Firemní kultura jako klíč k úspěchu společnosti

Jak snížit fluktuaci zaměstnanců?

Co je firemní kultura a jak ovlivňuje pracovní prostředí? Firemní kulturu si můžeme představit jako „osobnost“ společnosti. Definuje prostředí, ve kterém zaměstnanci pracují. Kultura společnosti zahrnuje řadu prvků včetně pracovního prostředí, poslání společnosti, etických hodnot, očekávání a cílů.

Existují společnosti, kde se na firemní kultuře spolupodílí zaměstnanci na všech úrovních, zatímco jiné mají tradiční a formální způsob řízení. Další skupina společností pak může mít neformální pracovní prostředí bez mnoha pravidel a předpisů.

Google je příkladem organizace s jasnou firemní kulturou. Podle webové stránky se společnost cítí stále jako malá organizace s neformální atmosférou, přestože se nesmírně rozrostla. V poledne skoro každý obědvá v kancelářské kavárně, sedí u kteréhokoliv stolu a vede rozhovory s pracovníky Google z různých týmu. Každý zaměstnanec je praktickým přispěvatelem. Nikdo neváhá položit otázky i přímo samotným zakladatelům Larrymu Pageovi nebo Sergeyovi Brinovi.

Proč je důležité se firemní kulturou zabývat?

Firemní kultura je nesmírně důležitá pro zaměstnance, neboť si potom pravděpodobně budou více užívat svůj čas na pracovišti. Pokud pracovníci se společností souzní, nebudou váhat trávit v práci mnoho času. Zaměstnanci mají tendenci užívat si práci, pokud jsou jejich potřeby a hodnoty v souladu s potřebami a hodnotami vyskytujícími se na pracovišti.

Zaměstnanci sami pak mají tendenci rozvíjet lepší vztahy se spolupracovníky a jsou více produktivní.

Na druhou stranu, pokud pracujete pro společnost, kde se s podnikovou kulturou rozcházíte, je mnohem více pravděpodobné, že z vaší práce budete mít mnohem méně potěšení. Pokud chcete například pracovat nezávisle, ale pracujete pro společnost, která zdůrazňuje týmovou práci nebo má sdílené kancelářské prostory, budete pravděpodobně méně spokojení a méně efektivní.

Když pracujete ve společnosti s tradičním stylem řízení, budou vaše povinnosti jasně definované a jediná možnost k povýšení bude vést pouze přes formální povyšovací proceduru. Naopak na více neformálním pracovišti mají zaměstnanci často možnost, když jim to čas dovolí, přijímat nové role a zpracovávat různé projekty.

Jestli hledáte společnost, pro kterou je zábava pracovat, firemní kultura bude důležitou součástí vašeho rozhodování při hodnocení potenciálních zaměstnavatelů.

Z pohledu zaměstnavatele je kultura společnosti rovněž důležitá. Pracovníci, kteří se s firemní kulturou ztotožňují, tak nejen že jsou šťastnější ale pravděpodobně budou i produktivnější, jak už bylo zmíněno. Zároveň bude chtít takový zaměstnanec pracovat pro společnost delší dobu. Zaměstnavatelé tak mohou podstatně snížit fluktuaci zaměstnanců právě kvalitní firemní kulturou.

Jak se můžu dozvědět o kvalitě firemní kultury konkrétní společnosti?

Při hledání práce je důležité hledat pracovní místa, kde budete zapadat do firemní kultury. Není však vždy snadné poznat firemní kulturu společnosti zvenčí. Níže tedy uvádíme několik tipů pro posuzování kultury společnosti, které můžete využít při hledání zaměstnání:

Podívejte se na webové stránky společnosti – zejména se podívejte na stránkách společnosti na sekci „o nás“. Na tomto místě často naleznete popis poslání a hodnot společnosti. Webové stránky rovněž někdy obsahují zpětnou vazbu od zaměstnanců, což může být užitečným způsobem, jak se dozvědět o firemní kultuře z první ruky.

Udělejte si průzkum – kromě toho, že se podíváte na webové stránky společnosti, můžete také zkontrolovat množství online zdrojů, které jsou k dispozici a poskytují podrobnosti o podnikové kultuře.

Osobní dotazování – pokud znáte někoho, kdo pracuje pro společnost, o kterou máte zájem, domluvte se s dotyčnou osobou informační rozhovor, kde se můžete dozvědět o společnosti více informací. Podívejte se na LinkedIn a zjistěte, zda máte kontakty u společnosti, o kterou projevujete zájem.

Pokládejte na pohovoru správné otázky – zaměstnavatel se pravděpodobně bude snažit systémem otázek dospět k rozhodnutí, zda se osobnostně hodíte do společnosti. Není však nic špatného na tom, když se sami zajímáte. Přímou otázkou na firemní kulturu se můžete dozvědět mnoho důležitých informací. Případně se můžete tázat na konkrétní prvky společnosti, které jsou pro vás důležité, jako je množství samostatné práce, rozsah týmové práce nebo denní rozvrh zaměstnanců.

Sledování pracovních procesů – pokud vám bude nabídnuto pracovní místo a stále máte pochybnosti o firemní kultuře, zeptejte se, zda byste nemohli sledovat někoho při práci v průběhu jednoho dne nebo i jen několika hodin. Může to být užitečný způsob, jak vidět dynamiku kanceláře v akci a následně můžete vznést i nějaké doplňující dotazy.

Ujistěte se, že děláte správnou věc

Pracovní místo není pouze o penězích. Vzhledem k době strávené společně se spolupracovníky je důležité, aby zaměstnanec i zaměstnavatel zajistili, že bude probíhat bezproblémová spolupráce. Pokud nebudete v práci šťastní, může být lepší příležitostí práce zanechat a pokračovat někde jinde. Než skutečně přijmete práci, u které si nejste jistí, zda je ta pravá, ujistěte se nejdříve, že odpovídá vašim dovednostem, zkušenostem, osobnosti a cílům do budoucna.

Podobné články

5 nejčastějších chyb mladých lídrů, kterým se musíte vyhnout
Podnikání

5 nejčastějších chyb mladých lídrů, kterým se musíte vyhnout

Redakce MontyRich - 19.09.2018

Jakmile poprvé v životě získáte status CEO, dostane vaše kariéra nový rozměr. Vaše obzory a kontakty se začnou rozšiřovat, stejně jako se vaše…

Neale Donald Walsch: Bezdomovec, který prodal svůj deník za 1,5 milionu dolarů
Podnikání

Neale Donald Walsch: Bezdomovec, který prodal svůj deník za 1,5 milionu dolarů

Redakce magazínu MontyRich - 18.09.2018

Po autonehodě přišel o rodinu a o střechu nad hlavou. Ocitl se na ulici jako bezdomovec. Z největší životní beznaděje napsal knihu svých myšlenek, za…

3 podnikatelské priority, bez kterých se úspěch nikdy nedostaví
Podnikání

3 podnikatelské priority, bez kterých se úspěch nikdy nedostaví

Redakce magazínu MontyRich - 17.09.2018

Neexistuje jeden ultimátní recept na úspěch. Stejně jako neexistuje jeden ultimátní recept na zdraví. To ale neznamená, že si nemůžeme stanovit…

Rozhovor s Tomášem Kořínkem – předsedou představenstva ČMSS
Podnikání

Rozhovor s Tomášem Kořínkem – předsedou představenstva ČMSS

Redakce magazínu MontyRich - 17.09.2018

Ačkoliv státní podpora stavebního spoření již není taková jako v minulosti, zájem Čechu o tento finanční produkt stále neuvadá a jak říká Tomáš…

Efektivní učení - Jak přečíst knihu za 10 minut?
Podnikání

Efektivní učení - Jak přečíst knihu za 10 minut?

Redakce MontyRich - 17.09.2018

Ok, tohle už vážně zní jako nějaký reklamní slogan. Knihu za 10 minut? Jakoukoliv? Co když má 600 stran? I tu? Jasně, mozek má problém něco takového…

Stresové situace: Jak je zvládat?
Podnikání

Stresové situace: Jak je zvládat?

Roman Peterka - 17.09.2018

Stres. Slovo neoddělitelně spojené s moderní dobou. Konkurence přibývá, nové výzvy a úkoly se valí… není divu, že jsme neustále ve stresu.

Newsletter

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.

Červen 2018
+ PDF magazínu MontyRich
jako dárek
Souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů
Neodesíláme žádny spam