x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

Lyžování v létě? Proč ne!

Kde všude se můžete ochladit i mimo sezónu?

04.06.2016 / Zuzana Černá
Chystáte se odjet na dovolenou, ale přeplněné pláže či rozpálená města vás nelákají? Tak vytáhněte lyže a vyražte na hory! I v létě je totiž otevřena spousta lyžařských středisek, stačí si jen vybrat.

Pokud se řadíte mezi milovníky zimních sportů nebo se chcete vyvarovat horkých dnů v letních letoviscích, podívejte se, kam o prázdninách vyrazit za zasněženými kopci.

Rakousko

Hintertux

Hintertux je jediným rakouským střediskem otevřeným 365 dní v roce, s přestávkami pouze na  údržbu lanovek. Portál skiresort.de ho ocenil jako nejlepší lyžařskou oblast na světě. V létě se můžete těšit celkem na 22 kilometrů upravených sjezdovek. Přízivci freeridu si mohou užít sjezdy hlubokým sněhem, nejvyšší bod leží 3200 m n.m. a sněhová pokrývka zde dosahuje až tří metrů. Nahoru se můžete vyvézt celkem devíti lanovkami, včetně té největší s názvem Gletscherbus 3, která má kabinky pro 24 osob a za hodinu může přepravit až 3000 lidí. 

Jestli budete ubytovaní v přilehlých místech na úpatí ledovce, můžete využít pohodlnou dopravu celoročně bezplatným skibusem. Čipový skipas pořídíte za 42,50 EUR.

Kaprun

Ledovec Kitzsteinhorn, který se nachází nad nad proslulým alpským střediskem Kaprun, nabízí sjezdovky různých obtížností. Tři moderní lanovky vás vyvezou až do 3000 m n.m, kde si můžete užít impozantní výhled z předsunuté plošiny nebo stezku středem hory s interaktivní výstavou. Po lyžovačce, za kterou zaplatíte 41 EUR na den, si můžete odpočinout ve zdejším Ice Campu, který otevírá 2. července a najdete tu sněhovou pláž, iglú nebo třeba ledový bar.

Dachstein

Ledovec Dachstein nad malebným štýrským městečkem Ramsau je otevřený pro lyžaře 11 měsíců v roce. V letní sezóně jsou vleky v provozu mezi 7:50 a 16:50 a denní skipas stojí 43 EUR. Za deset euro si pak můžete připlatit vstup do Ice Palace a podívat se na velkoplepé krystaly uvnitř ledovce nebo si užít západ slunce ze závěsného mostu.

Pokud při své cestě využijete auto, je nutné si ověřit skipas na pokladně nebo v automatech, abyste mohli silnicí projíždět bez poplatků.
 

Francie

I francouzské svahy nabízejí prázdninové lyžování ve třech střediscích. Francie je sice finančně náročnější, co se ubytování i stravování týče, na své si zde ale určitě přijdou rekreační i náročnější lyžaři.

Les 2 Alpes

Areál Les 2 Alpes se může pochlubit nejenom největší lyžařskou oblastí v Evropě s rozlohou 120 hektarů, ale také evropským největším letním snowparkem Le Snowpark du Soreiller ve výšce 3200 m. Z tohoto místa si můžete užít neuvěřitelné panorama Alp s mocným masivem Ecrins. Nahoru se za půl hodiny dostanete kabinkovou lanovkou a poté horským metrem Dome Express. Od 18. června do 27. srpna jezdí vleky každý den mezi 7:00–12:30. Skipas vás vyjde na 39,30 EUR.

Tignes

Ledovec Grand Motte nabízí rozmanité sjezdovky, na které vás doveze podzemní železnice. Ta vystoupá na ledovec za pouhých 7 minut. Skiareál můžete navštívit do 7. srpna a vleky na ledovci jsou otevřeny až do 13:00. Jednodenní skipas stojí 37 EUR. Pro chodce bez lyží připravil areál možnost vyvézt se nahoru třemi lanovkami zdarma.

Val d´Isere

Na ledovci Pissaillas nad údolím Val d´Isere je letní sezóna poměrně krátká. Areál bude otevřen za předpokladu příznivých sněhových podmínek jen od 11. června do 17. července, s denním provozem od 7:00 do 12:15. Cena za skipas je 33 EUR, i zde ale platí, že chodci se můžou nahoru svézt zdarma.

 

Švýcarsko

Švýcarsko je z hlediska lyžařských středisek nejdražší, kvalita služeb tomu ale rozhodně odpovídá.

Saas Fee

Ledovec Allalin je lyžařům dostupný podzemní lanovkou, cesta z údolí na svah je ale poměrně dlouhá, zabere asi hodinu. Areál je oblíbený nejen u rekreačních sportovců, můžete zde spatřit trénující národní reprezentace a účastníky mezinárodních ski campů. Nahrává tomu relativně dlouhá letní sezóna, která trvá od půlky července do konce října. Vleky fungují denně mezi 7:30 a 13:00, denní skipas vás vyjde na 72 švýcarských franků (65 EUR).

Zermatt

Středisko Zermatt s ledovcem Theodul leží na pomezí Švýcarska a Itálie, a tak můžete sjíždět svahy na obou stranách hranice. Navíc se vám zde nabídne pohled na jedno z nejkrásnějších alpských panoramat – typická impozantní silueta Matterhornu. Vleky jsou v létě otevřeny od 07:00 hod. Denní skipas pořídíte za 84 švýcarských franků (76 EUR). 15 metrů úpod povrchem ledovce tu na vás také čeká Glacier Palace, třpytivý zámek s ledovými sochami.

Jak vypadá letní lyžování v Zermattu? Podívejte se na video.


Itálie

Itálie je oblíbeným rekreačním střediskem s kvalitními službami a mnoha sportovními i gurmánskými příležitostmi.

Val Senales / Schnalstal 

Dvojjazyčný název střediska není náhodný, Val Sensal totiž leží v autonomní provincii Bolzano – Jižní Tyrolsko. Letní lyžařský provoz zde záleží na sněhových podmínkách, v případě dobrého počasí budou pro cestu nahoru otevřeny dvě lanovky. Jednosměrné jízdenky vyjdou na 18 a 10 EUR. 

Passo Stelvio

Passo Stelvio je na rozdíl od areálů jiných oblastí otevřen pouze přes léto. Lanovky vás vyvezou až do 3400 m n.m., kde najdete nejstarších lyžařské školy v Evropě. Ačkoliv jsou sjezdovky velmi vhodné pro začátečníky, jezdí sem trénovat i nejlepší alpští lyžaři, zdejší svahy jsou přímo dělané pro milovníky carvingu. Za denní skipas zaplatíte 42 EUR.

Pokud vám zbyde trocha času, můžete se zajet podívat do nedalekého Livigna, které je turisty velmi oblíbenou bezcelní zónou.

 

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Nejlepší podnikatelská konference roku už za pár dní v Praze!

MontyRich: Building Better Business

Článek

Start-up versus korporát

Aneb věřit mladým vizionářům či spoléhat na osvědčené

Článek

Tajemství efektivní pracovní porady aneb přestaňte ztrácet svůj čas

Bez efektivních porad nemůže byznys fungovat

Článek

Staňte se obchodníkem magazínu MontyRich!

Pojďte s námi měnit svět

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Hledali kvalitní maso, nakonec si pořídili vlastní řeznictví

Jak vášeň pro gastronomii přetavit ve fungující byznys

Článek

HR 2.0 aneb proč pečovat o zaměstnance svého

Vyšší spokojenost = vyšší produktivita

Článek
Další články z rubriky Podnikání