x
Zapomenuté heslo
Největší česko-slovenská byznysová platforma pro podnikatelé a investory
+420 272 650 781 support@montyrich.cz
Členství

5 důvodů, proč by měl podnikatel více cestovat

Stačí sbalit batoh a vyrazit

09.02.2018 / Patrik Kudláček
Kromě toho, že je cestování zábava, přináší také mnoho benefitů, které mohou každému na jeho podnikatelské cestě pomoci. Tak proč nespojit příjemné s užitečným?

Ačkoliv se to zdá nepravděpodobné, cestování může být důležitým vzdělávacím nástrojem pro začínající i zkušené podnikatele. Zážitky z cest v mnoha případech zapříčinily vznik úspěšných společností. Řada podnikatelů dostalo inspirativní nápady právě na cestách, včetně podnikatelů jako Logan Green, zakladatel společnosti Lyft nebo Blake Mycoskie zakladatel obuvní značky TOMS.

Oběma přineslo mezinárodní dobrodružství inspiraci k vytvoření značek, které změnily dosavadní průmysl. Během cest objevili inspiraci, vytvořili nové důmyslné obchodní modely a uspokojili potřeby řady zákazníků.

Kromě toho, že při cestování zažijete mnoho zábavy, může být také podstatnou součástí rozvoje podnikatele. Zážitky z cest pomáhají rozvíjet důležité lidské vlastnosti, mají řadu blahodárných psychologických přínosů a zlepšuji schopnosti podnikatele řešit problémy.

Existuje mnoho způsobů, jak může cestování pozvednout vaší osobnostní podnikatelskou výbavu. Zde přinášíme 5 benefitů spojených s cestováním, které vám pomohou jak k lepšímu podnikání, tak i životu.

1. Kreativní inspirace – Cestování do cizích zemí může v člověku podnítit nové nápady a přinést inovativní řešení problémů, která by vás třeba doma nenapadla. Podíváte-li se na svět z jiné perspektivy, můžete vidět problém více ze široka a přijít s novým neotřelým řešením. Vědecké studie také naznačují, že multikulturní učení vede přímo ke zvýšení kreativity.

2. Čtení lidí – V jiných zemích, kde často existují jazykové bariery, se musí turista naučit číst odehrávající se situace, stejně jako nonverbální komunikaci a snažit se dorozumět. Schopnost číst v druhém je rozhodně praktická dovednost, kterou si můžete osvojit právě při častých pobytech v zahraničí.

3. Trpělivost a vytrvalost – Splnění i jednoduchých úkolů může trvat na cestách mnohem déle a může vyžadovat mnohem více trpělivosti, zvlášť pokud se pohybujete na úplně neznámém místě. Pobyt mimo komfortní zónu vás nutí rychle se učit a uplatňovat nově nabyté dovednosti.

4. Dobití energie – Cestování je skvělá příležitost, jak se odreagovat a dát pauzu zaneprázdněné mysli. Lehnout si na pláži na lehátko a dát si drink a poslouchat oceán – ideální odreagování. Čas strávený na cestách může být zároveň velmi prospěšný, neboť podporuje tvořivost a vytváření nových mozkových spojení prostřednictvím vystavení novým obrazům.

5. Otevřenost – Cestování nás nutí přehodnocovat ustálené vzorce chování a předsudky, zejména na kulturní a rasové úrovni. Zmenšuje vzdálenost mezi lidmi a umožnuje kriticky hledět na stereotypním myšlení. Studie univerzity v Tel Avivu navíc zjistila, že jedinci, kteří mají zafixované kulturní vzorce, se v kreativních testech projevuj hůř než ti, kteří přistupují ke kulturnímu a rasovému rozdělení společnosti liberálněji.

Kromě příjemných a vzrušujících prvků cestování, se během cest můžete také mnoho naučit, což prospěje vaší byznysové kariéře. Udělejte si volno, sbalte tašky a pokračujte ve vzdělávání někde na novém místě. Z dlouhodobého hlediska vám schopností zkušeného cestovatele dají lepší šanci uspět v podnikání nebo vás dokonce mohou inspirovat k vytvoření něčeho úžasného.

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Recenze knihy: Umění žít pozitivně

Inspirativní a zábavná kniha, kde z každé stránky čiší humor a moudrost

Článek

Jak se stát Géniem: Nejlepší myšlenky Alberta Einsteina

Které zásadní myšlenky si lze odnést ze života a díla velikána světové historie?

Článek

Recenze knihy: 30 pravidel vítězů

Kniha Bodo Schäfera přináší pravidla pro úspěch a naplněný život

Článek

Rezidence Park Masarykova: blízko za sportem a do přírody

Ideální víkendové bydlení hodinu cesty od Prahy

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 390 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Média, lži a příliš rychlý mozek

Průvodce postpravdivým světem

Článek

Strava má ohromný vliv na vaši kreativitu i náladu. Jak předejít stagnaci?

Aneb jste to, co jíte

Článek
Další články z rubriky Lifestyle