x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

10 věcí, které dělejte ve 20, abyste ve 30 byli milionáři

Na co se zaměřit pro dosažení úspěchu (1.díl)

01.09.2016 / Pavel Hejkrlík
V prostředí volného trhu může každý vydělat tolik peněz, kolik by rád,” tvrdí Steven Siebold, který zkoumal životy 1200 největších světových boháčů. Platí to především pro dvacetileté. Pokud byste měli do třicítky rádi na kontě sedmimístnou sumu, zpozorněte a přečtěte si následující rady, jak je sestavil server BusinessInsider.

Získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu

MontyRich předplatné

+ kniha v hodnotě 890 Kč zdarma

1.Soustřeďte se na příjmy

“V dnešním ekonomickém prostředí není možné se prošetřit k dosažení statutu milionáře,” říká Grant Cardone, který byl v mládí ve 21 letech na mizině a v dluzích a do třicítky to dotáhl na milionáře. Prvním krokem je zaměření se na zvýšení příjmu po malých krocích. “Začínal jsem na 3000 dolarech měsíčně a o devět let později vydělávám 20 tisíc měsíčně. Jak začnete sledovat peníze, donutí vás to hlídat si příjem i útraty,” dodává Cardone.

2. Vytvořte si více zdrojů příjmu

Ze studie milionářů, kteří se k majetku sami vypracovali, zjistil autor Thomas Corley, že většina z nich měla více zdrojů příjmů. Tři různé příjmy mělo 65 procent z nich, čtyři 45 % a pět a více 30 procent. Většinou tyto příjmy tvořily zisky z nemovitostí a jejich pronájmu, dále dividendy z akciových titulů, podílnictví ve firmách atd. “Tři zdroje příjmů se ukázaly jako magické číslo v rámci mé studie o zvycích boháčů, která trvala pět let. Čím více penězovodů si zajistíte, tím klidnější pak budete mít následný život,” dodává Corley.

3. Šetřete na investice, ne jen z principu

“Jediným správným důvodem pro šetření peněz je jejich následná investice. Dejte si peníze na bezpečné účty a snažte se na ně vůbec nesahat. To vás stále donutí hledat další zdroje příjmů. I dnes se mi stává, že jsem třeba dvakrát za rok na mizině, protože všechny přebytečné peníze mám na účtech či podílech,” píše Cardone. Investování není tak těžké, jak si ho mnoho lidí představuje. Volné peníze pak dávejte do levných indexových fondů, které pro drobné střadatele doporučuje i Warren Buffett. Ovšem klíčem je udělat z dávání peněz stranou automatickou činnost.

4. Buďte rozhodní

“Snažte se vyvarovat chyb z přemíry rozhodnutí,” radí Tucker Hughes, který se stal milionářem ve dvaadvaceti letech. Pozornosti máme na den jen určité množství a její nedostatek může být překážkou v lepší produktivitě. Nehledě, jak ji potrénujete, vždy se dostanete do bodu, kdy už všechny zbylé snahy o větší úsilí nepřinesou kýžený výsledek.

“Uchovávejte svou mentální sílu tím, že budete dělat jednoduchá rozhodnutí rychle a automaticky. Prostě pojedete v režimu autopilota. Já například vím, co si obleču každý den celý příští týden plus co budu každý den snídat. Díky plánům dopředu se pak již tím nemusím zabývat a ztrácet čas,” popisuje svou fintu Hughes.

Novinář Napoleon Hill přišel na základě studia více než 500 milionářů na jednu vlastnost, kterou měli boháči společnou. “ Po analýze stovek lidí, kteří měli majetek daleko za milionovou hranicí, vyšlo najevo, že každý z nich disponoval darem se rychle a efektivně rozhodnout.”

5. Nepředvádějte se, ale makejte

“Nikdy jsem si nekoupil luxusní hodinky nebo nové auto, dokud mé podnikání a investice negenerovaly dostatečný a bezpečný objem příjmů,” popisuje Cardone. “Ještě jsem stále jezdil v levné Toyotě, když už jsem byl milionář. Obecně prý platí – buďte známí svým pracovním nasazením spíše než cetkami, za které utrácíte. Pomůže vám to v obou směrech.  

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Co se stane, když konečně přejdete od slov k činům?

Aneb příklad podnikatelky, která prodává cookies těsto ve svém newyorském obchodě.

Článek

Dobré myšlenky se rodí z relaxace, nikoli z tvrdé práce, tvrdí miliardář Ray Dalio

Cenné rady úspěšného investora

Článek

Knihy, díky kterým budete chytřejší aneb co doporučuje Bill Gates ke čtení

Nejbohatší muž planety se rád dělí o inspiraci

Článek

Jak si získat respekt svých zaměstnanců v šesti jednoduchých krocích

Jít příkladem a na nic si nehrát

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

DREAMJOB: Staňte se redaktorem internetového magazínu MontyRich

Pojďte s námi měnit svět

Článek

Jak vybrat toho nejlepšího kandidáta na pracovní pozici? Nastavte priority

Aneb vědět, co je pro vás nejdůležitější

Článek
Další články z rubriky Podnikání