x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

TOP 5 dnešních zpráv z českého byznysu

28.08.2013 / Milan Charvát

Získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu

MontyRich předplatné

+ kniha v hodnotě 890 Kč zdarma
Hamé koupilo belgický Mortier a přemístí výrobu do Čech. M.video nakonec neovládne Kellnerovu sít prodejen Eldorado. Kofola měla v důsledku dlouhé zimy a povodní menší tržby. Sokolovská uhelná kvůli propadu těžby uhlí zaznamenala nižší zisk a polští představitelé dnes obhajovali kvalitu polských výrobků dovážených do Čech, to vše se dnes událo v českém byznysu.

Moravské Hamé chystá expanzi, kupuje belgického výrobce Mortier

Přední potravinářská firma Hamé koupila belgického výrobce masných produktů Mortier. Výroba se přesune do závodů v Kunovicích a výrobky se budou vyvážet do západní Evropy. Firma plánuje v blízké budoucnosti expandovat, a tak se nejedná o ojedinělou akvizici. Hamé má v hledáčku i další firmy malé a střední velikosti s obratem kolem 100 milionů korun. Podíl zahraničních trhů na prodeji výrobků firmy je zhruba 47% a stále se zvyšuje.

Konkurence v Rusku ztratila zájem o Kellnerův řetězec Eldorado

Dlouhé namlouvání jedničky ruského maloobchodního trhu se spotřební elektronikou M.video s konkurenční sítí prodejen Eldorado skupiny PPF skončilo neúspěšně. Firmy se nedokázaly dohodnout na podmínkách prodeje, další překážkou bylo stanovisko antimonopolního úřadu. Jednání o převzetí Eldorada vedla jednička ruského trhu už před dvěma lety, neúspěšná jednání se M.video snažilo oživit na začátku letošního roku.        

Kofola hlásí propad tržeb, na vině je dlouhá zima a povodně

Tradiční výrobce nápojů v pololetních výsledcích uvedl pokles prodeje skoro o 70 milionů korun na 3,1 miliardy. Z nižší tržby představitelé společnosti viní dlouhou zimu a červnové povodně. Předního českého výrobce nápojů může ale těšit to, že i přes nižší tržby se mu v porovnání s prvním pololetím roku 2012 zisk dokonce i lehce zvýšil a to na 81 milionů korun. V druhé polovině roku Kofola přesto očekává lepší hospodářský výsledek.

Sokolovská uhelná oznámila snížení zisku

Sokolovská uhelná, nejmenší tuzemská hnědouhelná společnost, ohlásila propad čistého zisku meziročně o 23 procent a loni tak hospodařila se ziskem 903,8 milionů korun. Výrazný propad způsobilo omezení těžby uhlí, uzavření lomu Družba a snížení prodeje elektrické energie.  Představenstvo přesto považuje tento hospodářský výsledek za úspěch. Akcionáři si ze zisku vyplatí dohromady 60 milionů korun.

Polští představitelé v Praze obhajovali kvalitu tamních potravin

V Praze dnes vystoupili polští představitelé, kteří hájili kvalitu polských výrobků dovážených do Čech. Řečnila například náměstkyně polského ministerstva zemědělství Zofie Szalczyková. Právě polské potraviny v tomto roce čelí velké kritice poté, co jsme mohli zaznamenat nejrůznější aféry, které otřásly důvěrou Čechů v polské výrobky. Polská strana vidí za kritikou snahu české konkurence vytlačit tamní výrobky z trhu a zahajuje kampaň za dobrou pověst svých potravin. Situace mezi českými a polskými výrobci se vyhrotila, když se v několika polských výrobcích objevila například technická sůl nebo maso z uhynulých zvířat.
Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Nejlepší podnikatelská konference roku už za pár dní v Praze!

MontyRich: Building Better Business

Článek

Start-up versus korporát

Aneb věřit mladým vizionářům či spoléhat na osvědčené

Článek

Tajemství efektivní pracovní porady aneb přestaňte ztrácet svůj čas

Bez efektivních porad nemůže byznys fungovat

Článek

Staňte se obchodníkem magazínu MontyRich!

Pojďte s námi měnit svět

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Hledali kvalitní maso, nakonec si pořídili vlastní řeznictví

Jak vášeň pro gastronomii přetavit ve fungující byznys

Článek

HR 2.0 aneb proč pečovat o zaměstnance svého

Vyšší spokojenost = vyšší produktivita

Článek
Další články z rubriky Podnikání