x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

Úspěch? Ten se nachází mimo komfortní zónu, říkají zakladatelé TeskaLabs

Česká technologická naděje

04.10.2017 / Roman Peterka
Opustit dobře placené místo v korporátu, vrhnout se do nejistých vod vlastního podnikání a jako parťáka si do byznysu přibrat bývalou manželku? Přesně tohle udělal Aleš Teska a vznikl tak jeden z nejslibnějších českých technologických startupů - TeskaLabs. Firma se prosadila jak v Británii, tak na českém trhu a ve spolupráci s operátorem O2 například zajišťuje zabezpečení zařízení připojených k pokladnímu systému eKasa.

Pro dvojici Aleš a Vladimíra Teskovi není TeskaLabs první společný počin. Společně už několik vlastních projektů rozjeli – jako „vedlejšák“ po večerech. Například měřicí systém pro mobilní operátory, který monitoruje kvalitu jejich služeb, nebo online nástroj pro projektový management. Podobně začaly vznikat i obrysy budoucího podnikání startupu TeskaLabs – řešení pro zabezpečení mobilních aplikací a bezpečné připojení mobilních zařízení do firemních sítí. I to byl původně „vedlejšák“ pro volné chvíle po návratu z práce. Nakonec se ale z „hračky“ pro dlouhé zimní večery stalo podnikání na plný úvazek.

Co vás přivedlo na nápad, že právě oblast zabezpečení mobilních aplikací a připojených zařízení skrývá ten pravý byznysový potenciál?

Aleš: V této oblasti jsem se pohyboval dlouhodobě, díky tomu jsem moc dobře věděl, že je to pro řadu firem vcelku obtížný a palčivý problém. Spousta firem nemá tuto oblast vyřešenou na dostatečné úrovni a ani neví, jak na to. Nemají potřebnou zkušenost, respektive lidi s potřebnou odborností, protože to vyžaduje poměrně specifické znalosti z oblasti cyber security, kryptografie a vysokorychlostního síťování, které na trhu nejsou tak úplně běžně k mání. A když pak chcete jako firma používat například nějakou rozsáhlou mobilní aplikaci, kterou používá spousta lidí, nebo chcete provozovat síť s velkým množstvím připojených zařízení, jako je třeba síť bankomatů, narazíte přesně na tenhle problém. A řešíte, co s tím. Výsledkem jsou různě „zbastlená“ inhouse řešení, která nejsou ani zdaleka optimální. A my jsme přišli s myšlenkou...

...
Pokračování článku pouze pro předplatitele.
Staňte se členy klubu MontyRich a získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Řídit obchodní centrum je jako kormidlovat loď, říká Martin Kubík

Pořád oči na stopkách a hlídat si ponor

Článek

Kim Čong-un: Luxusní život nejznámějšího diktátora současnosti

Aneb hlad a bída se ho netýká

Článek

Poptávka po nákupu firem se zvyšuje, říká Jaroslav Havel

Doba nahrává prodeji firem

Článek

Jak vybudovat úspěšnou značku? Ukažte svůj příběh a hodnoty

Aneb miliony do reklamy nejsou vše

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Staňte se obchodníkem magazínu MontyRich!

Pojďte s námi měnit svět

Článek

Hearst Castle: Úchvatné losangelské sídlo

Aneb skromný bungalov jednoho vydavatele

Článek
Další články z rubriky Podnikání