Jak dosáhl miliardových prodejů král newyorských realit?

Aneb realitním makléřem naplno

Prodej realit v New Yorku je tvrdý byznys. Na pár kilometrech čtverečních tu stojí jedny z nejlukrativnějších bytů a několikapatrových penthousů na světě, které se snaží nabízet a prodávat stovky a stovky dravých, ambiciózních realitních makléřů z celého světa. Skutečný úspěch však zažije jen zlomek z nich a pozor – zde se nehraje na vzdělání ani předchozí praxi. Jde čistě o schopnost najít pro jakoukoliv obytnou plochu rychle vhodného kupce a zároveň vyjednat tu nejlepší možnou částku.

Jedním z makléřů, kteří se svou bezchybně odváděnou prací dokázali dostat z nuly až na vrchol, je i původem Švéd Fredrik Eklund, jehož jméno se už aktuálně nešíří jen po New Yorku, ale díky účasti v televizní reality show Million Dollar Listing New York, která nahlíží pod pokličku toho, jak vypadá život realitního makléře, co vše musí pro úspěšný prodej udělat, nebo jak probíhá vyjednávání o finální ceně, jej dnes znají lidé po celém světě (vysílací práva pořadu byla prodána do 100 zemí).
 

New York nabízí šanci každému, kdo je ochotný skutečně pracovat

Fredrik Eklund je sice po všech stránkách talentovaný prodejce, ale ještě větší obdiv si získává tím, že své nejlepší prodeje dělá přímo před objektivy kamer. Nezapře svůj vrozený exhibicionismus, který se v mládí projevil například tím, že několik let působil jako herec v gay pornu, čímž se však nijak zásadně netají – proč taky, dařilo se mu i v této branži a získal hned několik ocenění.

V newyorských realitách se angažuje od roku 2004, kdy složil makléřské zkoušky a získal licenci pro prodej realit. Jeho talent a skvělý vkus pro výběr interiéru mu pomohly k velmi rychlému růstu. Už v roce 2008 se mu podařil první významnější prodej, když našel na Manhattanu vhodný apartmán pro Cameron Diaz. O rok později své služby poskytl další celebritě, Johnu Legendovi a v dalším roce našel nový newyorský domov pro aktuálního Jamese Bonda, Daiela Craiga.

Do dnešních dní se jeho klientela z řád známých a významných osobností rozrostla mimo jiné o švédskou princeznu Madeleine, Jessicu Albu, nebo Bena Stillera. Za jeden ze svých největších osobních úspěchů však považuje možnost prodat apartmán v jedné z nejluxusnějších budov v New Yorku, kterou vlastní Donald Trump.  

Prodal nemovitosti za více než 5 miliard dolarů

Poslední roky navíc probíhají i v New Yorku naplno ve znamení realitního boomu, což Eklundovi umožnilo jen v roce 2012 vydělat na komisích víc peněz, než za celou svou předchozí realitní kariéru dohromady. V roce 2013 vydělal ještě víc a zároveň vytvořil nový rekord, když dokázal úplně sám během 12 měsíců prodat 28 celých budov na Manhattanu. Jeho celkové kariérní skóre již přesáhlo 5 miliardy dolarů na prodaných nemovitostech.

Elegance jako základ úspěchu

Budíček o půl páté ráno, v pět už v posilovně, hodinka cvičení, sprcha, snídaně a nejpozději v sedm v práci. Tak začíná normální pracovní den Fredrika Eklunda. Kdy končí? Zhruba v devět až deset hodin večer. Poté většinou následuje návštěva jedné nebo více open house akcí, na které je pozván jinými realitními makléři a kam chodí hledat potenciální zajímavé nákupy pro své klienty. Do postele kolem půlnoci a další den vše znova. Jak to všechno zvládá? Za svého největšího pomocníka považuje kvalitní zelený čaj, který je údajně jeho hlavním zdrojem energie a soustředění.

Další neodlučitelnou součástí Eklunda je bez pochyby smysl pro eleganci. Ne, že by měl příliš na vybranou. Když se každý den potkáte klidně i se stovkou nových lidí, je váš první dojem všechno, co si lidé zapamatují. Kromě konverzačních schopností tvoří velkou část samozřejmě také oblečení a doplňky. Proto Fredrika v práci nikdy nepotkáte bez dokonalého účesu, přesně padnoucího obleku a luxusních hodinek.

Pokud chcete vidět víc, sledujte Fredrika na Instagramu

Podobné články

Stresové situace: Jak je zvládat?
Podnikání

Stresové situace: Jak je zvládat?

Roman Peterka - 20.07.2018

Stres. Slovo neoddělitelně spojené s moderní dobou. Konkurence přibývá, nové výzvy a úkoly se valí… není divu, že jsme neustále ve stresu.

5 skvělých otázek, kterými si během přijímacího pohovoru řeknete vysněnou práci
Podnikání

5 skvělých otázek, kterými si během přijímacího pohovoru řeknete vysněnou práci

Patrik Kudláček - 18.07.2018

Pokud jste se nevydali na dráhu podnikání nebo nedisponujete cennými kontakty na ty, kteří ano a jsou úspěšní, nejspíš se nevyhnete přijímacímu…

Jak vychovat malého podnikatele? Návod od Marka Cubana
Podnikání

Jak vychovat malého podnikatele? Návod od Marka Cubana

Milan Charvát - 13.07.2018

Mark Cuban se s majetkem kolem 4 miliard dolarů řadí mezi nejbohatší osobnosti světa. Kromě jeho milovaných Dallas Mavericks, kteří válí v…

Vytvořit miliardovou firmu bez jediného šálku kávy? Sara Blakely to dokázala
Podnikání

Vytvořit miliardovou firmu bez jediného šálku kávy? Sara Blakely to dokázala

Milan Charvát - 12.07.2018

Sara Blakely, sedmačtyřicetiletá zakladatelka módní firmy Spanx je velmi dobře známá nejen všem ženám, které se s i nadbytečnými kily chtějí cítit…

Splnit si sen a otevřít hospodu. Základní tipy, jak na to
Podnikání, Prémium

Splnit si sen a otevřít hospodu. Základní tipy, jak na to

Roman Peterka - 12.07.2018

Hospoda, kavárna nebo bistro. Nebo třeba hit posledních let – minipivovar. Lákalo vás vždycky mít vlastní podnik tohoto typu? Dobře si to rozmyslete.…

Tyto 3 marketingové chyby mohou potopit váš byznys. Jak se jim vyhnout?
Podnikání

Tyto 3 marketingové chyby mohou potopit váš byznys. Jak se jim vyhnout?

Milan Charvát - 12.07.2018

Čtení tohoto článku vám nezabere více než tři minuty. Ale může vám zachránit tisíce. Možná miliony. A třeba i celou firmu.

Newsletter

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.

Červen 2018
+ PDF magazínu MontyRich
jako dárek
Dávám souhlas se zpracováním mé adresy (ochranou osobních údajů)
Neodesíláme žádny spam