x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

Tommy Hilfiger: Školu jsem nesnášel. Nemohl jsem se dočkat, až začnu podnikat

13.03.2017 / Zdravko Krstanov
Pro jedince, kteří po dovršení své plnoletosti stále neví, čím by chtěli být, se vysokoškolské studium jeví jako dobrá volba. Naopak pro ty, které škola pouze obírá o čas, jenž by mohli vložit do realizace svého nápadu, postrádá univerzita smyslu. Thomas Jacob Hilfiger byl právě jedním z nich.

Košile, boty, hodinky…pokud nic z jeho dílny nenosíte, minimálně máte o značce s bílo-červeným logem dobré povědomí. Tommy Hilfiger se stal jednou z nejvíce uznávaných módních ikon na světě. Jeho začátky však zdaleka nebyly velkolepé. Měl osm sourozenců a již v útlém věku si zvykl pracovat. Krátce po ukončení středoškolského vzdělání si za své celoživotní úspory (činící stopadesát dolarů) otevřel se dvěma kamarády malý obchod.

Zpočátku podnikal tak, že v zapadlích obchůdcích New Yorku nakupoval staré zajímavé věci, ty upravil a posléze prodával s marží. Během své kariéry zažil krach i podnikatelské znovuzrození. V roce 1986 sebevědomě prohlásil: “Myslím, že jsem dalším velkým americkým návrhářem…další Ralph Lauren, nebo Calvin Klein”. Dnes již víme, že měl nepochybně pravdu. Pojďme se nyní podívat, co si osvojíte, pakliže zvolíte cestu Tommy Hilfigera, a místo studia skočíte do podnikatelských vod.

 

1) Získáte praktickou zkušenost

Ta pro vás bude mít větší hodnotu, než veškeré studijní materiály dohromady. Nejvíce se totiž naučíte podnikáním jako takovým, nikoli čtením o něm.

2) Budete se učit z potřeby

Jakmile začnete podnikat, budete vyhledávat informace nikoli proto, že vám to nařídil vyučující, ale z praktické potřeby. Postupně tak budete budovat své základní povědomí o účetnictví, právu nebo marketingu. Takto získané znalosti si v hlavě udržíte mnohem déle. 

3) Rozhodíte sítě

Budování úspěšného byznysu vyžaduje značnou dávku kontaktů. Pokud se do podnikání pustíte, budete mít větší motivaci navštěvovat networkingové akce a přednášky úspěšných podnikatelů. 

4) Osamostatníte se

Ve vlastní firmě jste svými vlastními šéfy. Sami určíte, kdy vstanete, kdy budete pracovat nebo co je třeba vylepšit. V momentě, kdy se všechna takto subjektivní rozhodnutí promítnou do toho, kolik peněz budete mít na konci měsíce, uvědomíte si, že svůj život držíte ve vlastních rukou. K takovému závěru můžete jako zaměstnanec dojít jen zřídka.

 

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Staňte se obchodníkem magazínu MontyRich!

Pojďte s námi měnit svět

Článek

Jak vybrat toho nejlepšího kandidáta na pracovní pozici? Nastavte priority

Aneb vědět, co je pro vás nejdůležitější

Článek

Chcete vydělávat na zákaznících pořád dokola? Dělejte to jako Harley-Davidson

To není motorka, to je chopper, baby

Článek

Nejlepší podnikatelská konference roku už za pár dní v Praze!

MontyRich: Building Better Business

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Start-up versus korporát

Aneb věřit mladým vizionářům či spoléhat na osvědčené

Článek

Tajemství efektivní pracovní porady aneb přestaňte ztrácet svůj čas

Bez efektivních porad nemůže byznys fungovat

Článek
Další články z rubriky Podnikání