x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

Miliardář James Koch: Chcete být úspěšní? Dělejte to, co milujete

Láska k práci je základem

22.06.2017 / Zdravko Krstanov
Patříte mezi lidi, kteří svou obživu nepostavili na svých vášních? Nezoufejte. Nikdy není pozdě změnit svůj život. Své o tom ví Jim Koch, který se vzdal práce v konzultační firmě, aby nastartoval staré rodinné podnikání s pivem. Přečtěte si několik tipů, jak jít v podobných šlépějích.

Získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu

MontyRich předplatné

+ kniha v hodnotě 890 Kč zdarma

Přátelé a známí mu tvrdili, že to nedokáže. Přesto se Koch ve svých 35 letech rozhodl doslova vyhrabat více než stopadesát let starý recept a začal vařit pivo (s názvem Sam Adams) po svém. S prakticky nulovými zkušenostmi sebral značný kus koláče velkým pivovarům. Ty díky reklamě v televizi a rádiu ve Spojených státech ovládaly pivní trh po druhé světové válce. Koch je vyzval na souboj chutí, tradicí a láskou k řemeslu. Kopírovat jeho příběh a vidět na svém účtu více než miliardu dolarů je pochopitelně velmi složité. Většině lidí však bude ke štěstí stačit dojít na desetinu jeho cesty.

Najděte, co vás skutečně baví

Což nemusí být vždy tak jednoznačné. Je nutné se zaměřit na činnosti, které vás baví (a budou bavit) dlouhodobě. Mnoho lidí si možná užívá víkendové sekání trávy, jen těžko by se však chtěli taháním sekačky živit. Přesně touto optikou musíte o svých vášních uvažovat. Zamyslete se na něčím, co byste byli schopni vykonávat na denní bázi. A s úsměvem na tváři. Jim Koch si ve středních letech uvědomil, že chce zbytek svého života zasvětit pivu a udělal proto vše, co bylo v jeho silách. 

Nenechte se zlákat skeptickými hlasy

Pakliže budete kvůli svému snu nuceni opustit zaměstnání, najdou se kolegové, kteří vám to budou rozmlouvat. Částečně to může být proto, že se cítí stejně nespokojení a nešťastní jako vy. Závist zkrátka kvete i v kolegiálním prostředí. Naslouchejte proto v tomto takovým lidem, kteří se dokázali z krysího závodu vymanit. Nepochybně jich několik ve svém okolí máte. A pokud byste náhodou nikoho nenašli, na YouTube jsou tisíce rozhovorů s lidmi, jejichž slova pro vás mají cenu zlata. A kdybyste nechtěli ztratit mládí hledáním těchto zdrojů, MontyRich vám pravidelně nabízí to nejlepší ze světa úspěšných byznysmenů a lidí, kteří se svou prací baví.

Mějte absolutní přehled o prostředí, do kterého vstupujete

Je zcela zřejmé, že nestačí mít ono pověstné nadšení. Pro místo na trhu nebo získání vysněného zaměstnání je potřeba mnohem více. A to především znalostí. Chcete-li otevřít prvotřídní kavárnu, přečtení encyklopedie kávy je teprve prvním krůčkem. Následně bude třeba absolvovat kurz zaměřený na kávu, vydat se do destinací, kde se tento plod pěstuje v nejvyšší kvalitě, a tak dále. Nedělejte si proto iluze, že se váš sen uskuteční přes noc a snadno. Vždy za tím stojí více práce, než se zdá. Přesto by byl hřích strávit celý svůj život prací, kterou nesnášíte.

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Co se stane, když konečně přejdete od slov k činům?

Aneb příklad podnikatelky, která prodává cookies těsto ve svém newyorském obchodě.

Článek

Dobré myšlenky se rodí z relaxace, nikoli z tvrdé práce, tvrdí miliardář Ray Dalio

Cenné rady úspěšného investora

Článek

Knihy, díky kterým budete chytřejší aneb co doporučuje Bill Gates ke čtení

Nejbohatší muž planety se rád dělí o inspiraci

Článek

Jak si získat respekt svých zaměstnanců v šesti jednoduchých krocích

Jít příkladem a na nic si nehrát

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

DREAMJOB: Staňte se redaktorem internetového magazínu MontyRich

Pojďte s námi měnit svět

Článek

Jak vybrat toho nejlepšího kandidáta na pracovní pozici? Nastavte priority

Aneb vědět, co je pro vás nejdůležitější

Článek
Další články z rubriky Podnikání