Rozhovor se zakladatelkou VOJ interier design

O exkluzivním designu a splněných přáních

20.06.2015

Minimálně jednou za život nastane u každého člověka situace, kdy si bude hledat nový domov a dostane se k otázkám, jak si ho zařídit. Nebo třeba jen bude potřeba přestavit ložnici nebo jiný pokoj, případně zvelebit svůj pracovní prostor. Ne každý má dnes čas a také zkušenosti potřebné k tomu, aby zvládl jak návrh nového interiéru, tak samotnou realizaci. Od toho existují interiéroví designeři, kteří splní vaše představy do té nejvyšší možné míry a u kterých budete překvapeni, co s vaším domem, bytem, kanceláří, restaurací nebo ordinací dokážou udělat. A já vám dnes představím manžele Vojtkovi, kteří všechna kritéria kvalitních designerů bezpečně splňují.

V posledních letech čím dál více designerů radí, ať se nespoléháte jen na trendy a nad návrhem pořádně zapřemýšlíte. Jde totiž hlavně o vaši maximální spokojenost - výborný interiérový návrhář by měl všem přáním klienta vyhovět a k tomu určitě potřebuje jeho jasnou představu, do níž může zakomponovat pohled svého profesionálního oka. Komunikace mezi zákazníkem a designerem je také jedním z nejdůležitějších pilířů celé spolupráce a manželé Vojtkovi si na spokojených klientech zakládají. A právě jejich firmu VOJ interier design vám teď přiblíží interiérová designérka Johana Vojtková, DiS.

VOJ1

Jako první by čtenáře určitě zajímalo, jak jste se k profesi interiérových designerů vůbec dostali?

Myšlenka stát se interiérovou designérkou mě uchvátila už na střední škole módy a designu. Po ukončení studia jsem se proto přihlásila na Interier design školu INTERMEZZO, kde jsem při studiu podlehla kouzlu interiérového designu úplně. Dnešní doba nabízí nepřeberné množství designových prvků, s jejichž pomocí se můžu kreativně vyžít a vytvořit každý interiér originálně.

Po absolvování Interier design školy jsme s manželem založili naší firmu VOJ interier design.

Jakým způsobem jste si rozdělili vaše role ve firmě?

Já mám na starosti komunikaci s klienty, co se týče zjištění jejich přání a potřeb, zaměření prostoru a v návaznosti na to zpracovávání návrhů interiérů a dekorací a manžel zajištění zakázek, komunikaci s klienty a dodavateli a zpracování rozpočtů v případě realizace.

pracovna2

V čem vlastně spočívá práce návrhářů interiéru, pokud byste měli popsat proces od počátečního kontaktu se zákazníkem až po konečný výstup?

Využití služeb designerů je velmi pozitivní, protože s jejich pomocí získá daný interiér jednotný styl. Kromě sjednocení interiéru získá klient kompletní servis a ušetří spoustu času. Profesionální designéři si dokáží poradit s jakýmkoliv interiérem. Součástí návrhu bývá různé řešení prostorových dispozic i jejich úpravy pro dosažení zajímavějšího a funkčního prostoru. Předkládá se několik návrhů, ze kterých si klient vybere ten, který se mu bude nejvíce líbit.

V čem spočívá práce designérů?  Naším úkolem je zařídit originálně, funkčně a jednotně interiér podle představ a charakteru člověka. Je důležité jednotně sladit interiér, což při postupném dokupování bývá obvykle problém. Práce na návrhu interiéru úzce souvisí s požadavky klientů. Neřídí se náladami a charakterem designéra, ale v první řadě se řídí klientem a tím, co se mu líbí. Při navrhování je designér průvodcem v dnešním světě designu a moderního bydlení.

VOJ2

Co vše je nutné si na první schůzce se zákazníkem říct, ujasnit atd.?

Je důležité, aby klient na první schůzce vyjádřil svou představu, jaký má rád styl, barvy, kde tráví nejvíc času, co má rád apod. Na podkladě těchto sdělení zpracujeme designové návrhy. Klient se pak pro jeden z nich rozhodne a může nastat jeho realizace.

My jsme schopni buď realizaci provést, případně zajistit finanční prostředky a tím pádem poskytnout klientovi kompletní servis nebo v případě provedení realizace někým jiným zajistíme odborný designérský dohled.

Kromě znalosti problematiky interiérových designů je ještě nějaká oblast, ve které je dobré se orientovat?

Vedle nezbytné znalosti problematiky interiérových designů se musí designér orientovat v nejnovějších designových trendech, které se neustále vyvíjí, a proto je třeba je neustále sledovat. Designér se zabývá i řešením různých dispozičních problémů a součástí návrhu bývají i návrhy úprav např. zastaralých elektroinstalací a rozvodů. Musí být tedy zároveň technikem i stavitelem. Musí se orientovat ve složité oblasti různých právních úprav a neustále sledovat změny. V neposlední řadě je i psychologem, musí se vcítit do myšlení klienta a umět poradit.

pracovna3

A jakým jiným profesím by měl interiérový designer rozumět a dobře se v nich orientovat?

Protože zajišťujeme i odborný designérský dohled, musíme rozumět práci našich smluvních dodavatelů: zedníků, malířů a tapetářů, topenářů, elektrikářů, truhlářů a stolařů, musíme umět vyrábět dekorace, které navrhneme. Musíme se orientovat v každém řemesle, které proměňuje naše návrhy v realitu.

Můžete stručně popsat služby, které nabízíte svým zákazníkům? V čem se lišíte od konkurence?

Naše služby spočívají v zajištění kompletního servisu od A do Z k úplné spokojenosti klienta. Klademe velký důraz na osobním přístupu a splnění všech přání klienta. Podle přání klienta zpracováváme návrhy v 3D, a to jak v počítači, tak ručně, kreslené. Právě to je naše know-how, protože odezva od klientů je 100% kladná, vidí totiž, že v ručně kresleném návrhu je promítnut osobní přístup ke klientovi. Zaručuje to originalitu a exkluzivitu, každý takový návrh je originál.

Dále navrhujeme a sami vyrábíme dekorace, to také zaručuje klientům originalitu. Vědí, že neuvidí stejné materiály třeba u souseda.

Hodně klientů má např. vztah k určitému kusu nábytku a nechce se ho vzdát. V takovém případě jsme schopni tento nábytek zrenovovat a zapracovat do návrhu.

A zatím poslední otázka, kdybyste dostali darem velký byt, který by měla celý kompletně vybavit konkurenční firma, přijali byste tento dar? A pokud ano, do jaké míry byste do návrhu a realizace chtěli zasahovat?

Ano, tento dar bychom přijali, pokud by jej konkurenční firma vybavila kompletně podle námi zpracovaného designového návrhu.

Podobné články

Rozhovor s Janem Jeníčkem – předsedou představenstva Raiffeisen stavební spořitelny
Podnikání

Rozhovor s Janem Jeníčkem – předsedou představenstva Raiffeisen stavební spořitelny

Redakce magazínu MontyRich - 23.10.2018

Ve čtvrtém díle našeho seriálu jsme vyzpovídali Jana Jeníčka mimo jiné i prezidenta Evropského sdružení stavebních spořitelen. A jak říká on sám:…

Disciplína - Jak udělat z nepřítele přítele?
Podnikání

Disciplína - Jak udělat z nepřítele přítele?

Redakce magazínu MontyRich - 23.10.2018

Chcete se svým životem něco dělat, a tak jste se rozhodli zkusit podnikání, sportovat, nebo cokoliv jiného. Přesně víte, jak cesta k úspěchu vypadá.…

Obchodní vizitky: Jejich pozitiva i negativa
Podnikání

Obchodní vizitky: Jejich pozitiva i negativa

Redakce magazínu MontyRich - 22.10.2018

I v dnešním digitálním věku je příjemné setkat se s papírovou obchodní vizitkou. Jde o užitečného pomocníka, který pomůže navázat vztahy se zákazníky.

The Property Brothers: dvojčata, co si vydělané miliony dělí napůl
Podnikání

The Property Brothers: dvojčata, co si vydělané miliony dělí napůl

Redakce magazínu MontyRich - 12.10.2018

Pokud byste se ve svém okolí zeptali některého ze sedmiletých dětí, co je momentálně jejich největší zábavou, asi by vám řekly, že si hrají s…

7 fatálních chyb, které mohou likvidovat váš byznys
Podnikání

7 fatálních chyb, které mohou likvidovat váš byznys

Redakce magazínu MontyRich - 11.10.2018

Jedním z klíčů k dosažení velikosti ve světě podnikání je myslet jako vítěz, to ví každý úspěšný podnikatel. Vytvořit ze sebe namotivovaného jedince…

Recenze: Od nuly k jedničce
Podnikání

Recenze: Od nuly k jedničce

Milan Charvát - 11.10.2018

Teď asi zklamu všechny čtenáře lačnící po motivaci a návodu, jak se z absolutního outsidera stát hvězdou ve všem možném. Peter Thiel je úspěšný…

Newsletter

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.

Červen 2018
+ PDF magazínu MontyRich
jako dárek
Souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů
Neodesíláme žádny spam