x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

Jak dosáhl miliardových prodejů král newyorských realit?

Aneb realitním makléřem naplno

05.12.2017 / Tomáš Durčák
Prodej realit v New Yorku je tvrdý byznys. Na pár kilometrech čtverečních tu stojí jedny z nejlukrativnějších bytů a několikapatrových penthousů na světě, které se snaží nabízet a prodávat stovky a stovky dravých, ambiciózních realitních makléřů z celého světa. Skutečný úspěch však zažije jen zlomek z nich a pozor – zde se nehraje na vzdělání ani předchozí praxi. Jde čistě o schopnost najít pro jakoukoliv obytnou plochu rychle vhodného kupce a zároveň vyjednat tu nejlepší možnou částku.

Získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu

MontyRich předplatné

+ kniha v hodnotě 390 Kč zdarma
Jedním z makléřů, kteří se svou bezchybně odváděnou prací dokázali dostat z nuly až na vrchol, je i původem Švéd Fredrik Eklund, jehož jméno se už aktuálně nešíří jen po New Yorku, ale díky účasti v televizní reality show Million Dollar Listing New York, která nahlíží pod pokličku toho, jak vypadá život realitního makléře, co vše musí pro úspěšný prodej udělat, nebo jak probíhá vyjednávání o finální ceně, jej dnes znají lidé po celém světě (vysílací práva pořadu byla prodána do 100 zemí).
 

New York nabízí šanci každému, kdo je ochotný skutečně pracovat

Fredrik Eklund je sice po všech stránkách talentovaný prodejce, ale ještě větší obdiv si získává tím, že své nejlepší prodeje dělá přímo před objektivy kamer. Nezapře svůj vrozený exhibicionismus, který se v mládí projevil například tím, že několik let působil jako herec v gay pornu, čímž se však nijak zásadně netají – proč taky, dařilo se mu i v této branži a získal hned několik ocenění.

V newyorských realitách se angažuje od roku 2004, kdy složil makléřské zkoušky a získal licenci pro prodej realit. Jeho talent a skvělý vkus pro výběr interiéru mu pomohly k velmi rychlému růstu. Už v roce 2008 se mu podařil první významnější prodej, když našel na Manhattanu vhodný apartmán pro Cameron Diaz. O rok později své služby poskytl další celebritě, Johnu Legendovi a v dalším roce našel nový newyorský domov pro aktuálního Jamese Bonda, Daiela Craiga.

Do dnešních dní se jeho klientela z řád známých a významných osobností rozrostla mimo jiné o švédskou princeznu Madeleine, Jessicu Albu, nebo Bena Stillera. Za jeden ze svých největších osobních úspěchů však považuje možnost prodat apartmán v jedné z nejluxusnějších budov v New Yorku, kterou vlastní Donald Trump.  

Prodal nemovitosti za více než 5 miliard dolarů

Poslední roky navíc probíhají i v New Yorku naplno ve znamení realitního boomu, což Eklundovi umožnilo jen v roce 2012 vydělat na komisích víc peněz, než za celou svou předchozí realitní kariéru dohromady. V roce 2013 vydělal ještě víc a zároveň vytvořil nový rekord, když dokázal úplně sám během 12 měsíců prodat 28 celých budov na Manhattanu. Jeho celkové kariérní skóre již přesáhlo 5 miliardy dolarů na prodaných nemovitostech.

Elegance jako základ úspěchu

Budíček o půl páté ráno, v pět už v posilovně, hodinka cvičení, sprcha, snídaně a nejpozději v sedm v práci. Tak začíná normální pracovní den Fredrika Eklunda. Kdy končí? Zhruba v devět až deset hodin večer. Poté většinou následuje návštěva jedné nebo více open house akcí, na které je pozván jinými realitními makléři a kam chodí hledat potenciální zajímavé nákupy pro své klienty. Do postele kolem půlnoci a další den vše znova. Jak to všechno zvládá? Za svého největšího pomocníka považuje kvalitní zelený čaj, který je údajně jeho hlavním zdrojem energie a soustředění.

Další neodlučitelnou součástí Eklunda je bez pochyby smysl pro eleganci. Ne, že by měl příliš na vybranou. Když se každý den potkáte klidně i se stovkou nových lidí, je váš první dojem všechno, co si lidé zapamatují. Kromě konverzačních schopností tvoří velkou část samozřejmě také oblečení a doplňky. Proto Fredrika v práci nikdy nepotkáte bez dokonalého účesu, přesně padnoucího obleku a luxusních hodinek.

Pokud chcete vidět víc, sledujte Fredrika na Instagramu

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

7 tipů, jak se stát lepším vyjednavačem

Jakým způsobem vnímá vyjednávání bývalý elitní agent FBI Chriss Voss

Článek

Tvořte fungující týmy a ovládnete trh!

Aneb jak dodat firmě a projektům správný drive

Článek

Zaměstnanci bez stresu? 5 tipů jak toho docílit

Co děla zaměstnance spokojenými?

Článek

Ze startupu miliardovým kolosem. Jak přemýšlí o byznysu Marie Havlíčková?

Ředitelkou Slevomatu v době, kdy řada z nás teprve končí vysokou školu

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 390 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Neumíte si udělat čas na četbu literatury? Proč nezkusit audioknihu?

Oči můžete nechat klidně odpočívat

Článek

Ze startupu miliardovým kolosem. Jak přemýšlí o byznysu Lucie Brešová?

Jak vypadá šéfování jednomu z nejúspěšnějších českých startupů?

Článek
Další články z rubriky Podnikání