Startup World Cup 2017 vyhrál projekt, jehož potenciál předpovídal MontyRich jako první

ShipVio v záři reflektorů

ShipVio pojede reprezentovat Českou republiku na světové finále SWC do Silicon Valley a bude tak mít šanci získat investici ve výši milion dolarů.

V květnu loňského roku jsme jako první byznysové medium informovali o nadějném českém projektu ShipVio, který může způsobit revoluci v logistice. Jeho zakladatel a CEO André Dravecký si ze včerejší akce SWC Prague odnesl trofej nejcennější. Svou sebevědomou a kvalitně zpracovanou prezentací uchvátil přítomné investory, mezi nimiž byli i ostřílení jedinci přímo ze Silicon Valley.

Původní článek najdete ZDE

Jak český logistický startup začínal? Získal podporu od inkubátoru miliardáře Karla Janečka (nyní UP21). Dravecký dlouhou dobu sledoval konkurenci a přemýšlel, kam by mohl logistiku posunout. Svůj nápad nejprve diskutoval v okolí, které má s logistikou četné zkušenosti. Ostatně jeho rodiče se v ní pohybují na dvě desetiletí. Jakmile dostal ucelenou myšlenku a vytvořil byznys plán, začal komunikovat s investory.

K UP21 se dostal ještě v době, kdy se inkubátor jmenoval GISTINUP. První oslovení proběhlo v roce 2015, kdy Dravecký stále studoval vysokou školu. Dle jeho slov se jednalo o nezávazné hodinové povídání o tom, jak vnímá svůj nápad, kam to chce dotáhnout a jak by mu s tímto snažením investoři mohli pomoci. Během následujících pěti měsíců probíhala setkání na regulérní bázi. Poté si strany finálně plácly.

V současné době již UP21 posuzuje startupy mnohem rychleji. Když projekt projde prvním kolem, které je online, jde prezentovat před takzvaný IdeaBoard, aby představil svou myšlenku před odborníky. Poté jde před MainBoard, který už posuzuje celý byznys plán a ptá se více do detailů. Jaká je Draveckého rada k prezentacím?

„Ať se nikdo nebojí prezentovat. Žádný investor by neodmítl investici do nadějného týmu se skvělým nápadem jenom proto, že nemáte prezentační schopnosti jako Steve Jobs."

ShipVio chce na své cestě dosáhnout kompletní automatizace přepravy věcí a zboží. Dopravci mají spoustu volné kapacity ve svém nákladovém prostoru. Cílem společnosti ShipVio je tyto kapacity minimalizovat. „To bude znamenat obrovské snížení vstupních nákladů pro odesílatele zboží, ale zároveň větší výdělek pro dopravce, jelikož odvezou více zboží. To celé také povede k obrovskému snížení najetých kilometrů tzv. naprázdno a k menšímu počtu aut na silnici," odhaluje vize Dravecký. Z jeho slov vyplývá, že ShipVio pomůže radikálně snížit vypouštění CO2 do vzduchu, čímž se nám všem bude lépe dýchat.

24. března budeme rozhodně držet palce!

Podobné články

Rozhovor s Janem Jeníčkem – předsedou představenstva Raiffeisen stavební spořitelny
Podnikání

Rozhovor s Janem Jeníčkem – předsedou představenstva Raiffeisen stavební spořitelny

Redakce magazínu MontyRich - 23.10.2018

Ve čtvrtém díle našeho seriálu jsme vyzpovídali Jana Jeníčka mimo jiné i prezidenta Evropského sdružení stavebních spořitelen. A jak říká on sám:…

Disciplína - Jak udělat z nepřítele přítele?
Podnikání

Disciplína - Jak udělat z nepřítele přítele?

Redakce magazínu MontyRich - 23.10.2018

Chcete se svým životem něco dělat, a tak jste se rozhodli zkusit podnikání, sportovat, nebo cokoliv jiného. Přesně víte, jak cesta k úspěchu vypadá.…

Obchodní vizitky: Jejich pozitiva i negativa
Podnikání

Obchodní vizitky: Jejich pozitiva i negativa

Redakce magazínu MontyRich - 22.10.2018

I v dnešním digitálním věku je příjemné setkat se s papírovou obchodní vizitkou. Jde o užitečného pomocníka, který pomůže navázat vztahy se zákazníky.

The Property Brothers: dvojčata, co si vydělané miliony dělí napůl
Podnikání

The Property Brothers: dvojčata, co si vydělané miliony dělí napůl

Redakce magazínu MontyRich - 12.10.2018

Pokud byste se ve svém okolí zeptali některého ze sedmiletých dětí, co je momentálně jejich největší zábavou, asi by vám řekly, že si hrají s…

7 fatálních chyb, které mohou likvidovat váš byznys
Podnikání

7 fatálních chyb, které mohou likvidovat váš byznys

Redakce magazínu MontyRich - 11.10.2018

Jedním z klíčů k dosažení velikosti ve světě podnikání je myslet jako vítěz, to ví každý úspěšný podnikatel. Vytvořit ze sebe namotivovaného jedince…

Recenze: Od nuly k jedničce
Podnikání

Recenze: Od nuly k jedničce

Milan Charvát - 11.10.2018

Teď asi zklamu všechny čtenáře lačnící po motivaci a návodu, jak se z absolutního outsidera stát hvězdou ve všem možném. Peter Thiel je úspěšný…

Newsletter

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.

Červen 2018
+ PDF magazínu MontyRich
jako dárek
Souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů
Neodesíláme žádny spam