Objevte kouzlo coworkingových center (6.díl)

Křížem krážem po republice

Coworkingová centra. Místa, která umožňují všem podnikatelům, freelancerům a startupistům pracovat ve sdílených kancelářích. Navíc zde můžete najít zajímavé pracovní i osobní kontakty, tvůrčí prostředí, motivaci k pravidelnému pracovnímu režimu anebo třeba sídlo pro svou firmu.

V předchozích dílech jsme se zabývali pražskými coworkingovými centry, těmi s vlastní kavárnou, místy, kde vám během pracovní doby pohlídají vaše děti, sdílenými kancelářemi v Brně a Ostravě a těmi v krajských městech. Dnes náš seriál uzavřeme cestou po ostatních cowospace po celé republice. 

 

CoWorking BoBr Brandýs nad Labem - Stará Boleslav

Moderní světlé prostory BoBru jsou vhodné nejenom pro nezávislé podnikatele z Bradýsa a okolí, ale i pro Pražáky, kteří chtějí pracovat v klidném prostředí mimo každodenní ruch velkoměsta. Tento Coworking space je totiž vzdálený pouhých 15 minut od konečné stanice metra Černý Most. Stejně tak opačně – pokud budete potřebovat dorazit na schůzku s klienty, nemusíte se bát, že to kvůli dopravnímu spojení nestihnete. CoWorking Bobr je tedy ideálním spojením mezi velkoměstem a vlastním klidem.

Adresa: Boleslavská 1384

Podnikání všem Kladno

Cvičné coworkingové centrum Podnikání všem založila obecně prospěšná společnost Centrum podpory podnikání Praha v lednu roku 2013. Nabízejí zde pomoc při startu podnikání rodičům, kteří se vracejí na trh práce z rodičovské, resp. mateřské dovolené formou koučinku a modelu coworkingu. Všechny úpravy prostoru, který dřív býval klasickým rodinným domem, se přizpůsobily potřebám rodičů s dítětem. Název Podnikání všem vyjadřuje úplnou otevřenost každému, kdo chce začít podnikat, ale kvůli nepříznivým okolnostem se mu to zatím nedaří.

Adresa: Náměstí Sítná 3106

Coworking Kolín

Jedno z prvních coworkingových center ve Středočeském kraji bylo oficiálně otevřeno 20. září 2013. Kancelář se nachází přímo v centru Kolína, nemusíte se tedy starat o dopravu, ani o nic jiného – kancelář je kompletně zařízená, k dispozici je i odborná literatura v knihovně a v létě je možné využívat zahradu s bazénem. Prostě vše, co ke své práci potřebujete (a ještě mnohem víc).

Adresa: Kutnohorská 40

Prostor Plus Kolín

Kolínský Prostor Plus nabízí širokou škálu akcí a programů, od kontaktního centra, příměstských táborů, primární prevence, až po sdílená pracoviště. Reprezentativní prostory v budově Kolárka si můžete pronajmout  i na jednorázové schůzky s klientem, prezentace nebo školení. Pro vás i vaše klienty je tu také možnost pohodlného parkování přímo u budovy. 

Adresa: Na Pustině 1068

Cowárna Příbram 

Členství v Cowárně s sebou nese několik výhod. Patří mezi ně vstup na pořádané akce zdarma (pokud máte nápad na vlastní akci, v Cowárně se realizaci rozhodně nebrání) a samozřejmě možnost využívat příjemného a technicky skvěle vybaveného prostředí. Dle úrovně členství můžete mít vlastní pracovní místo, tisk zdarma nebo uzamykatelnou skříňku. V rámci neomezeného členství pak dostanete vlastní klíč a tím pádem přístup i mimo otevírací dobu. Studenti navíc automaticky získávají dvojnásobný počet hodin. 

Adresa: Komenského náměstí 389

CoWorking Žďár nad Sázavou

Prostor k setkávání, výměně znalostí a pronájmu sdílené kanceláře ve Žďáru nad Sázavou byl otevřen v únoru 2015. V malém prostředí panuje přátelská atomsféra a vy se tu tak budete cítit jako doma. K dispozici zde máte vlastní pracovní místo i přístup do budovy nonstop. Zaparkovat je potom možné přímo u budovy.

Adresa: Jamská 30

COWorking Přerov

Přerovské coworkingové centrum se nachází přímo v centru Přerova. Jde tu především o práci mezi tvůrčími odvážnými lidmi v příjemném prostoru s možností navázání kontaktů s lidmi, kteří pracují na různorodých projektech. V COWu také pořádají spoustu doprovodných akcí, jako jsou například přednášky nebo koncerty.

Adresa: Wilsonova 18

Cowo Novo Nový Jičín

V rámci prostor Cowo Novo v Novém Jičíně můžete využít pracovní místo s recepcí sdílené asistentky – pokud potřebuje s něčím pomoct / něco zařídit / zjistit, můžete využít jejích služeb. Nad rámec tarifu je možné využívat služeb asistentky pro vybrané administrativní úkony, jako je například tvorba databází, pochůzky, třídění pošty nebo vyhledávání informací.

Adresa: Palackého 50

Coworking Centrum Příbor

Příbor je nejmenším městem v České republice s fungujícím coworking space. V jedinečných prostorách renesančního domu ze 16. století je všem zájemcům každý pracovní den k dispozici sdílená kancelář i program nejen pro členy, ale i širokou veřejnost. V rámci služeb nabízejí začínajícím podnikatelům pomoc s rozjezdem podnikání, všem pak dotační poradenství. Doprovodné akce sestávají ze seminářů a setkání s tématikou svobody podnikání, objevování svého talentu a nastartování podnikání, finanční gramotnosti či sladění pracovního a rodinného života.

Adresa: Náměstí Sigmunda Freuda 10

Coworking Krnov

Krnovský sdílený pracovní prostor se nachází v ideální poloze jen 10 minut chůze z hlavního náměstí i hlavního nádraží. Nabízejí plně vybavenou kancelář s WiFi internetem. I zde pak pořádají nejrůznější přednášky, semináře a workshopy.

Adresa: Revoluční 45

Naše Místo Havířov

Rodinné coworkingové centrum je místem pro všechny, kdo chtějí trávit svůj volný čas aktivně, rozvíjet se a potkávat nové přátele. Pořádají se zde pravidelné kurzy i jednorázové tématické akce.  Pouhých 6 minut jízdy autem navíc společnost zprovoznila školičku s denním, půldenním i občasným hlídáním dětí. 

Adresa: Studentská 1548/26, Havířov-Podlesí

Business Gate Karviná

V nově zrekonstruovaných prostorách karvinské ,,brány do světa podnikání” najdete zázemí pro veškeré podnikatelské aktivity, podporu pro realizaci vašich nápadů. Provozují tu i program propojování studentů s firmami skrze projekty.  Týmy studentů vedené odbornými lektory řeší konkrétní zadání ze strany podnikatelů a tím získávají praxi v oboru. Firma tak získá svěží pohled zvenku a student potřebnou praxi a zkušenosti. 

Adresa: Poštovní 615/9, Fryštát

Podobné články

Víte, kdo je majitelem všech světových rekordů? Chlapík, který začínal na pumpě
Podnikání

Víte, kdo je majitelem všech světových rekordů? Chlapík, který začínal na pumpě

Milan Charvát - 16.08.2018

Zkrácená charakteristika Jima Pattisona, který je v současnosti s osobním bohatstvím 6,7 miliardy dolarů desátým nejbohatším Kanaďanem, vypadá velmi…

Pouze tři sportovci v historii dokázali vydělat miliardu dolarů. Uhádnete kteří?
Podnikání

Pouze tři sportovci v historii dokázali vydělat miliardu dolarů. Uhádnete kteří?

Milan Charvát - 16.08.2018

Není samozřejmě nijak těžké si domyslet, že vydělat miliardu dolarů samotným sportem je i přes rychle rostoucí odměny v podstatě nemožné. Například…

Recenze knihy: Nejlepší přesvědčovací techniky – Henrik Fexeus
Podnikání

Recenze knihy: Nejlepší přesvědčovací techniky – Henrik Fexeus

Redakce magazínu MontyRich - 14.08.2018

Chcete objevit nenápadné psychologické triky a techniky, s nimiž se vám podaří přesvědčit druhé, dostat je na svou stranu a dočkat se od nich podpory…

Tyto 3 marketingové chyby mohou potopit váš byznys. Jak se jim vyhnout?
Podnikání

Tyto 3 marketingové chyby mohou potopit váš byznys. Jak se jim vyhnout?

Milan Charvát - 14.08.2018

Čtení tohoto článku vám nezabere více než tři minuty. Ale může vám zachránit tisíce. Možná miliony. A třeba i celou firmu.

7 jasných znamení, podle kterých poznáte toxické přátele
Podnikání

7 jasných znamení, podle kterých poznáte toxické přátele

Redakce magazínu MontyRich - 14.08.2018

Záleží vám na tom, kolik štěstí v životě pocítíte, kolik inspirace se k vám dostane a kolika úspěchů dosáhnete? Pak vězte, že všechny tyto tři věci…

Podnikatelské superhvězdy a 6 myšlenek, které změní váš pohled na byznys
Podnikání

Podnikatelské superhvězdy a 6 myšlenek, které změní váš pohled na byznys

Redakce magazínu MontyRich - 13.08.2018

Miliardářem se nemůžete stát z pouhého rozhodnutí. Pro vybudování takto velkého byznysu je potřeba myslet o krok napřed než vaše konkurence, neustále…

Newsletter

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.

Červen 2018
+ PDF magazínu MontyRich
jako dárek
Souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů
Neodesíláme žádny spam