x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

Letenky jsme již zlevnili. Změní nyní český startup evropskou logistiku?

Sbohem třetím stranám

02.05.2016 / Zdravko Krstanov
V současné době již nikdo nepochybuje o potenciálu české startupové scény. Řežáb, Mahdalíček, Dlouhý a další udělali značné zářezy v celosvětovém měřítku. Nyní by se mezi ně rád zařadil André Dravecký, který chce osvěžit způsob, jakým se řeší logistika.

ShipVio funguje na relativně snadném principu. Propojuje poptávku odesílatelů zásilek se službami dopravců. A to velmi jednoduše a efektivně. Díky přístupu přes webové stránky a aplikaci pro iOS nebo Android mohou obě strany řešit zakázky doslova během minut. A to jak z pohledu zadávání, tak sledování. Kouzlo je v tom, že odpadá třetí strana – prostředník, který službu pouze přeprodá a navýší tím oběma stranám cenu. ShipVio vždy garantuje nejnižší aktuální cenu na trhu. 

Registrace a užívání je zcela zdarma, přičemž ShipVio si neúčtuje žádné měsíční poplatky. Teoreticky tak můžete jako uživatel pouze vydělat. Jako dopravce platíte provizi za uskutečněnou jízdu, tedy ve chvíli, kdy prokazatelně vyděláte. Provize je ve výši jednotek procent a čím více dopravce jezdí, tím méně platí. Pro odesílatele je samotné užívání platformy zcela zdarma. Dopravcem může být každý, kdo má koncesi. 

Podle CEO společnosti André Draveckého se jedná na území Evropy o ojedinělý projekt. “Logistika není úplně sexy odvětví, takže zde není tolik startupů jako v jiných oblastech,” tvrdí. Zároveň přiznává, že se například v Sillicon Valley najdou startupy s podobnou vizí. Výhoda ShipVio nicméně spočívá v tom, že operuje v Evropě. Zde není logistika ani zdaleka tak automatizovaná, a proto je prý potenciál pro Draveckého službu značný.

ShipVio je prvním startupem, které získal investici od nově vzniklého nového fondu, za kterým stojí miliardář Karel Janeček. GISTin Up, který má k dispozici 700 milionů korun pro nadějné projekty, podpořil ShipVio investicí ve výši čtyř a půl milionu. Penězi však spolupráce nekončí. “GISTin pomáhá zejména se vzděláním a cennými radami. Mám přiděleného člena MainBoardu, který je se mnou v denním kontaktu a pomáhá mi se správně rozhodovat,” vysvětluje Dravecký a dodává, že bez takové podpory by měli šanci na úspěch mnohem menší. Služba vstupuje do ostrého provozu za pár dní.

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Co se stane, když konečně přejdete od slov k činům?

Aneb příklad podnikatelky, která prodává cookies těsto ve svém newyorském obchodě.

Článek

Dobré myšlenky se rodí z relaxace, nikoli z tvrdé práce, tvrdí miliardář Ray Dalio

Cenné rady úspěšného investora

Článek

Knihy, díky kterým budete chytřejší aneb co doporučuje Bill Gates ke čtení

Nejbohatší muž planety se rád dělí o inspiraci

Článek

Jak si získat respekt svých zaměstnanců v šesti jednoduchých krocích

Jít příkladem a na nic si nehrát

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

DREAMJOB: Staňte se redaktorem internetového magazínu MontyRich

Pojďte s námi měnit svět

Článek

Jak vybrat toho nejlepšího kandidáta na pracovní pozici? Nastavte priority

Aneb vědět, co je pro vás nejdůležitější

Článek
Další články z rubriky Podnikání