x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

Jak na elegantní módu s nádechem Itálie? V Monsi znají recept

Aneb gentlemanem v jedenadvacátém století

04.12.2017 / Ellen Fischerová
Martin Kůs je mladý podnikatel, který žije módou. Jeho nová značka Monsi se specializuje na výrobu peněženek z tenčené italské kůže a dovoz ručně šitých hedvábných kravat ze severní Itálie. Jaký je jeho recept na úspěšný módní byznys?

Martine, z jakého důvodu jste se rozhodli založit značku specializující se na výrobu a dovoz pánských doplňků?

Ve světě módního průmyslu se již několik let pohybujeme s naším druhým projektem dámské značky Vuch . Chtěli jsme oslovit i muže a rozhodli jsme se přijít na trh s novou prémiovou značkou přímo pro ně. Jelikož sami máme problém si na dnešním módním trhu vybrat zboží, které by splňovalo naše parametry designu a provedení, rozhodli jsme se na to jít vlastní cestou.

V čem se vaše peněženky odlišují od tradičních výrobců? V čem jste jiní?

Naše peněženky se odlišují v mnoha věcech. Peněženky vyrábíme z tenčené chromové kůže, aby byly co nejužší a nepřekážely v zadní kapse kalhot, nebo nedělaly nevzhlednou bouli na saku. V designu peněženek kombinujeme různé barvy kůže. Nebojíme se experimentovat, a vznikají tak neotřelé a extravagantní kombinace s nezaměnitelným rázem. Peněženku Monsi si tak nespletete s žádnou jinou.

Peněženky jsou ručně šité v české rodinné dílně, která jako jediná splnila naše představy o kvalitě. Velikost a uspořádání přihrádek jsme osobně testovali tak, aby byly praktické, ale zároveň skladné a elegantní. A hlavně takové, aby vás peněženka Monsi potěšila svou funkčností i vzhledem pokaždé, když ji vytáhnete z kapsy.

Snažili jsme se vyladit vše do posledního detailu. Včetně vlastního loga na zipech či podšívce, kterou jsme sami navrhli a nechali ji utkat přímo pro potřeby často používaných míst v peněžence.

Monsi

A co byste nám pověděl o kravatách a motýlcích, které nabízíte?

Pro naše kravaty a motýlky používáme výhradně výběrové italské hedvábí z oblasti Como. Všechno hedvábí pochází pouze od dvou pečlivě vybraných tradičních výrobců, kteří dodávají látky i pro módní ikony jako je Versace nebo Tommy Hilfiger.

Toto bylo naše hlavní kritérium. Když kravata, tak z hedvábí. A když z hedvábí, tak pouze z italského Coma, kde se stále drží tradiční řemeslo a výroba. Mnoho výrobců dnes hedvábí dováží z Číny a následně ho prezentuje jako italské. A tomu jsme se chtěli vyhnout.

Co je pro vaši firmu důležité?

Preciznost výroby, materiály, design a vztah se zákazníkem. Chceme ukázat světu, že pánské doplňky mohou být kvalitní, originální a sebevědomé. Stejně jako muži. Chceme, aby naše doplňky přinášely radost z čisté a praktické krásy. Aby pokaždé připomněly, že stojí za to dělat věci po svém.

Zaměřili jsme se výhradně na módní doplňky, které ostatní výrobci módy často opomíjejí a berou je jenom jako něco do počtu. U nás je to jinak. Doplňkům věnujeme všechnu naši pozornost. Věříme, že perfektní celek se skládá z perfektně dotažených detailů.

K jakým příležitostem jsou určeny doplňky, které vaše firma prodává?

Z naší nabídky si můžete vybrat doplňky jak pro běžné nošení, tak i na svatbu či firemní večírek. Důležité je, abyste se s nimi v každé chvíli cítili sebevědomě a pohodlně. S malou peněženkou Minor můžete vyrazit klidně na pivo s přáteli, hned druhý den s motýlkem z Line Collection na večerní koncert vážné hudby.

Prodáváte italské produkty a v České republice vyrobené produkty, které jsou z italské kůže; znamená to tedy, že vám je osobně blízká Itálie? Proč právě Itálie?

Když se bavíme o prémiové kvalitě a tradici v oblasti módy, tak je Itálie na prvním místě. Například výrobců opravdu kvalitního hedvábí v Evropě již moc nenajdeme. Hlavní oblastí je právě Itálie a také Anglie.

Itálie je nám samozřejmě velice blízká nejez skrze módu, ale i jídlo. Pokaždé když tam jedeme domlouvat nové kolekce nebo řešit výrobu, tak je to velice příjemné.

Monsi

Co plánujete do budoucna?

Už nyní máme plnou hlavu dalších kolekcí a výrobků. Z věcí, které se již aktuálně řeší s dodavateli, mohu zmínit dvě nové kolekce peněženek, pánské šály, rukavice a další drobné doplňky k obleku. Příští rok bychom také chtěli představit první kolekci pánských hodinek. Aby ale splnila všechna naše očekávání, tak to ještě nějakou dobu zabere.

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

7 tipů, jak se stát lepším vyjednavačem

Jakým způsobem vnímá vyjednávání bývalý elitní agent FBI Chriss Voss

Článek

Tvořte fungující týmy a ovládnete trh!

Aneb jak dodat firmě a projektům správný drive

Článek

Zaměstnanci bez stresu? 5 tipů jak toho docílit

Co děla zaměstnance spokojenými?

Článek

Ze startupu miliardovým kolosem. Jak přemýšlí o byznysu Marie Havlíčková?

Ředitelkou Slevomatu v době, kdy řada z nás teprve končí vysokou školu

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 390 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Neumíte si udělat čas na četbu literatury? Proč nezkusit audioknihu?

Oči můžete nechat klidně odpočívat

Článek

Ze startupu miliardovým kolosem. Jak přemýšlí o byznysu Lucie Brešová?

Jak vypadá šéfování jednomu z nejúspěšnějších českých startupů?

Článek
Další články z rubriky Podnikání