x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

3 tipy na podnikání, které není sexy, ale nese své ovoce

Toto nejsou cool startupy

17.06.2017 / Zdravko Krstanov
Ve stínu technologických firem, aplikací a všemožných inovací by bylo možné zapomenout, že zde ještě zbyla také celá řada méně atraktivních podnikatelských příležitostí. Ty vás sice nedostanou do hvězdných panelových diskuzí, můžete si s nimi ale přijít na slušné peníze.

1) Doučování

Byznys s doučováním kvete hlavně díky dvěma aspektům. Tím prvním je zavedení jednotné přijímací zkoušky. MŠMT a Cermat mají ohromný zájem o zvýšení kvality ve vzdělávání a domnívají se, že právě plošné zavedení této zkoušky u všech maturitních oborů je tou správnou cestou. Ať už na to máte názor jakýkoli, prostor pro doučování tisíců budoucích středoškoláků zde nepochybně vznikl. Dnes dokonce roste poptávka po doučovaní na přelomu prvního a druhého stupně základní školy. Mnozí rodiče mají stále větší ambice dostat své ratolesti na víceletá gymnázia a utratit 300 až 400 korun za jednu lekci jim nedělá problém.

Další možností, která dokonce nevyžaduje nijak strukturované plány, je doučování v rámci vysokých škol. Studenti mnohdy nemají kvůli zapojení do pracovního procesu čas docházet na přednášky a další značná část z nich se ke studiu dostala jen díky neadekvátně jednoduchým (nebo žádným) přijímacím zkouškám. Dobrým zdrojem “zákazníků” může být pražská VŠE - za hodinu doučování předmětů, vycházejících například z ekonomie, se běžně platí 300 až 500 korun.

Kde sehnat zákazníky: Přímo ve školách či ve skupinách na sociálních sítích

2) Správa nemovitostí

V případě, že nebudete pouze pasivním dodavatelem služeb, ale strategickým partnerem, můžete si zajistit solidní živobytí díky správě nemovitostí. Tato větev facility managementu je u nás stále relativně zanedbaná. Firmy si často myslí, že výměnou štítků u vchodu a nalepením cedulky s nápisem “zákaz kouření” jejich práce končí. Jakmile vznikne nějaký problém a vy jej potřebujete řešit, vymlouvají se na externí dodavatele, popřípadě tvrdí, že v pět odpoledne k vám již nemají koho poslat. V bytových domech se proto otočí i několik správců během jednoho roku.

Říká se, že správa nemovitostí je závodem o snižování nákladů, to však mnohdy probíhá na úkor klienta. Chytré snižování nákladů je možné realizovat třeba tak, že se na problém s potrubím najme zkušený živnostník, nikoli armáda cizích pracovníků, kteří mají sice všichni stejné ošacení, za to však teprve včera přijeli do Česka a hasák neměli nikdy v ruce.

Buďte féroví, vžijte se do role nájemníků a najímejte zkušené živnostníky. Když u toho také budete myslet na udržitelnost, dokážeta za méně peněz poskytnout kvalitnější službu.

Kde sehnat zákazníky: Známých, kteří bydlí v bytovém domě, se zeptejte, jak jsou spokojeni se stávájícím správcem

3) “Úlevna” od stresu

Vydejte se na skládku pro staré mikrovlnky, lednice, televize a počítače, naskladájte je do strohé místnosti a pozvěte zájemce, aby je za úplatu rozbili. Účtujte si za to od 1000 korun výš. Budete se divit, kolik lidí vám skutečně zaplatí za možnost rozbít několik nefunkčních věcí...

Kde sehnat zákazníky: Před vchody konzultačních společností

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

DREAMJOB: Staňte se redaktorem magazínu MontyRich

Pojďte s námi měnit svět

Článek

Jste ve stresu z chaosu na pracovním stole? Držte se těchto 5 zásad

Pořádek ve věcech napomáhá soustředění

Článek

Příběh mladého podnikatele, který se vydal do Itálie, aby ji přenesl do Česka

Rozhovor s restauratérem Šimonem Havlíkem

Článek

Jedou v tom spolu: Bill Gates, Warren Buffett, Elon Musk i Mark Zuckerberg

Filantropie je fenoménem dnešní doby

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

TRIPLE BOTTOM LINE: Tři P důležitá pro trvale udržitelný rozvoj firmy

People, planet, profit, aneb tři základní pilíře Corporate Social Responsability pro budování úspěšné firmy.

Článek

Do Ameriky přijel jako námořník s 200 dolary v kapse. Dnes je z něj úspěšný byznysmen

Ayhan Hassan je příkladem velké píle

Článek
Další články z rubriky Podnikání