x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Brankář Petr Čech koupil cyklistickou firmu

03.10.2014 / Pavel Ungr
Fotbalový brankář londýnské Chelsea Petr Čech investuje do sportu. Namísto fotbalu si ale vybral cyklistiku, když od Romana Čermáka a Tomáše Hykla odkoupil společnost ČS MTB Team. Informoval o tom server E15.

Fotbalový brankář londýnské Chelsea Petr Čech investuje do sportu. Namísto fotbalu si ale vybral cyklistiku, když od Romana Čermáka a Tomáše Hykla odkoupil společnost ČS MTB Team. Informoval o tom server E15.

 

Jeden z nejlepších fotbalistů české historie tím získal firmu se čtyřicetimilionovými tržbami, která se od roku 1994 specializuje na sportovní marketing a pořádání firemních sportovních závodů a ostatních aktivit, ale také tzv. teambuildingů. Společnost ČS MTB Team pořádá největší seriál závodů horských kol v Evropě – Kolo pro život, jenž má každý rok více než dvacet tisíc účastníků. Mezi další projekty Čechovy nové firmy patří například závody Stopa pro život a České schody. Do roku 2000 tato firma provozovala i profesionální cyklistický tým Český spořitelna MTB.

 

Podnikání je mezi špičkovými sportovci celkem běžné, nejlepší fotbalisté a hokejisté totiž během kariéry vydělají někdy i stovky milionů, a ty chtějí někam investovat. Nejčastěji své peníze investují do sportovních klubů, hotelů a sázkových kanceláří.  Sám Petr Čech v rozhovoru pro Forbes prozradil, že se díky fotbalu stal miliardářem. 

 

Nejvíce peněz coby bývalý sportovec vydělal v podnikání tenista Milan Šejber, který v první polovině devadesátých let zprivatizoval Třinecké železárny, a nyní patří se svým majetkem 4 miliardy korun mezi 70 nejbohatších Čechů.

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Peníze v chmelovém moku aneb Jak se stát pivovarníkem (1.)

Minipivovar jako podnikatelská příležitost

Článek

Elektromobil ve většině domácností? Tak za dvacet let, říká šéf skupiny EFG

O udržitelných zdrojích energie

Článek

Hon na zákazníka: Najdi svou cílovku a dej jí správnou cenu

Cena, cílovka a volba

Článek

V srdci Evropy roste potenciál pro další Facebook nebo Teslu, tvrdí organizátoři největší startupové akce u nás

Šance pro Česko

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Proč je Alza boží firma?

Eshopista se blíží

Článek

Trápí vás nedostatek zaměstnanců? Víme, jak na nábor v zahraničí

Online HR není vždy řešením

Článek
Další články z rubriky Podnikání