x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

V Americe "vznikne" každý den 1700 milionářů. Jak se stát jedním z nich?

22.11.2016 / Zdravko Krstanov
Drahá auta, luxusní domy a exotická dovolená. Na světě existuje přes 15 milionů dolarových milionářů. Od běžných lidí se však neliší jenom množstvím peněz. Valná většina z nich disponuje sadou schopností, díky kterým si svůj status udržují.

Získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu

MontyRich předplatné

+ kniha v hodnotě 890 Kč zdarma

Poradenská společnost Boston Consulting nedávno zpracovala studii, ze které vyplývá že ve Spojených státech se každý den "zrodí" 1700 milionářů. Část z nich samozřejmě svůj majetek zdědila a část si jej vybudovala. Jak se přidat k té druhé skupině? Pomoci může několik zásad, kterých se milionáři drží.

Vedení

Věčné téma. Každý milionář je dobrým lídrem. Někdo se jím stane již v začátcích, druhý postupem času. Abyste se stali vůdcem, musíte velké podnikatele následovat a inspirovat se jimi. Číst jejich knihy, poslouchat rozhovory, analyzovat rozhodnutí. Ti, kteří se nyní inspirují, budou později inspirací.

Komunikace

Každý e-mail, každý telefonát, každá sms zpráva či rozhovor tváří v tvář. To vše buduje vaši značku. Čím rozumněji a efektivněji komunikujete, tím více se stáváte pro druhé důvěryhodným. Dávejte si tak pečlivý pozor na spontánní reakce. Úroveň vaší komunikaci je předzvěstí úrovně vašeho bohatství. 

Porozumění financím

Jestliže si přejete starat se o milion a víc, nejprve se přesvědčte, že jste schopni spravovat tisícikorunu. Je nutné znát své výdaje a náklady. Vědět, kde a kdy ušetřit a naopak kam investovat. Od věci také není rozumět daním a finančním výkazům. Zkrátka majetným se můžete stát pouze v případě, že rozumíte svým penězům.

Marketing a inovace

“Reputace se buduje celý život. Zničit se dá za pár vteřin”. Dobrá reputace je nejlepší reklamou. Jejím základem je marketing postavený na upřímné otevřenosti. Popište zákazníků celý proces, nechte je nahlédnout za oponu. Úspěšná firma dnes není blackboxem. Je otevřená a inovuje. A to nemusí nutně znamenat revoluci. Vezměte zaběhlý produkt a udělejte jej lepším.

Porozumění lidem

Nejen Elon Musk tvrdí, že firma je pouze společenstvím lidí. Abyste ji mohli rozvíjet, musíte lidem rozumět. Milionáře napříč světem tato schopnost spojuje. Rozumí motivaci, tónu hlasu, jazyku těla, taktice či empatii. Pochopení lidské povahy je klíčem k úspěchu. Většinu z toho se lze naučit celkem prostě, stačí lidi vnímat.

Organizace 

Milionář nepracuje pro systém, ale systém pracuje pro něj. Buďte organizovaní a nakládejte se svým časem úsporně. Váš čas = vaše energie. Uchovejte si ji pro ty případy, kdy ji skutečně budete potřebovat. Pokud okolnosti dovolí, tak drobné zařizování outsourcujte. Rozhodně si veďte diář se všemi úkoly, plány a schůzkami. V milionovém byznysu nelze jednat prvoplánově.

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Co se stane, když konečně přejdete od slov k činům?

Aneb příklad podnikatelky, která prodává cookies těsto ve svém newyorském obchodě.

Článek

Dobré myšlenky se rodí z relaxace, nikoli z tvrdé práce, tvrdí miliardář Ray Dalio

Cenné rady úspěšného investora

Článek

Knihy, díky kterým budete chytřejší aneb co doporučuje Bill Gates ke čtení

Nejbohatší muž planety se rád dělí o inspiraci

Článek

Jak si získat respekt svých zaměstnanců v šesti jednoduchých krocích

Jít příkladem a na nic si nehrát

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

DREAMJOB: Staňte se redaktorem internetového magazínu MontyRich

Pojďte s námi měnit svět

Článek

Jak vybrat toho nejlepšího kandidáta na pracovní pozici? Nastavte priority

Aneb vědět, co je pro vás nejdůležitější

Článek
Další články z rubriky Podnikání