x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

Plastická chirurgie aneb podnikání se skalpelem

26.06.2017 / Roman Peterka
Dny tráví na operačním sále na klinice, která mu říká pane. V pětatřiceti letech má za sebou majitel a vedoucí lékař kliniky estetické medicíny Aesthevita Ján Pilka přes deset tisíc zákroků, což je číslo, jakým se často nemohou pochlubit mnozí jeho třeba i o dvacet let starší kolegové. A vedle toho dokáže bez větších obtíží uřídit i chod své kliniky.

Jeho recept? Schopnost delegovat. „Medicínská stránka fungování kliniky je pro mě na prvním místě, na manažerské pozici zaměstnávám člověka, který většinu provozních záležitostí řeší sám, na mně jsou jen ta zásadní rozhodnutí, která by mohla ovlivnit ekonomické fungování kliniky,“ vysvětluje.

Co vás přivedlo k medicíně a proč jste si vybral v průběhu studia právě plastickou chirurgii?

V tom, že budu lékař, jsem měl jasno odmala. Otec byl úspěšným lékařem a mě medicína tím pádem také lákala. V průběhu studia jsme pak absolvovali stáže na různých odděleních a mě to začalo táhnout víc k plastické chirurgii – a tento zájem mi vydržel i po ukončení školy.

Dnes máte vlastní kliniku zaměřenou na estetickou chirurgii, po škole jste ale pět let pracoval na oddělení plastické chirurgie v nemocnici v Bratislavě.

To je nezbytné – každý plastický chirurg musí nejprve pět let pracovat ve státní nemocnici, kde si projde celým spektrem zákroků z oblasti plastické chirurgie, od rekonstrukční chirurgie přes chirurgii ruky až po estetickou chirurgii, než získá atestaci. Po atestaci pak přišla nabídka z jedné pražské privátní kliniky zaměřené na estetickou chirurgii, kterou jsem bez váhání přijal – a přesunul se tak z Bratislavy do Prahy.

V té době už jste snil o vlastní klinice?

V počátcích ještě ne. Pak jsem ale začal vnímat, že je řada věcí, které by podle mě z hlediska fungování kliniky měly být zabezpečeny jinak a lépe – pro vyšší kvalitu našich služeb a větší bezpečnost pacientů, ať už se to týkalo personálního zabezpečení, technického vybavení a dalších věcí. A začal jsem přemýšlet, že bych se měl posunout dál – a vybudovat sám něco, co budu moct vést přesně podle svých představ. Práce na privátní klinice v roli zaměstnance byla z tohoto pohledu dobrým základem – měl jsem možnost se zorientovat v tom, jak řada věcí spojených s provozem kliniky funguje. Ve chvíli, kdy jsem začal budovat svou vlastní privátní praxi, už jsem měl jasnou představu, jaké lidi a jaké technické vybavení potřebuji, abych mohl poskytovat kvalitní služby.

Kolik vás bylo na začátku a na kolik lidí se tým kliniky rozrostl dnes?

Začínal jsem sám s instrumentářkou, jednou lůžkovou sestrou a s manažerkou – všechno lidé, kteří se mnou přešli z mého předchozího zaměstnání. Postupně přibývali další lidé, dnes tu jsme čtyři plastici, pracují tu dva anesteziologové, máme tu i dvě dermatoložky, k tomu je tu skoro dvacet sester.

Estetické chirurgii se věnuje řada privátních pracovišť. V čem jste lepší než konkurence?

Určitě v technologickém vybavení, jak to, co se týká kvality estetických zákroků, jako je např. radiofrekvenční liposukce, která zajistí nejlepší výsledky po liposukci a podobně, tak to, které se týká bezpečnosti pacienta, což je oblast, která na privátních klinikách často pokulhává. Přitom i v případě estetické medicíny jde stále o chirurgické zákroky, takže vždy je tu riziko komplikací jako při jakékoli jiné operaci. Máme proto vybavení, které snese srovnání s vybavením pro jednotky intenzivní péče ve státních nemocnicích, jako je centrální monitorování pacienta, dechové podložky pro pacienty, antitrombotické návleky, jeden z nejkvalitnějších anesteziologických přístrojů apod. A nezbytnou součástí je i kvalitní personál – spolehlivé sestry, kvalitní lékaři a také kvalitní operační postupy, což zároveň pro mě znamená nutnost udržovat si neustále přehled a vzdělávat se, vyrazit minimálně každého čtvrt roku někam na kongres nebo na stáž, abych si udržoval přehled o novinkách v oboru.

O jaké zákroky je největší zájem?

Z běžných zákroků jsou to nejčastěji malé zákroky, jako korekce víček a podobně, pak samozřejmě liposukce a pak samozřejmě zvětšování prsou. U nás na klinice jsou pak častými typy zákroků ty, které spočívají v přenosu tuku z problémových partií na jiná místa na těle – např. ke zvětšení prsou nebo tvarování pozadí či k osvěžení tváře. Na tento typ zákroků se specializujeme a troufám si tvrdit, že jsme v něm nejlepší, protože díky množství zkušeností máme vypilovanou techniku těchto zákroků do nejmenších detailů.

Nedávno jste se přestěhovali do nových prostor. Proč? Vaše původní působiště vám už bylo malé?

Přesně tak. Už jsme se tam pořádně nevešli, měli jsme jen dva tři operační dny do týdne, takže jsme museli část zákroků dělat i jinde a kapacitně už to přestávalo stačit. Teď jsme v nových prostorách v Bolzanově ulici. Přesun sem znamenal nutnost dalších investic do vybavení, které na původním pracovišti bylo k dispozici, jako postele, sterilizace či vybavení operačního sálu. Do budoucna nás ale čeká ještě další stěhování, do vlastního – koupili jsme vilu, kterou budeme přestavovat pro potřeby kliniky. Bohužel se poněkud protahuje čekání na stavební povolení, tak jsme zatím museli zakotvit v tomto přechodném útočišti. Veškeré vybavení ale je už naše, takže až se odtud budeme stěhovat, nebude to už spojeno s většími investicemi do vybavení.

Máte na kontě přes 10 000 zákroků. To trávíte většinu života na operačním sále?

Je pravda, že mám hodně přesčasů (smích). Ale mně to vyhovuje, mě to na operačním sále opravdu hodně baví. Pro mě je moje práce i moje největší hobby.

A máte vedle toho čas i na nějaké jiné hobby?

Mám rád rychlá auta, doma jich mám takovou malou sbírku, a snažím se také ve volném čase pravidelně zajít do fitka. I kvůli práci – náročnější výkony mohou trvat i tři a půl nebo čtyři hodiny, a když máte takové výkony v jednom dnu třeba tři za sebou, hned je to dvanáct hodin nepřetržitého stání na sále. Na to člověk potřebuje fyzičku.

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Staňte se obchodníkem magazínu MontyRich!

Pojďte s námi měnit svět

Článek

Jak vybrat toho nejlepšího kandidáta na pracovní pozici? Nastavte priority

Aneb vědět, co je pro vás nejdůležitější

Článek

Chcete vydělávat na zákaznících pořád dokola? Dělejte to jako Harley-Davidson

To není motorka, to je chopper, baby

Článek

Nejlepší podnikatelská konference roku už za pár dní v Praze!

MontyRich: Building Better Business

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Start-up versus korporát

Aneb věřit mladým vizionářům či spoléhat na osvědčené

Článek

Tajemství efektivní pracovní porady aneb přestaňte ztrácet svůj čas

Bez efektivních porad nemůže byznys fungovat

Článek
Další články z rubriky Podnikání