x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Zájem o zkrácené pracovní úvazky stále roste

30.10.2013 / Milan Charvát

Získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu

MontyRich předplatné

+ kniha v hodnotě 890 Kč zdarma
Zájem zaměstnanců o zkrácené pracovní úvazky v České republice stále roste. Nedůvěra a předsudky sice stále brání jejich masovému rozšíření na pracovním trhu, přesto je jako určitou formu benefitu nabízí čím dál více firem.

Alternativní pracovní úvazky jako brigády, zkrácené úvazky či sdílená pracovní místa pomáhají zapojit do pracovního procesu i specifické skupiny lidí, které by jinak zůstaly bez práce. Jedná se například o matky na rodičovské dovolené, studenty či seniory, kteří si tak udržují kontakt se svou profesí, prohlubují kvalifikaci a zachovávají si určitou životní úroveň i v době snížené schopnosti pracovat. Alternativní úvazky zároveň pomáhají firmám efektivněji zajistit sezónní výkyvy nebo činnosti, které svým záběrem nenaplňují plný  rozsah pracovní doby. „V období prodejních špiček, jako jsou Vánoce nebo Velikonoce, dokážeme nabídnout zkrácené úvazky navíc, anebo stávajícím zaměstnancům hodiny navíc. Zaměstnanci tuto možnost vítají, jedná se o příležitost přivýdělku k pravidelnému příjmu.” popisuje Jiří Mareček, manažer oddělení vnějších vztahů společnosti Tesco.

Alternativní varianty jsou využívány v závislosti na povaze práce. Možnosti se spolu s rozvojem nových technologií a online způsobů komunikace stále rozšiřují a nabízejí v celé řadě oborů možnost práce z domova nebo v podstatě odkudkoli. Vše musí být samozřejmě postaveno na počáteční dohodě a dodržování nastavených pravidel mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem.

Na popularitě získávají také sdílená pracovní místa, kdy jedno pracovní místo zastávají dva lidé, kteří dělají na poloviční úvazek a na pracovišti se střídají, což přináší zaměstnavateli možnost vyplnění celé pracovní doby a oběma zaměstnancům výrazně větší flexibilitu. Pokročilou verzí je flexibilní sdílení pracovního místa. To funguje tak, že každý zaměstnanec má svůj notebook a připojení k internetu, ale nemá stálé pevné pracovní místo, nýbrž se zapojuje do pracovního procesu odkudkoli, kde zrovna je nebo kde mu to vyhovuje, tedy z domova, z jednání s klientem či  z kanceláře. „A ukazuje se, že je vlastně jedno, odkud zaměstnanec pracuje, že nejdůležitější je, jakou práci odvádí, zda dodržuje dohodnuté termíny a jakých výsledků dosahuje.“ potvrzuje Adéla Konopková ze společnosti Vodafone, že se poměry uvolňují. Lze očekávat, že systém alternativních úvazků bude dále směřovat tímto směrem.

Alternativní úvazky však mají i svá úskalí, neboť kladou vyšší nároky na liniového manažera, na organizaci práce zaměstnance, na řízení jeho činnosti a kontrolu odvedené práce, včasné a úplné sdílení informací mezi zúčastněnými stranami. Bez nákladů se neobejde ani prvotní zavedení alternativních úvazků. „Chceme-li zvýšit počet částečných úvazků v naší firmě, musíme v první řadě překonat počáteční bariéry. Obnáší to i počáteční vyšší nároky na reorganizaci pracovních činností nebo při vedení lidí užívajících těchto forem práce. Na druhou stranu si udržíme zkušené zaměstnance se znalostmi a kontakty z naší oblasti, kteří by jinak ze společnosti třeba odešli a zároveň zvýšíme loajalitu našich zaměstnanců,” doplňuje Lucie Jungmannová, specialistka mediální komunikace společnosti Telefónica.
Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Elektromobil ve většině domácností? Tak za dvacet let, říká šéf skupiny EFG

O udržitelných zdrojích energie

Článek

Hon na zákazníka: Najdi svou cílovku a dej jí správnou cenu

Cena, cílovka a volba

Článek

V srdci Evropy roste potenciál pro další Facebook nebo Teslu, tvrdí organizátoři největší startupové akce u nás

Šance pro Česko

Článek

Proč je Alza boží firma?

Eshopista se blíží

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Trápí vás nedostatek zaměstnanců? Víme, jak na nábor v zahraničí

Online HR není vždy řešením

Článek

Módní impérium právníka Jaroslava Havla je zase o krok napřed

PFB zavedlo concierge servis

Článek
Další články z rubriky Podnikání