x
Zapomenuté heslo
Největší česko-slovenská byznysová platforma pro podnikatelé a investory
+420 272 650 781 support@montyrich.cz
Členství

Mentalita vítězů

05.05.2015 / Tomáš Durčák
Když se podíváte na sport, nebo jakoukoliv jinou činnost s prvkem soutěživosti, kam bez pochyby patří i byznys, vždy vás bude jednoznačně nejvíc fascinovat mentalita a myšlení těch nejlepších. Nejen těch, kteří vyhrávají, či vyhrávají hodně, ale zejména mentalita těch, u kterých se zdá, že jsou schopni vyhrát téměř vždy, byť třeba nepodají zrovna ten nejlepší výkon. Tito lidé nevyhrávají jen proto, že jim zrovna sednou podmínky, nebo soupeř. Dokáží porazit kohokoliv, vždycky najdou cestu, a i když zrovna není jejich den, vydají ze sebe vždy bez výjimky absolutní možné maximum. Tím se zpravidla odlišují skvělí a významní lidé od těch dobrých a nadprůměrných. Kde leží hranice mezi potenciálním vítězem, který má dobrou šanci zvítězit a jasným vítězem, který zvítězí prakticky vždy?

První definující a klíčovou kvalitou těch nejslavnějších vítězů v historii je vždy rozhodné přesvědčení, že nenechají ani ten nejmenší detail náhodě. Velmi schopní lidé, kterým se daří, většinou na svůj úspěch dosáhnou tehdy, když jim vyhovují a ideálně sednou podmínky. Dostanou se do byznysu, pro který se narodili, čelí jen slabé konkurenci, nebo jim výhodu lehce přihraje osud.

Ať tak, či tak, mají dostatečné schopnosti na to, aby atraktivní příležitost dokázali naplno využít. Jinak řečeno, pokud mají viditelnou výhodu, dokáží ji naplno využít, uspět a bez problémů i dominovat. Existuje ale velký rozdíl mezi opravdovým vítězem a někým, kdo se dostane na vrchol, a pak spadne zpět mezi nadprůměrné potenciální vítěze.

...

Ano, vítěz má právo považovat se za vítěze, ale opravdového vítěze toto vůbec nezajímá. Není pro něj důležité to, že je vítězem nyní, ale by vítězem zůstal i nadále.

...

Každý druhý člověk dokáže říct: „Pro úspěch udělám všechno, co bude v mých silách.“ Ne každý je ale ochoten pro vítězství obětovat opravdu všechno. Proč si odpírat pohodlí, volný čas a užívání si? Pro drtivou většinu z nás znamená makat naplno to, že sice děláme vše, co můžeme, ale pod podmínkou, že si zachováme aspoň určitou část svého pohodlí.

...

Chcete si přečíst celý článek a dozvědět se o mentalitě opravdových vítězů mnohem víc, zjistit, čím se liší skutečný vítěz od nevítěze a podívat se na příklady několika slavných vítězů i nevitězů z praxe?

Můžete tak učinit v květnovém vydání magazínu MontyRich, které vychází 12.5., pokud si jej objednáte ZDE.

 

 

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Rozhovor s Janem Jeníčkem – předsedou představenstva Raiffeisen stavební spořitelny

Seriál rozhovorů s řediteli pěti největších stavebních spořitelen – díl 3/5

Článek

Rozhovor s Jiřím Plíškem – předsedou představenstva Buřinky

Seriál rozhovorů s řediteli pěti největších stavebních spořitelen – díl 2/5

Článek

Z čísla platební karty vyčtete zajímavé věci. A můžete rychle odhalit i pochybnou transakci

Vychytávka, která potěší nejeden e-shop

Článek

5 největších výzev, kterým čelí každý malý podnik. Jak je zvládnout?

Podnikání není procházka růžovým sadem, zejména v začátku

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 390 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Rozhovor s Tomášem Kořínkem – předsedou představenstva ČMSS

Seriál rozhovorů s řediteli pěti největších stavebních spořitelen – díl 1/5

Článek

Strategie k udržení zaměstnanců v době akutního nedostatku pracovní síly

S nezaměstnaností na bodu mrazu se nábor nových lidí mění v otevřenou válku

Článek
Další články z rubriky Podnikání