x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

Superjachta Serene, která přepsala definici luxusu

05.01.2016 / Tomáš Durčák
Italský stavitel lodí Fincantieri je největším v Evropě a od roku 2013 čtvrtým největším na světě. Státní podnik staví nejen vojenská plavidla, ale také lodě pro komerční účely. Právě u této společnosti si v roce 2007 ruský magnát přes vodku Yuri Schefflerem objednal svou novou jachtu Serene. Jeho jedinou podmínkou bylo, aby se loď stala vrcholem luxusu na moři, a to bez ohledu na peníze.

Na výsledek si musel Yuri počkat celé čtyři roky, ale když poprvé v srpnu roku 2011 svou novou jachtu Fincantieri Serene spatřil, zřejmě nelitoval. V přístavu na něj čekal 134 metrů dlouhý a v nejširším místě 18,5 metru široký sedmipatrový kolos, na kterém visela cenovka 330 milionů dolarů, což je v přepočtu z tehdejšího kurzu přibližně 6,6 miliardy korun.

Královna přepychu na moři

I když už je jachta stará tři a půl roku, stále jde o jednu z největších a technicky nejvyspělejších soukromých jachet na celém světě. Stroje, které by se s ní dnes mohly měřit, spočítáte na prstech jedné ruky. Vše, co vidíte zvenku, má na svědomí designer Espen Oeino. Luxusní interiér si zase vzala na starost společnost Reymond Langton Design.

Loď zajistí maximální přepych a dokonalý servis až pro 24 osob, o jejichž pohodlí a nezapomenutelný zážitek se postará celkem 52 členů posádky. Jachta disponuje celkem 15 kajutami. Kromě hlavní ložnice zde najdeme VIP kajutu, 7 osobních kajut o dvou místnostech a 3 kajuty pro dvě osoby.

Na každém kroku zde uvidíte nadčasový design a nábytek z těch nejlepších dostupných materiálů. Serene však není jen o luxusu a na oko pěkných věcech. Disponuje také sofistikovanými technologiemi. Například její inteligentní stabilizační systém zajišťuje, že při plavbě nepocítíte prakticky žádné houpání ani naklánění, a to ani v neklidnějších vodách.

fincantieri-serene-2

fincantieri-serene-7

Vybavení, které mohou závidět i stavby na souši

Vybavení jachty obsahuje takové speciality, jako je parkovací hangár pro ponorku, dva helipady, hangár pro helikoptéru, nebo pravá italská pec na pizzu přímo na terase. Jelikož má loď sedm pater, nechybí ani pohodlný výtah. Kromě venkovního bazénu si za špatného počasí můžete zaplavat v krytém vnitřním bazénu s mořskou vodou. Jak venku, tak uvnitř také najdete prostornou Jacuzzi. Tělocvična, klimatizace každé místnosti i kajuty, kino nebo kvalitní WiFi připojení po celé lodi včetně jsou samozřejmostí.

Součástí samotné jachty Serene je i řada dalších vodních dopravních prostředků, které můžete využít. Kromě dvou menších plachetnic je k dispozici kompletní rybářské vybavení, kajak, vodní lyže, wakeboard, vybavení pro potápění a jelikož má loď hangár pro ponorku, tak samozřejmě i ponorka.

fincantieri-serene-10

fincantieri-serene-4

fincantieri-serene-8

fincantieri-serene-16

fincantieri-serene-15

fincantieri-serene-3

Pobyt na lodi může zažít každý, kdo na to má

Na začátku jsem zmínil, že jachta má svého majitele. Ten je však zaneprázdněným byznysmenem, a tak tu a tam svou loď nabízí k pronájmu pro ostatní, kteří by měli zájem strávit na ní týden nebo dva. Agentury, které pronájem nabízejí, hovoří na internetu o ceně necelých 2 milionů dolarů (asi 46 milionů korun) za týden plus výdaje.

Nejsem si úplně jistý, ale zdá se, že výdaje jednoduše znamenají náklady na provoz. Například letos v létě si totiž Serenu pronajal Bill Gates, který za týden na této superluxusní jachtě celkem zaplatil 5 milionů dolarů (asi 115 milionů korun). Cena zřejmě odpovídá, protože jachta údajně spolkne zhruba 2,7 milionu dolarů (asi 53 milionů korun) měsíčně za údržbu a další služby, i když jenom kotví v přístavu.

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Smart casual, business casual?

Aneb co kdy na sebe

Článek

Kdo nás žene vpřed? 3 lidé, které potřebujete k úspěchu

Aneb co potřebujeme k tomu, abychom byli lepší

Článek

Čím láká korporát mladé lidi? Tím, co vám startup nenabídne

Sociální jistoty a dovolená v Jugoslávii

Článek

Proč ráno vstáváte z postele aneb S IKIGAI za smyslem života

Tajemství spokojenosti

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Lektor osobní produktivity: Neschopnost pracovat se svým časem může znamenat past

A lékem není pouze aplikace

Článek

Chcete dosáhnout úspěchu? Pak nesnězte ten marshmallow!

Jak obětovat méně pro více

Článek
Další články z rubriky Lifestyle