x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

Příběh o úspěchu Jacka Canfielda

30.06.2014 / Petra Zlámalová

Příběh o úspěchu Jacka Canfielda
 
Teď poslouchejte. Ptejte se svého nitra. Uvědomte si, proč jste zde. Rozhodněte se, co chcete. Přijměte za svůj život stoprocentní zodpovědnost! Věřte si! Začněte teď. Jen to udělejte!

V úvodu tohoto článku je zmíněna část ze čtyřiašedesáti pravidel úspěchu, podle kterých žije Jack Canfield. Napsal o nich známou knihu Pravidla úspěchu – návod jak se dostat z místa kde jste, na místo kde chcete být . Dnes je Jack Canfield  motivační řečník, kouč i spisovatel. Žije život, na který většina lidí nikdy nedosáhne. Má dostatek peněz i času, dobré vztahy a práci, která ho baví. Ptáte se, jak toho dosáhl? Čtěte dále. O tom jak se Jack Canfield dostal na výsluní, vypráví jako jeden z hrdinů také ve známém filmu The Secret.

Přijměte změnu

Stejně tak jako mnoho úspěšných lidí, i Jack musel na začátku své cesty nejprve překonat nepřízeň osudu. Vyrůstal v rozpadající se rodině agresivního otce, a matky alkoholičky. Vlastní otec Jacka Canfielda tloukl a fyzicky napadal, a kromě toho mu ustavičně vštěpoval do hlavy, že život vždy bude složitý a nehezký. A co se v mládí Jack Canfield dozvídal o penězích? Prý je mají jen podvodníci, kteří někoho oškubali. Mimochodem, zkuste si vzpomenout, jak se mluvilo o penězích u vás doma, když jste byli malí. A jaký na ně máte pohled dnes? Jack Canfield se dlouho potýkal s nedostatkem. Dokud neobjevil velké tajemství úspěchu.

Cokoliv si lidská mysl dokáže představit, toho může i dosáhnout

Jack Canfield studoval životy úspěšných lidí, a proto se potkal také s Clementem Stonem. To setkání mu změnilo život. ,,Chci aby sis dal takový cíl, že když ho dosáhneš, budeš ohromen´´, řekl mu tehdy Clement Stone. V té době Jack Canfield vydělával osm tisíc dolarů ročně. A jaký si dal cíl? Vydělat za další rok sto tisíc. Zajímá vás, jak se takový cíl dá splnit?

Získáte to, na co se soustředíte.

Jack Canfield neměl žádný plán, ani žádnou možnost na obzoru jak takové množství peněz vydělat. Ale rozhodl se, že svému cíli prostě uvěří.

,,Věřte, že to co chcete, můžete mít. Zasloužíte si to. Věřte, že je to možné. Pak denně na několik minut zavřete oči, a představujte si, že už to máte. Vciťte se do toho, jako byste to už měli. Z toho pak vyjděte, a zaměřte se na to, za co už jste vděčni teď. Prostě si to užívejte. A pak jděte dál, a vypusťte to do vesmíru, a věřte vesmíru že najde cestu jak se projeví.´´

Tehdy Jack Canfield vzal jednodolarovou bankovku, a za jedničku připsal pět nul. Vyrobil si vlastní stotisícovou bankovku. Bankovku, která mu visela na stropě, a každé ráno ihned po probuzení připomínala ohromující cíl. Každé ráno Jack znovu zavíral oči, a představoval si život se sto tisíci dolary ročně. O několik měsíců později při sprchování, z ničeho nic, dostal nápad. Tak se zrodil úspěch knihy Slepičí polévka pro duši. Nápad za sto tisíc.
Kniha byla napsaná. Ale krok číslo dvě – jak prodat dostatečný počet výtisků? ,,Co kdyby o mě napsali v oblíbeném časopise Esqire?´´napadlo Jacka. O několik týdnů později si do cesty přitáhl vlivnou novinářku, a článek v časopise skutečně vyšel.  Prodej knížky začal stoupat a Jack Canfield na konci roku spočetl výdělky ve výši téměř sta tisíc korun. Poznal že to funguje. A fungovalo by to i s milionem? Asi ano. Později totiž obdržel šek za autorský honorář v hodnotě milionu dolarů.

V současnosti Jack Canfield svými knihami a seminářemi mění osudy zástupům lidí. ,,Mým posláním a misí je pomoc inspirovat lidi a podporovat je za dosažením jejich největších přání“, říká americký spisovatel.

 
Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

DREAMJOB: Staňte se redaktorem magazínu MontyRich

Pojďte s námi měnit svět

Článek

Jste ve stresu z chaosu na pracovním stole? Držte se těchto 5 zásad

Pořádek ve věcech napomáhá soustředění

Článek

Příběh mladého podnikatele, který se vydal do Itálie, aby ji přenesl do Česka

Rozhovor s restauratérem Šimonem Havlíkem

Článek

Jedou v tom spolu: Bill Gates, Warren Buffett, Elon Musk i Mark Zuckerberg

Filantropie je fenoménem dnešní doby

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

TRIPLE BOTTOM LINE: Tři P důležitá pro trvale udržitelný rozvoj firmy

People, planet, profit, aneb tři základní pilíře Corporate Social Responsability pro budování úspěšné firmy.

Článek

Do Ameriky přijel jako námořník s 200 dolary v kapse. Dnes je z něj úspěšný byznysmen

Ayhan Hassan je příkladem velké píle

Článek
Další články z rubriky Podnikání