x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

Rada ke startupům? Nikdy to nevzdávejte, tvrdí majitel velké digitální agentury

01.03.2017 / Zdravko Krstanov
Tomáš Wojcik je mozkem několika úspěšných startupů a také velké digitální agentury 2FRESH. V byznysu se mu velmi daří a za svou kariéru nasbíral nespočet zkušeností. Co radí mladým startupistům a začínajícím podnikatelům?

Získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu

MontyRich předplatné

+ kniha v hodnotě 890 Kč zdarma

Tomáši, na čem podle tebe závisí úspěch startupu?

To je velice těžká otázka. V první řadě asi na tom, jestli daná věc skutečně řeší problém, který lidé mají. To se potom odrazí na číslech, která projekt generuje. Když jsou totiž čísla zajímavá, tak startup nemá nouzi o peníze, ať už investorské, anebo vlastní vydělané. Díky těmto prostředkům pak můžete celý byznys velice dobře škálovat, “marketovat” a prodávat. 

Co bys poradil lidem, kteří hledají pro svůj projekt investory?

To je vždy individuální. Když například spustíte svůj projekt a ten ještě negeneruje žádná pořádná čísla, těžko pak přesvědčujete investory o tom, že do vás mají investovat. Co však mají investoři rádi, je skvělý a odhodlaný tým, který celému projektu dá maximum. Musíte je přesvědčit, že přesně víte, co děláte a kam míříte. 

Jakou roli hrají zkušenosti?

Když investorům ukážete, že jste schopni něco reálně vytvořit a někam se dostat, aniž by vám někdo poskytl peníze, je to pro ně důkaz, že jste schopni vybudovat úspěšnou firmu. Zejména bych však všem poradil, aby se zkrátka nevzdávali. Spousta lidí vás bude odmítat, spousta lidí vám bude říkat, že to, co děláte, nebude fungovat. Nenechte se tím odradit a jděte si tvrdě za svým. Pokud jste přesvědčeni o tom, že jste na správné cestě, dejte tomu všechno a jděte do toho se vším, co máte. 

Jak doporučuješ mladým, třeba nepříliš zkušeným podnikatelům, aby vedli lidi, potažmo skládali svůj tým?

Lidé v týmu jsou základním stavebním kamenem každé firmy. Měli by citít vaší důvěru. Že je nekontrolujete, a že vám například nevadí, že jdou dnes domů o něco dříve, protože včera byli v práci déle. Pokud s vámi chtějí mluvit, měli byste naslouchat, co vám říkají, a reagovat na to. Vy jste pro ně člověk, který se o ně postará a který je maximálně podpoří, aby se mohli posunout dále. Těch věcí je daleko více, ale nakonec jde o lidskost. Ta ale nesmí být druhou stranou zneužívaná. Pak se nejedná o vyvážený vztah.

Co se týká skládání týmu, je to vždy běh na dlouhou trať. V celém procesu hraje roli několik faktorů. Jedním z nich je nějaká zkušenost daného člověka. Tím dalším je například to, jaký ten člověk je. Protože my razíme pravidlo, že člověk může být sebelepším, ale pokud je arogantní, nechová se dobře vůči svým kolegům, anebo jim naznačuje, že je lepší, nemá v týmu co dělat. Čili pokud bereme někoho k nám, tak především řešíme, jaký je dotyčný člověk. Co má rád, co chce dělat a jak může přispět celému týmu. Až poté se díváme, co všechno dělal a co má sebou. Ve výsledku je byznys přesně o tom, co jsem popsal… o lidech. 

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Nejlepší podnikatelská konference roku už za pár dní v Praze!

MontyRich: Building Better Business

Článek

Start-up versus korporát

Aneb věřit mladým vizionářům či spoléhat na osvědčené

Článek

Tajemství efektivní pracovní porady aneb přestaňte ztrácet svůj čas

Bez efektivních porad nemůže byznys fungovat

Článek

Staňte se obchodníkem magazínu MontyRich!

Pojďte s námi měnit svět

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Hledali kvalitní maso, nakonec si pořídili vlastní řeznictví

Jak vášeň pro gastronomii přetavit ve fungující byznys

Článek

HR 2.0 aneb proč pečovat o zaměstnance svého

Vyšší spokojenost = vyšší produktivita

Článek
Další články z rubriky Podnikání