x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Jak podnikat v oblasti wellness? Desítky milionů nemusí být potřeba

14.08.2017 / Roman Peterka
Stav celkové harmonie těla i duše, to je wellness. V praxi se pod tento pojem vejde ledacos – od zařízení nabízející komplexní sadu služeb pro hýčkání a ozdravění těla přes masážní salon (někdy kombinovaný i s nabídkou kosmetických procedur v duchu hesla „ke zdraví patří krása) až po obyčejný penzion s masážní vanou v koupelně na pokoji.

Získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu

MontyRich předplatné

+ kniha v hodnotě 890 Kč zdarma
Zákazníci jsou ale dnes už poměrně „zhýčkaní“ a „wellness centrum“ v podobě bazénu s vířivkou už dnes rozhodně nikoho neoslní. Správné wellness centrum by navíc mělo být místem, které nenabízí pouze masáže a koupele, ale které působí na všechny smysly hosta, aby se cítil příjemně a uvolněně. Nejde ani čiště a jen o dostatečné vybavení – tedy naskládat vedle sebe co nejvíce různých wellness procedur vedle sebe. Kdo se chce odlišit, potřebuje koncept.

Bazén, sauna, masáže

Wellness centrum zkrátka musí mít myšlenku, musí mít vlastní „duši“. Inspiraci pro wellness centrum lze hledat i v historii lázeňství – oblíbenou inspirací jsou například římské lázně. Trend současnosti navíc velí: Zpátky k léčbě. V počátcích byly wellness pobyty jakousi komerční alternativou k léčebným pobytům v lázních, na které pacienty posílal lékař a odlišovaly se jednak klientským přístupem náš zákazník, náš pán) oproti striktně léčebnému (a autoritářskému) přístupu v lázních, a také důrazem na „rozmazlování“ hostů. Tedy snahou přinést v podobě nabízených procedur příjemné pocity, tolik se neřešilo, jak moc to má skutečně zdravotní účinky.

To se ale změnilo. Lázně se totiž konkurenci přizpůsobily a zaměřily se i na ony příjemné pocity a méně direktivní přístup, wellness centra se zase začínají vedle zkrášlujících a čistě hýčkacích procedur více soustředit i na ty, které mají skutečný vliv na zdraví a zvýšení kondice. Výhodou se tak stává spolupráce s lékařem, který sestaví vstupní diagnostiku a na jejím základě naordinuje na míru sestavený program zdravotních procedur – od...
...
Pokračování článku pouze pro předplatitele.
Staňte se členy klubu MontyRich a získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Peníze v chmelovém moku aneb Jak se stát pivovarníkem (1.)

Minipivovar jako podnikatelská příležitost

Článek

Elektromobil ve většině domácností? Tak za dvacet let, říká šéf skupiny EFG

O udržitelných zdrojích energie

Článek

Hon na zákazníka: Najdi svou cílovku a dej jí správnou cenu

Cena, cílovka a volba

Článek

V srdci Evropy roste potenciál pro další Facebook nebo Teslu, tvrdí organizátoři největší startupové akce u nás

Šance pro Česko

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Proč je Alza boží firma?

Eshopista se blíží

Článek

Trápí vás nedostatek zaměstnanců? Víme, jak na nábor v zahraničí

Online HR není vždy řešením

Článek
Další články z rubriky Podnikání