x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

Podnikání: Sport králů

01.07.2014 / Tomáš Bönisch
Cílem každého sportu je dosahovat nejlepších výsledků a nechávat konkurenci za svými zády. Stejné je to i u podnikání a pouze ti silní mohou sportovat vrcholově.

Získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu

MontyRich předplatné

+ kniha v hodnotě 890 Kč zdarma

 


Označí-li se podnikání za sport, zcela jistě se najde mnoho kritiků, kteří řeknou, že nejde o žádný fyzický výkon. Opak je ovšem pravdou. Podnikání je královský sport, který je určen jen jedincům, kteří dokáží pravidelně zlepšovat své schopnosti, poměřovat sílu s konkurenty a nikdy se nevzdávat. Jaké jsou pilíře, o které se opírá úspěch? Desetiboj úspěchu vám již napoví:

 

 

Vytrvalost
 

Kdo v podnikání nezvládne běh na dlouhou trať, tak je jeho závod předem prohraný. Pokud požadujete rychlé výsledky a přepálíte start, brzy se unavíte a nezbude vám energie do cíle. Na výsledky je třeba čekat, myslete proto na strategii, která vás pomalu, ale jistě, vynese k cíli.

 

Síla
 

Právo silnějšího neplatí jen v přírodě, ale i v podnikání. Silnější však nemusíte být výší vašeho kapitálu, ale především vaším potenciálem. Dokonce i silnější konkurenty dokážete porazit a to právě využitím a správným rozložením sil, které ve vás dřímají. V čem spočívá síla vaší konkurence? Nikdy nesoupeřte se silnějšími, ale zabodujte na místě, kde jsou ostatní slabší.

 

Trénink
 

Pravidelný trénink nás udržuje v kondici a zlepšuje naše schopnosti. Tréninkem lze dosáhnout lepších výsledků, proto dbejte, aby vaše schopnosti stále odpovídaly požadavkům, které jsou na vás kladeny.

 

Týmová práce
 

Pokud podnikáte jako firma, tak nemůžete hledět jen na sebe, ale především na výkon celého týmu. Tým musí být sehraný, musí skvěle spolupracovat, musí mít jeden společný cíl a také hrát srdcem. Když pracuje celý tým jako jeden muž, tak ho jen tak někdo neporazí.

 

Odolnost
 

Psychická i fyzická odolnost je jedním ze základních kamenů úspěchu. Obě spolu velmi úzce souvisí a pokud budete dokonale odolní vůči stresu, tak máte napůl vyhráno. Jste podnikatelé, vrcholoví sportovci, kteří nejsou z cukru, proto vás nedokáže zastavit zastrašování soupeře, ani vydatný déšť cestou na obchodní schůzku.

 

Vlastní styl
 

Pokud chcete vše dělat stejným způsobem, jako to dělají ostatní, tak nemůžete očekávat, že byste byli lepší než ostatní. Dělejte věci tak, jak nejlépe umíte a zvolte si proto takový styl, který vyhovuje vám, nikoliv ostatním.

 

Odhodlání
 

Vy nepředpokládáte, že by vám mohl váš plán vyjít, vy to víte, a proto není překážek, které by vám mohly stát v cestě. Překonávejte je hravě a pokud o překážku zakopnete a skončíte na zemi, opět se zvedněte a ukažte, že dokážete do cíle zaběhnout první.

 

Risk
 

Pohodlný život je jen stereotypním čekáním na smrt. Podnikatelé žijí vzrušujícím životem, často se nebojí riskovat a dokonce i když jsou špatné karty v ruce, tak je možné vyhrát. Drobné riskování se nabízí každý den, výhry zaručí posun k síni vítězů, prohry zase přinesou nové zkušenosti.

 

Životospráva
 

Aby tělo dosáhlo optimálního výkonu, tak je potřeba se o něj starat, dodržovat správnou životosprávu. Dobře živené tělo se pomaleji unaví a dokáže svěže pracovat a také přemýšlet i po 12-ti hodinovém pracovním maratonu.

 

Regenerace
 

Pokud pracujete na plné oprátky, tak se zraníte a léčba může trvat dlouho. Dbejte na regeneraci a každý den si rozdělte tak, abyste trávili svůj čas i nepracovně. Čistá hlava je náhle prostornější a mohou v ní vznikat nové nápady, které vám dají sílu k vašemu dalšímu výkonu.

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

DREAMJOB: Staňte se redaktorem magazínu MontyRich

Pojďte s námi měnit svět

Článek

Jste ve stresu z chaosu na pracovním stole? Držte se těchto 5 zásad

Pořádek ve věcech napomáhá soustředění

Článek

Příběh mladého podnikatele, který se vydal do Itálie, aby ji přenesl do Česka

Rozhovor s restauratérem Šimonem Havlíkem

Článek

Jedou v tom spolu: Bill Gates, Warren Buffett, Elon Musk i Mark Zuckerberg

Filantropie je fenoménem dnešní doby

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

TRIPLE BOTTOM LINE: Tři P důležitá pro trvale udržitelný rozvoj firmy

People, planet, profit, aneb tři základní pilíře Corporate Social Responsability pro budování úspěšné firmy.

Článek

Do Ameriky přijel jako námořník s 200 dolary v kapse. Dnes je z něj úspěšný byznysmen

Ayhan Hassan je příkladem velké píle

Článek
Další články z rubriky Podnikání