x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

Tommy Hilfiger: Školu jsem nesnášel. Nemohl jsem se dočkat, až začnu podnikat

13.03.2017 / Zdravko Krstanov
Pro jedince, kteří po dovršení své plnoletosti stále neví, čím by chtěli být, se vysokoškolské studium jeví jako dobrá volba. Naopak pro ty, které škola pouze obírá o čas, jenž by mohli vložit do realizace svého nápadu, postrádá univerzita smyslu. Thomas Jacob Hilfiger byl právě jedním z nich.

Získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu

MontyRich předplatné

+ kniha v hodnotě 890 Kč zdarma

Košile, boty, hodinky…pokud nic z jeho dílny nenosíte, minimálně máte o značce s bílo-červeným logem dobré povědomí. Tommy Hilfiger se stal jednou z nejvíce uznávaných módních ikon na světě. Jeho začátky však zdaleka nebyly velkolepé. Měl osm sourozenců a již v útlém věku si zvykl pracovat. Krátce po ukončení středoškolského vzdělání si za své celoživotní úspory (činící stopadesát dolarů) otevřel se dvěma kamarády malý obchod.

Zpočátku podnikal tak, že v zapadlích obchůdcích New Yorku nakupoval staré zajímavé věci, ty upravil a posléze prodával s marží. Během své kariéry zažil krach i podnikatelské znovuzrození. V roce 1986 sebevědomě prohlásil: “Myslím, že jsem dalším velkým americkým návrhářem…další Ralph Lauren, nebo Calvin Klein”. Dnes již víme, že měl nepochybně pravdu. Pojďme se nyní podívat, co si osvojíte, pakliže zvolíte cestu Tommy Hilfigera, a místo studia skočíte do podnikatelských vod.

 

1) Získáte praktickou zkušenost

Ta pro vás bude mít větší hodnotu, než veškeré studijní materiály dohromady. Nejvíce se totiž naučíte podnikáním jako takovým, nikoli čtením o něm.

2) Budete se učit z potřeby

Jakmile začnete podnikat, budete vyhledávat informace nikoli proto, že vám to nařídil vyučující, ale z praktické potřeby. Postupně tak budete budovat své základní povědomí o účetnictví, právu nebo marketingu. Takto získané znalosti si v hlavě udržíte mnohem déle. 

3) Rozhodíte sítě

Budování úspěšného byznysu vyžaduje značnou dávku kontaktů. Pokud se do podnikání pustíte, budete mít větší motivaci navštěvovat networkingové akce a přednášky úspěšných podnikatelů. 

4) Osamostatníte se

Ve vlastní firmě jste svými vlastními šéfy. Sami určíte, kdy vstanete, kdy budete pracovat nebo co je třeba vylepšit. V momentě, kdy se všechna takto subjektivní rozhodnutí promítnou do toho, kolik peněz budete mít na konci měsíce, uvědomíte si, že svůj život držíte ve vlastních rukou. K takovému závěru můžete jako zaměstnanec dojít jen zřídka.

 

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

MontyRich Business Night #28

Tradiční MontyRich byznysové setkání

Článek

Z pana energetika majitelem internetové televize

Kamil Ouška míří do Evropy, stane se OBBOD konkurencí Netflixu?

Článek

7 chyb, které mohou odradit zákazníky vašeho e-shopu. Jak se jim vyhnout?

Vysoká návštěvnost internetového obchodu přijde vniveč, pokud se nestanou z návštěvníků klienti

Článek

Vlastní McDonald's nebo CrossCafe? Přečtěte si návod, jak začít podnikat v rámci franchisingu

1. díl seriálu

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Chcete vést efektivní porady? Bezos, Jobs a Branson poradí

Pohled největších byznys mozků na to, jak vést porady efektivněji

Článek

Bonjour, Victor!

MontyRich Leden 2018

Článek
Další články z rubriky Podnikání