x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

Tržní hodnota Googlu stoupla o 60 miliard dolarů, akcie na historických maximech

Co nejdůležitějšího a nejzajímavějšího se za poslední týden stalo ve světě byznysu?

18.07.2015 / Tomáš Durčák
Akcie technologické společnosti Google za sebou mají výborné zakončení obchodního týdne. Páteční seance, během které se ukázalo, že kvartální výsledky včetně klíčových zisků z reklam vzrostly a Google od dubna do června meziročně zvýšil svůj zisk o 17 procent až na 3,93 miliardy dolarů (94,32 miliardy korun), zvedla cenu cenných papírů na historické maximum.

Investoři a spekulanti na tyto novinky zareagovali masivními nákupy, které vyhnaly akcie online vyhledávacího giganta o 16,26% nahoru. Nárůst během jediného dnes zvýšil tržní hodnotu Googlu o 60 miliard dolarů a celková tržní hodnota přesáhla metu 400 miliard dolarů (9,6 bilionu korun). Googlu je druhou nejhodnotnější společností na světě. První příčku neohroženě okupuje Apple (tržní hodnota 745 miliardy dolarů (více než 17,8 bilionu korun).

Poprvé po šesti kvartálech, kdy Google nedokázal naplnit očekávání analytiků, je díky úspěchu se svými „pay per click“ reklamami dokonce překonal. Včerejší seance také znamená, že spoluzakladatelé Googlu Larry Page a Sergej Brin si každý během jediného dne na papíře vydělali zhruba 4 miliardy dolarů (96 miliard korun).

Sázkařská společnost 888 koupila Bwin.party za 34,7 miliardy korun

Online holding 888, který spravuje hned několik populárních webů s online sázkami a hazardními hrami, zvítězil v bitvě rivalů, když svého velkého soka Bwin.party spolknul na základě velké dohody, která má v penězích a akciích hodnotu zhruba 898 milionů liber.

Jednání mezi právníky obou společností probíhala už od května. Bwin včetně všech svých aktiv byl zrovna tento měsíc společností GVC Holdings ohodnocen zhruba na 908 milionů liber (35,1 miliardy korun). Podle dohody převezme holding 888 každou akcii Bwinu na hodnotě 104,09 bodů, což je zhruba o jedno procento lepší ohodnocení, než jaké má Bwin aktuálně na burze.

Velká fúze přichází méně než šest měsíců poté, co 888 odmítl nabídku na akvizici od společnosti William Hill, která holding ohodnotila na 750 milionů liber (29 miliard korun). Kompletní převzetí Biwinu by mělo být dokončeno na začátku roku 2016 a obě společnosti by na něm měly do roku 2018 ušetřit zhruba 45 milionů liber (1,7 miliardy korun) v nákladech.

Vylepšená Tesla S podle Muska zvládne z 0 na 100 za 2,8 sekundy

S novinkami o svém Tesla Modelu S přišel tento týden Elon Musk. Zákazníkům slíbil už brzy nové vylepšené baterie a ještě pokročilejší elektroniku, která by měla posunout ještě dále výkon vozu. Z nuly na sto kilometrů v hodině by tahle vylepšená sériová Tesla měla dorazit za pouhé 2,8 sekundy, což je zrychlení o 10 procent oproti současnosti.

Tesla nadále pracuje na svém velkém cíli v oblasti spolehlivosti, kterým má být schopnost pohonného mechanismu sériové Tesly S urazit milion mil bez nutnosti výměny. Noví zájemci o Teslu už dnes také nově dostanou nabídku nechat si do vozu nainstalovat lepší baterie, které místo 85 pojmou až 90 kWh, což v přepočtu na dojezd znamená zhruba dalších 15 mil navíc. Při průměrné rychlosti 65 mil za hodinu (104,6 kilometrů v hodině) tak tato nová Tesla S ujede na jedno nabití zhruba 300 mil (necelých 483 kilometrů).

Nové reklamy od Apple se budou zobrazovat lidem na základě jejich bankovního účtu

Apple se rozhodl pokračovat ve svém útoku na FinTech trh, kde vládnou jména jako PayPal nebo Square. Není to tak dlouho, co si v tichosti zaregistroval patent na novou metodu posílání finančních prostředků mezi dvěma osobami. Jde o další dodatek k již fungující službě Apple Pay.

Nyní oznámil další novinku - placené reklamy, které cílí na potenciální zákazníky na základě údajů o stavu jejich bankovních účtu. To znamená, že se lidem budou zobrazovat reklamy pouze na takové produkty či služby, které si dle stavu svého účtu budou moci dovolit.

Když toto skombinujeme s Apple Pay a zmiňovaným patentem, který má na to položit pod taktovkou Applu na lopatky Pay Payl i Square, americký technologický gigant má zřejmě velký zájem kontrolovat, jak a za co lidé utrácejí své peníze. Jinými slovy chce z lidí udělat produkty, kterým bude následně diktovat, co si mají (a mohou) koupit.

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

MontyRich Business Night #28

Tradiční MontyRich byznysové setkání

Článek

Z pana energetika majitelem internetové televize

Kamil Ouška míří do Evropy, stane se OBBOD konkurencí Netflixu?

Článek

7 chyb, které mohou odradit zákazníky vašeho e-shopu. Jak se jim vyhnout?

Vysoká návštěvnost internetového obchodu přijde vniveč, pokud se nestanou z návštěvníků klienti

Článek

Vlastní McDonald's nebo CrossCafe? Přečtěte si návod, jak začít podnikat v rámci franchisingu

1. díl seriálu

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Chcete vést efektivní porady? Bezos, Jobs a Branson poradí

Pohled největších byznys mozků na to, jak vést porady efektivněji

Článek

Bonjour, Victor!

MontyRich Leden 2018

Článek
Další články z rubriky Podnikání