x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Tomáš Satoranský: NBA je splněný sen a hlavně výzva

Příběh cesty do nejlepší ligy světa

22.09.2016 / Pavel Hejkrlík
​Nejlepší profisoutěž světa NBA odstartuje 25. října letošního roku dalším ročníkem. Letos po krátké odmlce opět i s českou účastí, za Washington Wizards bude hrát teprve čtvrtý Čech v historii této nejprestižnější soutěže světa – Tomáš Satoranský. Jaká byla jeho cesta až do NBA? Jakých vlastností je třeba, aby se člověk dostal mezi absolutní špičku? V exkluzivním rozhovoru pro MontyRich nastiňuje největší český talent svůj recept na úspěch.

Je jedním z největších sportovních talentů, jaké kdy tato republika měla. Již v patnácti letech se stal nejmladším hráčem, který kdy nakoukl do nejvyšší české soutěže, v sedmnácti se stal nejmladším reprezentantem v historii ČR. Jelikož mu už tehdy byla Česká republika malá, zamířil na zkušenou do Španělska, kde se dokázal prosadit jak v týmu Sevilly, tak i v barvách legendární Barcelony. I přes nabitý program nikdy nevynechá reprezentaci, která i díky němu bude hrát již na třetím mistrovství Evropy v řadě. Svými výkony zaujal natolik, že se jej Washington (který jej jako 32. v pořadí draftoval ve druhém kole draftu 2012) rozhodl vyplatit ze smlouvy v Barceloně a přivést letos na podzim do nejlepší ligy světa. Smlouva zní na tři roky a devět milionů dolarů (216 milionů korun).

“Když jsme Tomáše draftovali, tak jsme cítili, že bude báječným hráčem NBA. Je jedinečný, velice atletický a velmi univerzální. Je rozehrávač, ale může hrát i na pozici dva nebo tři. Nejdůležitější je ale jeho basketbalová inteligence, je velmi chytrý a dobrý lídr,“ věří příchodu Satoranského do NBA Tommy Sheppard, viceprezident pro basketbalové operace týmu Wizards, podle nějž si jej zamilují i fanoušci. „Fanoušci Wizards ocení, když hráči dřou, dokážou přihrávat, hrát chytře. Díky tomu u nich může Tomáš uspět,” dodává. Že mu věří, dokládá i fakt, že se přijel podívat na kemp pro děti, který letos v Praze premiérově Tomáš Satoranský pořádal a po němž česká hvězda poskytla magazínu MontyRich exkluzivní rozhovor.

 

Jak jste se dostal k basketbalu a jaké byly první krůčky?

Jsem z hodně sportovní rodiny, kde skoro...

...
Pokračování článku pouze pro předplatitele.
Staňte se členy klubu MontyRich a získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Peníze v chmelovém moku aneb Jak se stát pivovarníkem (1.)

Minipivovar jako podnikatelská příležitost

Článek

Elektromobil ve většině domácností? Tak za dvacet let, říká šéf skupiny EFG

O udržitelných zdrojích energie

Článek

Hon na zákazníka: Najdi svou cílovku a dej jí správnou cenu

Cena, cílovka a volba

Článek

V srdci Evropy roste potenciál pro další Facebook nebo Teslu, tvrdí organizátoři největší startupové akce u nás

Šance pro Česko

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Proč je Alza boží firma?

Eshopista se blíží

Článek

Trápí vás nedostatek zaměstnanců? Víme, jak na nábor v zahraničí

Online HR není vždy řešením

Článek
Další články z rubriky Podnikání