x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

Módní návrhář Tommy Hilfiger prodává svůj unikátní dvoupatrový apartmán v luxusním Hotelu Plaza

15.04.2015 / Karin Szczyrbová
Luxusní, majestátní, ikonický či velkolepý. To je jen několik z přívlastků, které dokonale vystihují dvoupatrový apartmán známého světového módního návrháře Tommyho Hilfigera. Honosné bydlení se nachází ve skutečně příznačné nemovitosti, a to v newyorském Hotelu Plaza, jež je spojen například i s Velkým Gatsbym. Přestože je prodej zmíněného apartmánu jednou z vůbec nejdražších transakcí na místním trhu, stojí za to o ní alespoň uvažovat. Majitel totiž slevil na 75 milionů dolarů!

Získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu

MontyRich předplatné

+ kniha v hodnotě 890 Kč zdarma

Od slavného světového módního návrháře, jakým je i Tommy Hilfiger (64), bude jistě každý očekávat vytříbený vkus, který promítne nejenom do svých módních kreací, ale také do svých designérských počinů. V případě Tommyho Hilfigera tomu tak skutečně a bez jakýchkoliv pochyb je. Už jen výběr lokality nemovitosti mluví sám za sebe.

Skutečně netypická rezidence Tommyho Hilfigera, kterou sám majitel označuje za „zámek v oblacích“, se rozkládá na nejvyšších patrech budovy proslulého newyorského Hotelu Plaza, a to konkrétně v 18. a 19. poschodí. Její majitel má k dispozici prostor zhruba 530 metrů čtverečních, na kterých se nachází 4 ložnice a 4 a půl koupelny, přičemž té hlavní dominuje luxusní mramor. Celkem je v apartmánu 8 různých pokojů.

Hlavní ložnice je zařízena v tlumených tónech

Přilehlé koupelně vévodí mramor

Dětské ložnici - "snu každé malé princezny" - naopak dominují výrazné barvy

Svou nemovitost, respektive její původně sousedící části si Tommy Hilfiger pořídil v roce 2008 za 25 milionů dolarů. Tyto části propojil do jednoho apartmánu, který nabídl ještě v témže roce k prodeji za 50 milionů dolarů. Kupec se však nenašel, proto návrhář bydlení za 17 milionů zrekonstruoval a s prodejem počkal do roku 2013, kdy byly podle jeho názoru na trhu velmi příznivé podmínky k prodeji nemovitosti. Cenu stanovil na 80 milionů dolarů.

Do dnešního dne se však luxusní rezidenci nepodařilo prodat. Snad i proto, že podle názoru odborníků na reality by mohlo jít o jeden z vůbec nejdražších obchodů, které se v okolí New Yorku s podobným typem nemovitosti odehrály. Před nedávnem tedy módní návrhář z ceny slevil, a to na 75 milionů dolarů, tedy zhruba na 2 miliardy korun. Zda ještě při této ceně budou součástí nabídky například obrazy Andyho Warhola nebo jiných umělců, které zdobí zdi apartmánu, však již není jisté.

Naopak jisté je (jak už napovídá název celé budovy), že nový majitel apartmánu bude mít k dispozici 24 hodinový plný hotelový servis, včetně například služebné - pomocnice nebo komorníka.    

I pokoji pro hosty vtiskl módní návrhář svůj rukopis

  Ani v dětském pokoji nesmí chybět křišťálový lustr

Jednou z dominant celého bydlení je schodiště pokryté červeným kobercem, přičemž červená barva vkusně dotváří i celý interiér salonu. Svou originalitou však salon a schodiště v jistém slova smyslu zastiňuje speciální věžička – kupole, která je součástí bytu. Její strop se klene ve výši deseti metrů.

Salon s dominantním schodištěm

Pohled do věžičky - kupole

Součástí apartmánu je, kromě moderní kuchyně a jídelny, kterou osvětluje zajímavý neon, také plně zařízená kancelář a dřevem obložená knihovna či „rodinný“ pokoj s příjemným krbem.

Jídelna s origninálním neonem přiléhá ke kupoli

Dřevem obložena knihovna s masivní imitací loga New York Times

"Rodinný pokoj"

A samozřejmě nemůže chybět ani malé venkovní posezení vedle kupole a rozlehlá terasa s unikátním výhledem na Central Park nebo jednu hlavních newyorských tepen, známou Pátou Avenue, která je určitým symbolem bohatství New Yorku.

Menší posezení u kopule

Honosný je i samotný Hotel Plaza

Jak jsem již zmínila, Hilfigerův apartmán je umístěn v horních patrech proslulého newyorského Hotelu Plaza. Tento hotel, jehož budova byla postavena v roce 1907, na luxusu a exkluzivitě skutečně nešetří.

Interiér Hotelu Plaza

Noční pohled na Hotel Plaza

Navíc Hotel Plaza vsází na osvědčenou klasiku bohatství a luxusu, jaká je prezentována například ve velmi úspěšném filmu Velký Gatsby, autorem jehož knižní předlohy je F. Scott Fitzgerald. Tento spisovatel hotel pravidelně se svou ženou navštěvoval, proto je možné si zde pronajmout za zhruba 1800 liber zvláštní apartmá Fitzgerald, které je navrženo v odpovídajícím dobovém stylu. Tento apartmán navíc leží na stejném patře, jako dolní část rezidence Tommyho Hilfigera, o jejímž prodeji a podmínkách nákupu bude jistě vědět mnohem více odpovědná realitní agentka, na kterou je možné najít kontakt ZDE.

 

Foto: Corcoran, StreetEasy

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Nejlepší podnikatelská konference roku už za pár dní v Praze!

MontyRich: Building Better Business

Článek

Start-up versus korporát

Aneb věřit mladým vizionářům či spoléhat na osvědčené

Článek

Tajemství efektivní pracovní porady aneb přestaňte ztrácet svůj čas

Bez efektivních porad nemůže byznys fungovat

Článek

Staňte se obchodníkem magazínu MontyRich!

Pojďte s námi měnit svět

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Hledali kvalitní maso, nakonec si pořídili vlastní řeznictví

Jak vášeň pro gastronomii přetavit ve fungující byznys

Článek

HR 2.0 aneb proč pečovat o zaměstnance svého

Vyšší spokojenost = vyšší produktivita

Článek
Další články z rubriky Podnikání