Recenze knihy: 30 pravidel vítězů

Kniha Bodo Schäfera přináší pravidla pro úspěch a naplněný život

Co byste chtěli nejvíc od života? Je to bohatství, moc, nebo snad šťastný život? Směrování vašeho života je čistě ve vašich rukou, nicméně mnoho lidí nechává vše náhodě a zametat tak s sebou rozmary „osudu“. Nebylo by skvělé, kdyby existovala nějaká pravidla, která je možné následovat, aby měl každý možnost se připojit k řadám produktivních a úspěšných jedinců?

Jak se ukazuje, taková pravidla skutečně existují. Kniha 30 pravidel vítězů od Bodo Schäfera se stala celosvětovým bestsellerem mezi tituly věnujícím se osobnímu bohatství, protože obsahuje právě oněch 30 v praxi vyzkoušených pravidel, díky nimž si splníte své sny a dosáhnete úspěchu v osobním i pracovním životě.

Autor Bodo Schäfer, milionář a nejlepší evropský finanční kouč, vydal další z mistrovských děl, přičemž každá z kapitol knihy opravdu stojí za přečtení. Z těch oblíbených bych mohl vypíchnou pátou, kde autor dává jednoduchý návod na úspěch v dnešním světě – úspěch je zkrátka výkon dělený časem – velmi jednoduché a velmi pravdivé. V šesté kapitole potom popisuje aktivity produkující příjmy. Říká, že naše důležitost a hodnota jsou vyjádřeny naší produkcí, kterou přinášíme na trh. Jedná se o aplikaci paretova pravidla. Mnoho času se věnujeme zbytečným činnostem, provádíme mnoho aktivit, přitom je faktem, že 80 procent našich příjmů pochází z 20 procent prováděných aktivit. Vítězové provádí jednoduché úkoly, nicméně je vykonávají extrémně kvalitně. Dva nejčastější problémy, které nám pak bráni vykonávat činnosti generující příjem jsou perfekcionismus a strach z páchání chyb.

Kapitola, která mě potom inspirovala nejvíce se zaměřila na téma, jak je důležité věnovat každé činnosti ne 100 ale 110 procent. Na přirovnání k tréninku kliků je ukázáno, jak zůstávají naše „svaly úspěchu“ nedostatečně rozvinuté, pokud činnostem nevěnujeme skutečně maximum. Je třeba obětovat více než je naše osobní představa maximálního úsilí – když po dvaceti klicích nemůžeme, je třeba udělat ještě další dva. I když si sami myslíme, že věnujeme činnosti 100 procent, často se nejedná ani o 80. A jak tedy dosáhnout maximálního úsilí? Je třeba dělat to, co nás baví – opět velice jednoduchý princip.

Kniha rozhodně patří k dílům, které je třeba mít ve své knihovně, nabízí celou řadu konkrétních příkladů a pro začínající podnikatele je řada rad z této knihy velmi užitečných a možno realizovatelných ve vlastním životě. Jedna z důležitých myšlenek hovoří o tom, že úspěch není založen pouze na samotných podnikatelských strategiích, ale také na rozvoji osobního charakteru. Velmi praktická rada – neboť lidé, kteří se nezaleknou problému a mají charisma, potom mají mnohem větší šanci na rozšíření vlastní sítě kontaktů a objevování nových příležitostí.

Pěstování zdravých návyků

Jak řekl Aristoteles: „Jsme tím, co opakovaně děláme!“ 30 zákonů vítězů se zaměřuje právě na to, jak kultivovat zdravé návyky a budování silných stránek s talentem, jenž máme k dispozici. Po přečtení knihy také porozumíte tomu, proč jsou selhání součástí úspěchu. Je třeba se s nimi popasovat a nevzdat se, jenom tak můžete dosáhnout svých snů. Není důležité se zaobírat tím, co bylo, ale soustředit se na to, co můžete udělat nyní, s čím můžete co nejrychleji začít.

Nejenom že je autor knihy úspěšným trenérem v oblasti řízení času, zároveň díky svým zkušenostem, kdy se věnoval seminářům a školení v oblasti osobních financí, mohl přijít s touto knihou. Dílo skutečně nabízí sadu zákonů, které v případě následování výrazně zlepší kvalitu vašeho života. Zákony představují nástroje, které nejsou žádnou novinkou, naopak jsou využívány elitou tohoto světa. Zásluhou následování zmíněného know-how jsou schopni mít kontrolu nad svým životem a mít dostatečnou sebedůvěru, která je třeba proto, abyste se stali pravým vítězem.

Kniha mimo jiné obsahuje:

Návod, jak se stát šťastným a úspěšným,

nástroje potřebné k dosažení vašich snů,

tajemství nesmírné sebedůvěry a mnoho dalšího.

Neexistuje rychlá přímá cesta, jak dosáhnout okamžitého úspěchu. Existuje však řada postupných kroků, které vás provedou na cestě k samostatné chůzi a ty jsou popsány právě v této knize. Následováním pokynů můžete dosáhnout dramatického zlepšení vaší kvality života, a to měřitelným způsobem.

Máte zájem o slevu 25 procent na tuto, ale i další byznysové knihy? Staňte se členem MontyRich komunity . Kromě zmíněné slevy na knihy se bude moci těšit i na tištěný magazín ve vaší schránce a celou řadu dalších výhod.

Podobné články

Chcete zvýšit svoji efektivitu? Jednoduchý návod, jak okysličit mozek i tělo
Lifestyle

Chcete zvýšit svoji efektivitu? Jednoduchý návod, jak okysličit mozek i tělo

Redakce magazínu MontyRich - 26.09.2018

Cítíte se na konci pracovního dne unavení, bolí vás hlava i záda, a nic kloudného vás už nějakou dobu nenapadá? Pak jste zřejmě další den v kanceláři…

Co je zač ten roztomilý pejsek? Tibetský mastiff s cenovkou 3 miliony dolarů
Lifestyle

Co je zač ten roztomilý pejsek? Tibetský mastiff s cenovkou 3 miliony dolarů

Tomáš Durčák - 01.06.2018

Zatímco ještě před několika desetiletími bylo úplně normální mít u domu psa, za kterého jste nikomu nemuseli nic platit, v dnešním světě si lidé…

Recenze knihy: Umění žít pozitivně
Lifestyle

Recenze knihy: Umění žít pozitivně

Redakce magazínu MontyRich - 18.05.2018

Autoři knihy Andy Cope a Andy Whittaker pracovali řadu let jako koučové v oblasti osobního rozvoje. Zaměřovali se na veškerá propíraná témata, která…

Rezidence Park Masarykova: blízko za sportem a do přírody
Lifestyle

Rezidence Park Masarykova: blízko za sportem a do přírody

Redakce magazínu MontyRich - 03.04.2018

Vlastnit chalupu nebo rekreační objekt, kde můžete trávit čas dle svých představ, je podle statistik realitních makléřů touhou velké části populace.…

Média, lži a příliš rychlý mozek
Lifestyle

Média, lži a příliš rychlý mozek

Redakce magazínu MontyRich - 11.03.2018

Jak jsme manipulováni a nevíme o tom? Co je pravda a co není? Proč nám politici lžou? Ukazují média svět takový, jaký skutečně je? Co je mediální…

Bez posilovny nemáte v byznysu šanci! Ptáte se proč?
Lifestyle

Bez posilovny nemáte v byznysu šanci! Ptáte se proč?

Redakce MontyRich - 29.12.2017

Fotbálek s přáteli dvakrát týdně? To nepředstavuje jen ztrátu času a otlučené nohy. Pravidelné návštěvy posilovny? To nemusí být pouze pot, steroidy…

Newsletter

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.

Červen 2018
+ PDF magazínu MontyRich
jako dárek
Souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů
Neodesíláme žádny spam