost, kde se s podnikovou kulturou rozcházíte, je mnohem více pravděpodobné, že z vaší práce budete mít mnohem méně potěšení. Pokud chcete například pracovat nezávisle, ale pracujete pro společnost, která zdůrazňuje týmovou práci nebo má sdílené kancelářské prostory, budete pravděpodobně méně spokojení a méně efektivní.

Když pracujete ve společnosti s tradičním stylem řízení, budou vaše povinnosti jasně definované a jediná možnost k povýšení bude vést pouze přes formální povyšovací proceduru. Naopak na více neformálním pracovišti mají zaměstnanci často možnost, když jim to čas dovolí, přijímat nové role a zpracovávat různé projekty.

Jestli hledáte společnost, pro kterou je zábava pracovat, firemní kultura bude důležitou součástí vašeho rozhodování při hodnocení potenciálních zaměstnavatelů.

Z pohledu zaměstnavatele je kultura společnosti rovněž důležitá. Pracovníci, kteří se s firemní kulturou ztotožňují, tak nejen že jsou šťastnější ale pravděpodobně budou i produktivnější, jak už bylo zmíněno. Zároveň bude chtít takový zaměstnanec pracovat pro společnost delší dobu. Zaměstnavatelé tak mohou podstatně snížit fluktuaci zaměstnanců právě kvalitní firemní kulturou.

Jak se můžu dozvědět o kvalitě firemní kultury konkrétní společnosti?

Při hledání práce je důležité hledat pracovní místa, kde budete zapadat do firemní kultury. Není však vždy snadné poznat firemní kulturu společnosti zvenčí. Níže tedy uvádíme několik tipů pro posuzování kultury společnosti, které můžete využít při hledání zaměstnání:

Podívejte se na webové stránky společnosti – zejména se podívejte na stránkách společnosti na sekci „o nás“. Na tomto místě často naleznete popis poslání a hodnot společnosti. Webové stránky rovněž někdy obsahují zpětnou vazbu od zaměstnanců, což může být užitečným způsobem, jak se dozvědět o firemní kultuře z první ruky.

Udělejte si průzkum – kromě toho, že se podíváte na webové stránky společnosti, můžete také zkontrolovat množství online zdrojů, které jsou k dispozici a poskytují podrobnosti o podnikové kultuře.

Osobní dotazování – pokud znáte někoho, kdo pracuje pro společnost, o kterou máte zájem, domluvte se s dotyčnou osobou informační rozhovor, kde se můžete dozvědět o společnosti více informací. Podívejte se na LinkedIn a zjistěte, zda máte kontakty u společnosti, o kterou projevujete zájem.

Pokládejte na pohovoru správné otázky – zaměstnavatel se pravděpodobně bude snažit systémem otázek dospět k rozhodnutí, zda se osobnostně hodíte do společnosti. Není však nic špatného na tom, když se sami zajímáte. Přímou otázkou na firemní kulturu se můžete dozvědět mnoho důležitých informací. Případně se můžete tázat na konkrétní prvky společnosti, které jsou pro vás důležité, jako je množství samostatné práce, rozsah týmové práce nebo denní rozvrh zaměstnanců.

Sledování pracovních procesů – pokud vám bude nabídnuto pracovní místo a stále máte pochybnosti o firemní kultuře, zeptejte se, zda byste nemohli sledovat někoho při práci v průběhu jednoho dne nebo i jen několika hodin. Může to být užitečný způsob, jak vidět dynamiku kanceláře v akci a následně můžete vznést i nějaké doplňující dotazy.

Ujistěte se, že děláte správnou věc

Pracovní místo není pouze o penězích. Vzhledem k době strávené společně se spolupracovníky je důležité, aby zaměstnanec i zaměstnavatel zajistili, že bude probíhat bezproblémová spolupráce. Pokud nebudete v práci šťastní, může být lepší příležitostí práce zanechat a pokračovat někde jinde. Než skutečně přijmete práci, u které si nejste jistí, zda je ta pravá, ujistěte se nejdříve, že odpovídá vašim dovednostem, zkušenostem, osobnosti a cílům do budoucna.

Podobné články

Firma v problémech? Jednoznačně příležitost!
Podnikání

Firma v problémech? Jednoznačně příležitost!

Milan Charvát - 16.06.2018

Základním definičním znakem tzv. distressed asset jsou negativní emoce. Důvody jsou různé – spory akcionářů, regulatorní omezení, finanční situace,…

15 věcí, které dělají úspěšní podnikatelé každý den
Podnikání

15 věcí, které dělají úspěšní podnikatelé každý den

Milan Charvát - 16.06.2018

Ti nejúspěšnější podnikatelé vidí sami sebe jako investici, proto se snaží pracovat se svým každodenním časem tak, aby jejich investice získávala na…

Recept, jak se stát perfektním manažerem?
Podnikání

Recept, jak se stát perfektním manažerem?

Patrik Kudláček - 15.06.2018

Ve sféře manažerského vzdělávání, tak jako všude jinde, panuje řada zaručených pravd a omylů. Správný recept na to, jak se stát manažerem par…

Náročný den? 6 tipů, jak to ustát psychicky i fyzicky
Podnikání

Náročný den? 6 tipů, jak to ustát psychicky i fyzicky

Milan Charvát - 13.06.2018

Běžné tipy na zlepšení pracovní nálady máte určitě jako správné ambiciózní osoby v malíčku - v kanceláři si otevřete okno dokořán, jdete se na…

Kdy bude mít svět prvního dolarového bilionáře?
Podnikání

Kdy bude mít svět prvního dolarového bilionáře?

Milan Charvát - 10.06.2018

Umíte si představit, kolik je bilion dolarů? Nebo spíše, co vše byste si za něj mohli koupit? Tuto sumu s dvanácti nulami byste například utráceli 2…

Jak během prvního měsíce na burze nepřijít o celý účet?
Podnikání

Jak během prvního měsíce na burze nepřijít o celý účet?

Tomáš Durčák - 08.06.2018

Ať máte talent od boha, nebo ne, musíte se při svém prvním vstupu na burzovní parket (i ten virtuální) naučit velké pokoře a trpělivosti. Zejména…

Newsletter

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.

Dávám souhlas se zpracováním mé adresy (ochranou osobních údajů)
Neodesíláme žádny spam