x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

Napoleon Hill a jeho recept na úspěch

11.05.2014 / Petra Zlámalová
Spisovatel Napoleon Hill se podílel na vzniku úplně nového žánru literatury. Byl jedním z prvních, kdo psal knihy věnované osobnímu rozvoji a úspěchu.

Získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu

MontyRich předplatné

+ kniha v hodnotě 890 Kč zdarma

 
Jak myslí bohatí a úspěšní lidé? Napoleon Hill by vám jistě řekl, že úspěšný člověk zaměstnává svoji mysl tím, čeho chce v životě dosáhnout – ne tím, co nechce. A teď ruku na srdce – jak přemýšlíte vy? Zaměřujete se v životě více na to, co chcete, nebo se bojíte toho, co nechcete?
 
Napoleon Hill se narodil roku 1883 v americké Virginii. Vyrůstal v chudobě a už od velmi mladého věku se o sebe musel postarat sám. Když mu bylo deset let, zemřela mu matka. Protože ho bavilo psaní, rozhodl se, že si na obživu vydělá v místních novinách. Už od třinácti let pracoval jako reportér. Dokážete si představit třináctiletého reportéra novin? „Cokoliv si lidská mysl dokáže představit a čemu dokáže uvěřit, toho lze dosáhnout,“ říká Hill.
 
Právě práce v tisku mu otevřela dveře ke slávě. Dostal za úkol publikování článků o úspěšných lidech - a proto se s nimi musel také setkávat. Zlom v jeho životě nastal tehdy, když se sešel s Andrewem Carnegiem. Carnegie byl tehdy úspěšný podnikatel a jeden s nejmocnějších mužů světa.
 
Tento muž zároveň věřil tomu, že proces úspěchu musí být opakovatelný. Úspěch lze vyjádřit vzorcem, který může převést do praxe každý. A jak vzorec vytvořit? Sejít se s co nejvíce úspěšnými lidmi. To byl další úkol pro Napoleona Hilla.
 
Aby odhalil recept na úspěch, provedl rozhovory se stovkami vlivných lidí, které mu Carnegie doporučil. Původně malý chlapec na pokraji chudoby se postupně setkal s Thomasem Edisonem, s Henrym Fordem či Josifem Stalinem a se spoustou dalších, kteří ztělesňovali bohatství, moc a životní úspěch.
 
Práce na výzkumu úspěchu trvala více než dvacet let. Během té doby se stal Hill osobním poradcem Carnegieho. Nakonec společně vydali příručku Pravidla úspěchu.
 
Na jaká pravidla úspěchu Napoleon Hill během svého výzkumu přišel? Pojďme si připomenout alespoň pět poselství, které nám tento světoznámý učitel úspěchu předává.
 
„Jestliže neporazíte sebe, budete poraženi sebou.“
 
„Úsilí se projeví, pouze když se člověk odmítne vzdát.“
 
„Hýčkejte své vize a své sny, jako by to byly děti vaší duše, náznaky cílů, kterých nakonec dosáhnete.“
 
„Můžete procházet životem bez přesně ohraničeného životního cíle, ale nikdy se nedostanete kupředu. Zvláště finanční cíle by měly být specifické, přesně ohraničené a měřitelné. Měli byste vědět, kolik chcete vydělat, do kdy a jak. Největší výhodou finančního zabezpečení je klidná mysl, jež vychází z poznání, že přinese-li život jakékoli problémy, vy jste připraveni je řešit. Půjde vám lépe cokoli, co začnete dělat, protože se můžete soustředit na příležitosti, místo toho, abyste zápasili o živobytí.“
 
A na konec si prosím všichni položme otázku. Odpověď na ní může být v našich životních cestách velmi zásadní. „Kde budete za deset let, budete-li se držet cesty, kterou jdete dnes?


Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Nejlepší podnikatelská konference roku už za pár dní v Praze!

MontyRich: Building Better Business

Článek

Start-up versus korporát

Aneb věřit mladým vizionářům či spoléhat na osvědčené

Článek

Tajemství efektivní pracovní porady aneb přestaňte ztrácet svůj čas

Bez efektivních porad nemůže byznys fungovat

Článek

Staňte se obchodníkem magazínu MontyRich!

Pojďte s námi měnit svět

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Hledali kvalitní maso, nakonec si pořídili vlastní řeznictví

Jak vášeň pro gastronomii přetavit ve fungující byznys

Článek

HR 2.0 aneb proč pečovat o zaměstnance svého

Vyšší spokojenost = vyšší produktivita

Článek
Další články z rubriky Podnikání