x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

Thajské království - spousta akce, romantiky, jídla, úsměvů...

25.12.2014 / Alena Vrabcová
Je jedno, jestli se chcete válet na super romantické pláži, nebo u bazénu v nejvyšším patře hotelu, projíždět se po silnicích na skútru, či terénem na slonovi. Je jedno, jestli rádi ochutnáváte speciality asijské kuchyně v luxusních restauracích, nebo u pouličních prodejců, zajímají vás spíš historické památky, nebo holdujete moderní architektuře. V Thajsku si můžete dovolenou naplánovat přesně podle svého gusta a vždycky nebudete vědět, kam dřív skočit.

Získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu

MontyRich předplatné

+ kniha v hodnotě 890 Kč zdarma

Ostrovy nabízí písek, západy slunce či beach party, pevnina zase památky a noční život

Tento kus země, dříve zvaný Siamské království, uspokojí každého. Nespočet ostrovů láká ty, kteří se chtějí rozplývat nad fantastickými západy slunce. Ať už na soukromé pláži, nebo při romantické večeři v nádherné plážové restauraci, případně baru. Sezení na pohodlných polštářových křeslech na písku pár metrů od moře za svitu fireshow a hvězd nemá chybu. Příznivci divočejší zábavy vyráží na Koh Phangan na Fool Moon Party. Ostrovy jsou ideální variantou i pro ty, kteří hledají dobrodružství pod hladinou moře. Nejznámější potápěčská centra jsou na Koh Phi Phi či Koh Tao. Pokud si vystačíte s pocitem, že vám nikde nic neuteče a nejmíň ze všeho nějaký zvlčelý život, můžete si užívat klidných krás tichých bungalovů na Koh Samui nebo Koh Samedu.

I pevninská část Thajského království má co nabídnout. Vlastně nebudete vědět, kam dřív skočit. Třeba oblíbené město Chiang Mai v severní části země. Z tohoto turistického centra dosáhnete na všechny aktivity, které vás napadnou. Ať už kdejaké tajtrlíkování se slony, včetně společného koupání v řece, návštěvu tygřince, kde si vyberete, jestli se pomazlíte s tygrem malým, středím, nebo velkým. Jsou tu přírodní parky s různě náročnými stezkami, vodopády či motýlí farmou. Chiang Mai má krásnou zoologickou zahradu. A jak jinak, i rušný noční život společně s nepřeberným množstvím chrámů.

Za návštěvu stojí i Chiang Rai nedaleko barmských a laoských hranic. Odtud se můžete vydat do vesnice, kde si ženy zdobí a zároveň velmi prodlužují krky typickými kroužky.

Bangkok - Vše, po čem toužíte

A pak více než osmimilionový Bangkok. Patří mezi turisticky nejnavštěvovanější města světa. A Thajci se turismu umí skvěle přizpůsobit. Najdete zde cokoliv. Čínskou čtvrť, noblesní hotely na Sukhumvit Road, či mezi batůžkáři oblíbenou třídu Khao San. Zde to žije ve dne v noci. Bary, restaurace, krámky, hotely, masérské i krejčovské salóny, vše vedle sebe doslova na dosah. Bangkok je známý i ulicemi plnými kabaretů, erotických show a lehkých žen, mužů a těch dalších. A co v Bangkoku nevynechat?

Projížďku po řece moto taxíkem, návštěvu luxusních obchodních center ve čtvrti Siam a jízdu tuk tukem. Ačkoliv daleko pohodlnější jsou klimatizované taxíky, ve kterých bude ušetřena vaše dýchací soustava od všudypřítomného silničního smogu. Ušetřena bude i vaše peněženka, neboť jízda tuk tukem je - kupodivu - několikanásobně dražší. Ano, dá se říct, že vlivem velké poptávky se z tuk tukářů časem stali bezostyšní lumpové, kteří s úsměvem sedřou ze zákazníka kůži.

Pár tipů pro cestovatele

Kdy do Thajska vyrazit: Ideálně mimo sezónu monzunů. Ta trvá od června do října. V jižním Thajsku může pořádně sprchnout i v období od prosince do konce února.

Na co si dát pozor: Na kapsáře. Jako všude jinde. Na řidiče tuk tuků  - cenu dohodnout předem. Nevěřte jim, když na mapě ukážou, jak strašně daleko vás musí svézt. Pokud vyrážíte za zábavou spojenou s erotickými hrátkami, ujistěte se, že vámi vybraná kráska kdysi nemutovala. Nejlépe ještě předtím, než s ní(m) hupsnete do postele. A pozor, aby vás ještě neokradla. Dále na komáry, kteří přenáší horečku dengue. Její aktuální výskyt zjistíte na internetu. Ochrana je prostá a jmenuje se krém proti komárům. Na to, že když platíte tisícovkou, klidně vám bude thajský obchodník drze tvrdit, že jste mu dali pěti kilo. Na padělky, pokud se rozhodněte koupit počítač nebo hodinky. Nejlépe uděláte, když pro to vyrazíte do lepšího obchodního centra.

Jak sehnat výlet, ať už za slony či jízdu na kajaku? V každém hotelu. Případně u cestovních kanceláří. Vše je s nejvyšším servisem - ráno vás vyzvedne auto, večer vás zase vrátí. Co budete podnikat mezi tím, je čistě na vašem výběru a požadované formě zábavy.

Důležitý zdejší zvyk: Když zpozorujete, že se kolem vás všichni zastavili, případně postavili a stojí, a z amplionů se náhle ponese hudba, také se postavte. Právě se vzdává čest králi za zvuku státní hymny. Tohle vás určitě potká, když půjdete do kina, ale klidně i na vlakovém nádraží.

Žraloci: Sezona žraloků obrovských není dlouhá. Pokud je toto váš důvod návštěvy Thajska, vyrazte nejlépe v dubnu.

Úsměv: Thajsko je známé jako země úsměvů. Co na tom, že většina z nich není ani v nejmenším míněna upřímně. Thajec za úsměvem může schovávat cokoliv. Ať už je to nějaký vlastní problém, obchodní snaha zalíbit se, nebo pohrdání farangy, což je hanlivé označení bílých turistů. Thajci mají úsměv tak nějak svou kulturou předepsaný, a tedy i skvěle natrénovaný. Jeho neupřímnost nepoznáte, a proto vás nebude trápit, co je za ním. Naopak, bude vás hřát stejně jako zdejší tropické slunce.

 
Zdroj fotografie: Wikipedia
Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Konference MontyRich: Building Better Business je za námi!

Diváci si odnesli mnoho inspirace, nové zkušenosti i cenné kontakty

Článek

Kolik obleků by měl mít každý správný muž?

Šaty dělají člověka a oblek je toho jasným důkazem

Článek

Šéf slaví Vánoce!

Aneb tipy na vychytané business dárky

Článek

Smart casual, business casual?

Aneb co kdy na sebe

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Kdo nás žene vpřed? 3 lidé, které potřebujete k úspěchu

Aneb co potřebujeme k tomu, abychom byli lepší

Článek

Čím láká korporát mladé lidi? Tím, co vám startup nenabídne

Sociální jistoty a dovolená v Jugoslávii

Článek
Další články z rubriky Lifestyle