x
Zapomenuté heslo
Největší česko-slovenská byznysová platforma pro podnikatelé a investory
+420 272 650 781 support@montyrich.cz
Členství

Tommy Hilfiger: Školu jsem nesnášel. Nemohl jsem se dočkat, až začnu podnikat

13.03.2017 / Zdravko Krstanov
Pro jedince, kteří po dovršení své plnoletosti stále neví, čím by chtěli být, se vysokoškolské studium jeví jako dobrá volba. Naopak pro ty, které škola pouze obírá o čas, jenž by mohli vložit do realizace svého nápadu, postrádá univerzita smyslu. Thomas Jacob Hilfiger byl právě jedním z nich.

Košile, boty, hodinky…pokud nic z jeho dílny nenosíte, minimálně máte o značce s bílo-červeným logem dobré povědomí. Tommy Hilfiger se stal jednou z nejvíce uznávaných módních ikon na světě. Jeho začátky však zdaleka nebyly velkolepé. Měl osm sourozenců a již v útlém věku si zvykl pracovat. Krátce po ukončení středoškolského vzdělání si za své celoživotní úspory (činící stopadesát dolarů) otevřel se dvěma kamarády malý obchod.

Zpočátku podnikal tak, že v zapadlích obchůdcích New Yorku nakupoval staré zajímavé věci, ty upravil a posléze prodával s marží. Během své kariéry zažil krach i podnikatelské znovuzrození. V roce 1986 sebevědomě prohlásil: “Myslím, že jsem dalším velkým americkým návrhářem…další Ralph Lauren, nebo Calvin Klein”. Dnes již víme, že měl nepochybně pravdu. Pojďme se nyní podívat, co si osvojíte, pakliže zvolíte cestu Tommy Hilfigera, a místo studia skočíte do podnikatelských vod.

 

1) Získáte praktickou zkušenost

Ta pro vás bude mít větší hodnotu, než veškeré studijní materiály dohromady. Nejvíce se totiž naučíte podnikáním jako takovým, nikoli čtením o něm.

2) Budete se učit z potřeby

Jakmile začnete podnikat, budete vyhledávat informace nikoli proto, že vám to nařídil vyučující, ale z praktické potřeby. Postupně tak budete budovat své základní povědomí o účetnictví, právu nebo marketingu. Takto získané znalosti si v hlavě udržíte mnohem déle. 

3) Rozhodíte sítě

Budování úspěšného byznysu vyžaduje značnou dávku kontaktů. Pokud se do podnikání pustíte, budete mít větší motivaci navštěvovat networkingové akce a přednášky úspěšných podnikatelů. 

4) Osamostatníte se

Ve vlastní firmě jste svými vlastními šéfy. Sami určíte, kdy vstanete, kdy budete pracovat nebo co je třeba vylepšit. V momentě, kdy se všechna takto subjektivní rozhodnutí promítnou do toho, kolik peněz budete mít na konci měsíce, uvědomíte si, že svůj život držíte ve vlastních rukou. K takovému závěru můžete jako zaměstnanec dojít jen zřídka.

 

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Rozhovor s Michaelem Pupalou – generálním ředitelem Wüstenrotu

Seriál rozhovorů s řediteli pěti největších stavebních spořitelen – díl 4/5

Článek

David Ogilvy: Jak dělat reklamu, která prodává - díl 1.

Co si lze odnést z díla otce reklamy i dnes

Článek

5 důvodů, proč financovat podnikání prostřednictvím Hard Money Loans

Aneb zajištěné rychlé půjčky pro podnikatele

Článek

Rozhovor s Janem Jeníčkem – předsedou představenstva Raiffeisen stavební spořitelny

Seriál rozhovorů s řediteli pěti největších stavebních spořitelen – díl 3/5

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 390 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Rozhovor s Jiřím Plíškem – předsedou představenstva Buřinky

Seriál rozhovorů s řediteli pěti největších stavebních spořitelen – díl 2/5

Článek

Z čísla platební karty vyčtete zajímavé věci. A můžete rychle odhalit i pochybnou transakci

Vychytávka, která potěší nejeden e-shop

Článek
Další články z rubriky Podnikání