5 důvodů, proč by měl podnikatel více cestovat

Stačí sbalit batoh a vyrazit

Kromě toho, že je cestování zábava, přináší také mnoho benefitů, které mohou každému na jeho podnikatelské cestě pomoci. Tak proč nespojit příjemné s užitečným?

Ačkoliv se to zdá nepravděpodobné, cestování může být důležitým vzdělávacím nástrojem pro začínající i zkušené podnikatele. Zážitky z cest v mnoha případech zapříčinily vznik úspěšných společností. Řada podnikatelů dostalo inspirativní nápady právě na cestách, včetně podnikatelů jako Logan Green, zakladatel společnosti Lyft nebo Blake Mycoskie zakladatel obuvní značky TOMS.

Oběma přineslo mezinárodní dobrodružství inspiraci k vytvoření značek, které změnily dosavadní průmysl. Během cest objevili inspiraci, vytvořili nové důmyslné obchodní modely a uspokojili potřeby řady zákazníků.

Kromě toho, že při cestování zažijete mnoho zábavy, může být také podstatnou součástí rozvoje podnikatele. Zážitky z cest pomáhají rozvíjet důležité lidské vlastnosti, mají řadu blahodárných psychologických přínosů a zlepšuji schopnosti podnikatele řešit problémy.

Existuje mnoho způsobů, jak může cestování pozvednout vaší osobnostní podnikatelskou výbavu. Zde přinášíme 5 benefitů spojených s cestováním, které vám pomohou jak k lepšímu podnikání, tak i životu.

1. Kreativní inspirace – Cestování do cizích zemí může v člověku podnítit nové nápady a přinést inovativní řešení problémů, která by vás třeba doma nenapadla. Podíváte-li se na svět z jiné perspektivy, můžete vidět problém více ze široka a přijít s novým neotřelým řešením. Vědecké studie také naznačují, že multikulturní učení vede přímo ke zvýšení kreativity.

2. Čtení lidí – V jiných zemích, kde často existují jazykové bariery, se musí turista naučit číst odehrávající se situace, stejně jako nonverbální komunikaci a snažit se dorozumět. Schopnost číst v druhém je rozhodně praktická dovednost, kterou si můžete osvojit právě při častých pobytech v zahraničí.

3. Trpělivost a vytrvalost – Splnění i jednoduchých úkolů může trvat na cestách mnohem déle a může vyžadovat mnohem více trpělivosti, zvlášť pokud se pohybujete na úplně neznámém místě. Pobyt mimo komfortní zónu vás nutí rychle se učit a uplatňovat nově nabyté dovednosti.

4. Dobití energie – Cestování je skvělá příležitost, jak se odreagovat a dát pauzu zaneprázdněné mysli. Lehnout si na pláži na lehátko a dát si drink a poslouchat oceán – ideální odreagování. Čas strávený na cestách může být zároveň velmi prospěšný, neboť podporuje tvořivost a vytváření nových mozkových spojení prostřednictvím vystavení novým obrazům.

5. Otevřenost – Cestování nás nutí přehodnocovat ustálené vzorce chování a předsudky, zejména na kulturní a rasové úrovni. Zmenšuje vzdálenost mezi lidmi a umožnuje kriticky hledět na stereotypním myšlení. Studie univerzity v Tel Avivu navíc zjistila, že jedinci, kteří mají zafixované kulturní vzorce, se v kreativních testech projevuj hůř než ti, kteří přistupují ke kulturnímu a rasovému rozdělení společnosti liberálněji.

Kromě příjemných a vzrušujících prvků cestování, se během cest můžete také mnoho naučit, což prospěje vaší byznysové kariéře. Udělejte si volno, sbalte tašky a pokračujte ve vzdělávání někde na novém místě. Z dlouhodobého hlediska vám schopností zkušeného cestovatele dají lepší šanci uspět v podnikání nebo vás dokonce mohou inspirovat k vytvoření něčeho úžasného.

Podobné články

Chcete zvýšit svoji efektivitu? Jednoduchý návod, jak okysličit mozek i tělo
Lifestyle

Chcete zvýšit svoji efektivitu? Jednoduchý návod, jak okysličit mozek i tělo

Redakce magazínu MontyRich - 26.09.2018

Cítíte se na konci pracovního dne unavení, bolí vás hlava i záda, a nic kloudného vás už nějakou dobu nenapadá? Pak jste zřejmě další den v kanceláři…

5 způsobů, jak se znovu těšit na pondělí
Lifestyle

5 způsobů, jak se znovu těšit na pondělí

Kateřina Kožíšková - 18.06.2018

Určitě všichni znáte ten pocit, kdy se po krásném víkendu probudíte a „pracovní“ realita vás zasáhne přímo mezi oči. Ne vždycky se poštěstí mít…

Co je zač ten roztomilý pejsek? Tibetský mastiff s cenovkou 3 miliony dolarů
Lifestyle

Co je zač ten roztomilý pejsek? Tibetský mastiff s cenovkou 3 miliony dolarů

Tomáš Durčák - 01.06.2018

Zatímco ještě před několika desetiletími bylo úplně normální mít u domu psa, za kterého jste nikomu nemuseli nic platit, v dnešním světě si lidé…

Recenze knihy: Umění žít pozitivně
Lifestyle

Recenze knihy: Umění žít pozitivně

Redakce magazínu MontyRich - 18.05.2018

Autoři knihy Andy Cope a Andy Whittaker pracovali řadu let jako koučové v oblasti osobního rozvoje. Zaměřovali se na veškerá propíraná témata, která…

Jak se stát Géniem: Nejlepší myšlenky Alberta Einsteina
Lifestyle

Jak se stát Géniem: Nejlepší myšlenky Alberta Einsteina

Redakce magazínu MontyRich - 22.04.2018

Albert Einstein je jedním z nejčastěji citovaných mužů v historii. Ačkoliv jsou jeho citáty velmi užitečné, tak řadu z těch, které mu jsou…

Recenze knihy: 30 pravidel vítězů
Lifestyle

Recenze knihy: 30 pravidel vítězů

Redakce magazínu MontyRich - 14.04.2018

Co byste chtěli nejvíc od života? Je to bohatství, moc, nebo snad šťastný život? Směrování vašeho života je čistě ve vašich rukou, nicméně mnoho lidí…

Newsletter

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.

Červen 2018
+ PDF magazínu MontyRich
jako dárek
Souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů
Neodesíláme žádny spam