x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

Objevte kouzlo coworkingových center (6.díl)

Křížem krážem po republice

01.08.2016 / Zuzana Černá
Coworkingová centra. Místa, která umožňují všem podnikatelům, freelancerům a startupistům pracovat ve sdílených kancelářích. Navíc zde můžete najít zajímavé pracovní i osobní kontakty, tvůrčí prostředí, motivaci k pravidelnému pracovnímu režimu anebo třeba sídlo pro svou firmu.

V předchozích dílech jsme se zabývali pražskými coworkingovými centry, těmi s vlastní kavárnou, místy, kde vám během pracovní doby pohlídají vaše děti, sdílenými kancelářemi v Brně a Ostravě a těmi v krajských městech. Dnes náš seriál uzavřeme cestou po ostatních cowospace po celé republice. 

 

CoWorking BoBr Brandýs nad Labem - Stará Boleslav

Moderní světlé prostory BoBru jsou vhodné nejenom pro nezávislé podnikatele z Bradýsa a okolí, ale i pro Pražáky, kteří chtějí pracovat v klidném prostředí mimo každodenní ruch velkoměsta. Tento Coworking space je totiž vzdálený pouhých 15 minut od konečné stanice metra Černý Most. Stejně tak opačně – pokud budete potřebovat dorazit na schůzku s klienty, nemusíte se bát, že to kvůli dopravnímu spojení nestihnete. CoWorking Bobr je tedy ideálním spojením mezi velkoměstem a vlastním klidem.

Adresa: Boleslavská 1384

Podnikání všem Kladno

Cvičné coworkingové centrum Podnikání všem založila obecně prospěšná společnost Centrum podpory podnikání Praha v lednu roku 2013. Nabízejí zde pomoc při startu podnikání rodičům, kteří se vracejí na trh práce z rodičovské, resp. mateřské dovolené formou koučinku a modelu coworkingu. Všechny úpravy prostoru, který dřív býval klasickým rodinným domem, se přizpůsobily potřebám rodičů s dítětem. Název Podnikání všem vyjadřuje úplnou otevřenost každému, kdo chce začít podnikat, ale kvůli nepříznivým okolnostem se mu to zatím nedaří.

Adresa: Náměstí Sítná 3106

Coworking Kolín

Jedno z prvních coworkingových center ve Středočeském kraji bylo oficiálně otevřeno 20. září 2013. Kancelář se nachází přímo v centru Kolína, nemusíte se tedy starat o dopravu, ani o nic jiného – kancelář je kompletně zařízená, k dispozici je i odborná literatura v knihovně a v létě je možné využívat zahradu s bazénem. Prostě vše, co ke své práci potřebujete (a ještě mnohem víc).

Adresa: Kutnohorská 40

Prostor Plus Kolín

Kolínský Prostor Plus nabízí širokou škálu akcí a programů, od kontaktního centra, příměstských táborů, primární prevence, až po sdílená pracoviště. Reprezentativní prostory v budově Kolárka si můžete pronajmout  i na jednorázové schůzky s klientem, prezentace nebo školení. Pro vás i vaše klienty je tu také možnost pohodlného parkování přímo u budovy. 

Adresa: Na Pustině 1068

Cowárna Příbram 

Členství v Cowárně s sebou nese několik výhod. Patří mezi ně vstup na pořádané akce zdarma (pokud máte nápad na vlastní akci, v Cowárně se realizaci rozhodně nebrání) a samozřejmě možnost využívat příjemného a technicky skvěle vybaveného prostředí. Dle úrovně členství můžete mít vlastní pracovní místo, tisk zdarma nebo uzamykatelnou skříňku. V rámci neomezeného členství pak dostanete vlastní klíč a tím pádem přístup i mimo otevírací dobu. Studenti navíc automaticky získávají dvojnásobný počet hodin. 

Adresa: Komenského náměstí 389

CoWorking Žďár nad Sázavou

Prostor k setkávání, výměně znalostí a pronájmu sdílené kanceláře ve Žďáru nad Sázavou byl otevřen v únoru 2015. V malém prostředí panuje přátelská atomsféra a vy se tu tak budete cítit jako doma. K dispozici zde máte vlastní pracovní místo i přístup do budovy nonstop. Zaparkovat je potom možné přímo u budovy.

Adresa: Jamská 30

COWorking Přerov

Přerovské coworkingové centrum se nachází přímo v centru Přerova. Jde tu především o práci mezi tvůrčími odvážnými lidmi v příjemném prostoru s možností navázání kontaktů s lidmi, kteří pracují na různorodých projektech. V COWu také pořádají spoustu doprovodných akcí, jako jsou například přednášky nebo koncerty.

Adresa: Wilsonova 18

Cowo Novo Nový Jičín

V rámci prostor Cowo Novo v Novém Jičíně můžete využít pracovní místo s recepcí sdílené asistentky – pokud potřebuje s něčím pomoct / něco zařídit / zjistit, můžete využít jejích služeb. Nad rámec tarifu je možné využívat služeb asistentky pro vybrané administrativní úkony, jako je například tvorba databází, pochůzky, třídění pošty nebo vyhledávání informací.

Adresa: Palackého 50

Coworking Centrum Příbor

Příbor je nejmenším městem v České republice s fungujícím coworking space. V jedinečných prostorách renesančního domu ze 16. století je všem zájemcům každý pracovní den k dispozici sdílená kancelář i program nejen pro členy, ale i širokou veřejnost. V rámci služeb nabízejí začínajícím podnikatelům pomoc s rozjezdem podnikání, všem pak dotační poradenství. Doprovodné akce sestávají ze seminářů a setkání s tématikou svobody podnikání, objevování svého talentu a nastartování podnikání, finanční gramotnosti či sladění pracovního a rodinného života.

Adresa: Náměstí Sigmunda Freuda 10

Coworking Krnov

Krnovský sdílený pracovní prostor se nachází v ideální poloze jen 10 minut chůze z hlavního náměstí i hlavního nádraží. Nabízejí plně vybavenou kancelář s WiFi internetem. I zde pak pořádají nejrůznější přednášky, semináře a workshopy.

Adresa: Revoluční 45

Naše Místo Havířov

Rodinné coworkingové centrum je místem pro všechny, kdo chtějí trávit svůj volný čas aktivně, rozvíjet se a potkávat nové přátele. Pořádají se zde pravidelné kurzy i jednorázové tématické akce.  Pouhých 6 minut jízdy autem navíc společnost zprovoznila školičku s denním, půldenním i občasným hlídáním dětí. 

Adresa: Studentská 1548/26, Havířov-Podlesí

Business Gate Karviná

V nově zrekonstruovaných prostorách karvinské ,,brány do světa podnikání” najdete zázemí pro veškeré podnikatelské aktivity, podporu pro realizaci vašich nápadů. Provozují tu i program propojování studentů s firmami skrze projekty.  Týmy studentů vedené odbornými lektory řeší konkrétní zadání ze strany podnikatelů a tím získávají praxi v oboru. Firma tak získá svěží pohled zvenku a student potřebnou praxi a zkušenosti. 

Adresa: Poštovní 615/9, Fryštát

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Tvořte fungující týmy a ovládnete trh!

Aneb jak dodat firmě a projektům správný drive

Článek

Zaměstnanci bez stresu? 5 tipů jak toho docílit

Co děla zaměstnance spokojenými?

Článek

Ze startupu miliardovým kolosem. Jak přemýšlí o byznysu Marie Havlíčková?

Ředitelkou Slevomatu v době, kdy řada z nás teprve končí vysokou školu

Článek

Neumíte si udělat čas na četbu literatury? Proč nezkusit audioknihu?

Oči můžete nechat klidně odpočívat

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 390 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Ze startupu miliardovým kolosem. Jak přemýšlí o byznysu Lucie Brešová?

Jak vypadá šéfování jednomu z nejúspěšnějších českých startupů?

Článek

Roboti změní rekruting nových zaměstnanců od základů

Je možné, že budou mít ještě větší vliv, než umělá inteligence?

Článek
Další články z rubriky Podnikání