x
Zapomenuté heslo
Předplatné

5 důvodů, proč jsou sportovci nejlepšími zaměstnanci

01.07.2017 / Zdravko Krstanov
Při výběru lidí do firmy se většina zaměstnavatelů řídí třemi faktory - schopnostmi, zkušenostmi a vzděláním. Přesto existuje v životopise další, podceňovaná kolonka, a tou je vztah ke sportu. Sportovec může vašemu týmu mnohdy přinést větší užitek než člověk se dvěma tituly. Ptáte se proč?

1. Jsou soutěživí

Soutěživost je ve vztahu k vnějšímu prostředí velice důležitá. Je nutné, aby vaši zaměstnanci chápali konkurenci jako soupeře, kterého je nutné přehrát, a to v rámci pravidel. To, co musíte ostaním pracovníkům vysvětlit, sportovec přirozeně chápe. Je zvyklý soutěžit a konkurenční prostředí jej stimuluje k lepším výkonům.

2.  Vidí výhody týmové práce

Sportovec ví, že jakmile vstoupí do firmy, stávají se ostatní zaměstnanci jeho spoluhráči. Michael Jordan by Chicago Bulls nikdy nedovedl k titulu bez Staceyho Kinga nebo Dennise Rodmana. Steve Wozniak by bez Steva Jobse do dnešního dne pravděpodobně seděl v garáži. V kolektivu se samozřejmě objeví dominantní jedinci, finální úspěch však vychází se spolupráce.

3. Nepodceňují přípravu

Plány prodejů, firemní strategie či hrubý návrh nové kampaňe. Příprava nemusí vždy být tou nejzábavnější činností, nelze ji ale provádět nepoctivě. Sportovec ji pojme jako trénink a vloží do ní vše. Muhammad Ali kdysi řekl: „Nesnášel jsem každou minutu tréninku, ale nevzdal jsem to. Řekl jsem si - trp nyní a prožij zbytek svého života jako šampion“. To samé se dá říct o přípravě v podnikání.

4. Respektují autority

Vztahy nebudou každou chvíli ideální, pokud však budujete vztah se zaměstnanci na vzájemné úctě, budou vás uznávat. Pro sportovce se stanete trenérem, kterého bude respektovat. Vašim požadavkům bude naslouchat, rozmýšlet o nich a navrhovat alternativy. Ze zkostnatělé subordinace se stane organická forma práce - základ moderní úspěšné firmy.

5.  Mají obrovskou výdrž

Sportovec dokáže pracovat nad rámec svých možností. Narozdíl od ostatních si nebude na občasný přesčas stěžovat. Tvrdá práce mu není cizí, nese totiž ovoce. Nadprůměrná zátěž musí samozřejmě být adekvátně ohodnocena a spolupráce být výhodná pro obě strany. 

Samozřejmě samotný fakt, že je někdo sportovec, ještě automaticky neznamená, že se vyznačuje výše zmíněnými kvalitami. V aktuálním či bývalém sportovci ale máte větší šanci na tyto užitečné vlastnosti narazit.

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Peníze v chmelovém moku aneb Jak se stát pivovarníkem (1.)

Minipivovar jako podnikatelská příležitost

Článek

Elektromobil ve většině domácností? Tak za dvacet let, říká šéf skupiny EFG

O udržitelných zdrojích energie

Článek

Hon na zákazníka: Najdi svou cílovku a dej jí správnou cenu

Cena, cílovka a volba

Článek

V srdci Evropy roste potenciál pro další Facebook nebo Teslu, tvrdí organizátoři největší startupové akce u nás

Šance pro Česko

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Proč je Alza boží firma?

Eshopista se blíží

Článek

Trápí vás nedostatek zaměstnanců? Víme, jak na nábor v zahraničí

Online HR není vždy řešením

Článek
Další články z rubriky Podnikání