x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

10 tipů, jak být zajímavým uživatelem LinkedInu

Stručný návod na zlepšení vašeho profilu

03.10.2017 / Ellen Fischerová
LinkedIn není pouze další sociální sítí, ale mocným nástrojem, jehož služeb využívají mnozí personalisté, startupisté nebo exekutivci. Jedná se o ideální místo, kde můžete narazit na pracovní pozici vašich snů. Samotné založení profilu však zdaleka nestačí...

Získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu

MontyRich předplatné

+ kniha v hodnotě 390 Kč zdarma

1) Buďte jedineční

Při vytváření profilu se snažte být sami sebou. Snažte se zamyslet nad tím, v čem právě vy vynikáte, co je vaše silné místo. A nebojte se dát o tom světu vědět. Snažte se, aby vynikla vaše autentičnost a to, v čem jste dost možná lepší, než ostatní uchazeči. Ptejte se – proč by měl někdo přijmout právě vás? Co máte a ostatní ne?

2) Aktualizujte

Nezapomeňte aktualizovat informace. Absolvovali jste školení? Máte nový diplom? Povýšili vás? Ihned vše napište do svého profilu a sdílejte se svým okruhem spojení! Každý se tožiž rád obklopuje lidmi, kteří na sobě pracují.

3) Buďte aktivní ve správnou dobu na správném místě

Když zveřejníte příspěvek o půlnoci, kolik lidí si ho přečte? Když ho zveřejníte v deset ráno, je více pravděpodobné, že si ho váš budoucí šéf všimne? Je třeba se zamyslet nad tím, koho chceme našimi příspěvky oslovit a na základě toho pak přispívat. Být na správném místě ve správný čas je jedním z klíčů k úspěchu. A to platí i ve virtuálním světě.

4) Správně a důsledně popište svou pracovní pozici

Důkladně popište náplň stávající pracovní pozice. Že přesně víte, co máte dělat vy, neznamená, že to ví ten, kdo si zobrazuje váš profil. Proto dbejte na to, aby z vašeho profilu bylo každému zřejmé, za co jste byl doposud zodpovědný.

5) Fotky v akci

Jedna fotografie, na které je vidět vaše práce, má velkou vypovídací hodnotu. Fotka se spokojeným klientem, na firemní akci, v kanceláři. Hlavně se hodně smějte, protože vás vaše práce baví!

6) Video

Natočte video, ve kterém se představíte. Krátký minutový medailonek, kde uživatelé LikedInu uvidí, jací jste v reálu. Nejen text a fotografie, ale i vaše gesta a mluvený projev utvářejí to, kým jste. Doporučujeme poradit se s profesionály a do videa trochu zainvestovat. Chcete přece udělat dobrý dojem.

7) Kontrolujte, kdo si vás prohlíží

Lidé si váš profil většinou zobrazují z nějakého důvodu. Pozorně proto sledujte a kontrolujte, kdo tito lidé jsou a přemýšlejte, zda byste s nimi mohli navázat spolupráci.

8) Reference

Vyžádejte si reference od svých zaměstnavatelů, klientů a spolupracovníků. Čím více spokojených lidí s vaší prací je, tím lépe. Na základě referencí a doporučení máte potvrzena svá slova, jimiž se snažíte zaujmout v nové práci. Prezentujete se někomu, kdo vás v životě neviděl. Jaký na něj chcete udělat dojem?

9) Propojení s přáteli

Spojte se s přáteli. Více kontaktů na LinkedInu, větší šance, že se vaše fotografie a jméno dostanou na monitor, na kterém si přejete být zobrazeni. Proto nezanedbávejte vyhledávání starých i nových známých.

10) Komentáře

Komentujte. Podílejte se tak na obsahu profilů vašich přátel, firem i pracovních skupin profesionálů. Více komentářů s vašimi názory, větší šance, že si vašich postojů všimne osoba, která je sdílí s vámi. Na základě stejných postojů a hodnot se vždy spolupracuje lépe.

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

7 tipů, jak se stát lepším vyjednavačem

Jakým způsobem vnímá vyjednávání bývalý elitní agent FBI Chriss Voss

Článek

Tvořte fungující týmy a ovládnete trh!

Aneb jak dodat firmě a projektům správný drive

Článek

Zaměstnanci bez stresu? 5 tipů jak toho docílit

Co děla zaměstnance spokojenými?

Článek

Ze startupu miliardovým kolosem. Jak přemýšlí o byznysu Marie Havlíčková?

Ředitelkou Slevomatu v době, kdy řada z nás teprve končí vysokou školu

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 390 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Neumíte si udělat čas na četbu literatury? Proč nezkusit audioknihu?

Oči můžete nechat klidně odpočívat

Článek

Ze startupu miliardovým kolosem. Jak přemýšlí o byznysu Lucie Brešová?

Jak vypadá šéfování jednomu z nejúspěšnějších českých startupů?

Článek
Další články z rubriky Podnikání