x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

Cristiano Ronaldo: „V mé mysli jsem nejlepším fotbalistou na světě"

04.07.2016 / Zdravko Krstanov
Věčné fotbalové dilema naší doby. Je lepší Messi nebo Ronaldo? Co fotbalový fanoušek, to názor. Nezaobírejme se proto komparacemi a spíše se podívejme na to, jakým způsobem si po vzoru Ronalda vybudovat sebevědomí, které je ve světe byznysu tak důležité.

Získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu

MontyRich předplatné

+ kniha v hodnotě 890 Kč zdarma

Měli jste při svých studíích problém vystoupit před plnou třídou či aulou? Jakmile začnete podnikat, bude nuceni ze své komfortní zóny vystoupit ještě více. Pakliže se v tomto směru necítíte natolik jistí, přečtete si následující tipy, díky kterým se pro vás nervozita stane minulostí. 

Neustále se učte

Znáte ten nepříjemný pocit, kdy se bavíte s někým důležitým a rádi byste se zapojili do konverzace, ale nemáte dostatečné znalosti o tématu? Této nepříjemnosti lze poměrně snadno předejít. Jak? Nepřestávejte se vzdělávat. Pokud například chcete alespoň trochu držet trend s technologickými startupy (nebo máte přímo v plánu nějaký založit), čtěte weby jako The Verge, Wired a TechCrunch. Sledujte také, jaké projekty přílákaly pozornost lidí na světových crowdfungových platformách. Těmito drobnými krůčky půjdete vstříc tomu, abyste byli schopni chápat svět kolem sebe a jako bonus se na příští networkingové akci nebudete cítit trapně.

Mějte jasnou vizi

Proč se Ronaldo cítí na hřišti natolik komfortně? Jak již nadpis napovídá - protože zkrátka věří, že je nejlepší. Zda mluví celková čísla pro něj nebo pro Messiho, je ve výsledku jedno. Mindset má nastavený správně. Jakmile začínáte podnikat, neuvažujte o sobě jako o prosťáčkovi, který se vydal zkusit štěstí a třeba vydělá nějaké peníze. Myslete ve velkém! Otevíráte pekárnu? Tak ať na dveřích visí “Nejlepší pekárna v Praze”. Pro tento slogan následně udělejte vše, co je ve vašich silách. I za cenu toho, že byste se museli na poctivou výrobu croissantů ve Francii, vyrazit podívat stopem.

Vždy zůstaňte optimističtí

Negativní nálada má obrovský potenciál srazit vaši motivaci a výsledky k zemi. Pakliže by vás někdo zkoušel obelhat bludy a produktivní síle negativního myšlení, odkažte jej na životopis Jobse, Bezose nebo Muska. Berte si příklad z lidí, kteří dobyli svět a nikoli od těch, kteří vám s pivem v ruce budou vysvětlovat, že něco nejde.

 
Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Co se stane, když konečně přejdete od slov k činům?

Aneb příklad podnikatelky, která prodává cookies těsto ve svém newyorském obchodě.

Článek

Dobré myšlenky se rodí z relaxace, nikoli z tvrdé práce, tvrdí miliardář Ray Dalio

Cenné rady úspěšného investora

Článek

Knihy, díky kterým budete chytřejší aneb co doporučuje Bill Gates ke čtení

Nejbohatší muž planety se rád dělí o inspiraci

Článek

Jak si získat respekt svých zaměstnanců v šesti jednoduchých krocích

Jít příkladem a na nic si nehrát

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

DREAMJOB: Staňte se redaktorem internetového magazínu MontyRich

Pojďte s námi měnit svět

Článek

Jak vybrat toho nejlepšího kandidáta na pracovní pozici? Nastavte priority

Aneb vědět, co je pro vás nejdůležitější

Článek
Další články z rubriky Podnikání