x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

5 důvodů, proč by měl podnikatel více cestovat

Stačí sbalit batoh a vyrazit

09.02.2018 / Patrik Kudláček
Kromě toho, že je cestování zábava, přináší také mnoho benefitů, které mohou každému na jeho podnikatelské cestě pomoci. Tak proč nespojit příjemné s užitečným?

Ačkoliv se to zdá nepravděpodobné, cestování může být důležitým vzdělávacím nástrojem pro začínající i zkušené podnikatele. Zážitky z cest v mnoha případech zapříčinily vznik úspěšných společností. Řada podnikatelů dostalo inspirativní nápady právě na cestách, včetně podnikatelů jako Logan Green, zakladatel společnosti Lyft nebo Blake Mycoskie zakladatel obuvní značky TOMS.

Oběma přineslo mezinárodní dobrodružství inspiraci k vytvoření značek, které změnily dosavadní průmysl. Během cest objevili inspiraci, vytvořili nové důmyslné obchodní modely a uspokojili potřeby řady zákazníků.

Kromě toho, že při cestování zažijete mnoho zábavy, může být také podstatnou součástí rozvoje podnikatele. Zážitky z cest pomáhají rozvíjet důležité lidské vlastnosti, mají řadu blahodárných psychologických přínosů a zlepšuji schopnosti podnikatele řešit problémy.

Existuje mnoho způsobů, jak může cestování pozvednout vaší osobnostní podnikatelskou výbavu. Zde přinášíme 5 benefitů spojených s cestováním, které vám pomohou jak k lepšímu podnikání, tak i životu.

1. Kreativní inspirace – Cestování do cizích zemí může v člověku podnítit nové nápady a přinést inovativní řešení problémů, která by vás třeba doma nenapadla. Podíváte-li se na svět z jiné perspektivy, můžete vidět problém více ze široka a přijít s novým neotřelým řešením. Vědecké studie také naznačují, že multikulturní učení vede přímo ke zvýšení kreativity.

2. Čtení lidí – V jiných zemích, kde často existují jazykové bariery, se musí turista naučit číst odehrávající se situace, stejně jako nonverbální komunikaci a snažit se dorozumět. Schopnost číst v druhém je rozhodně praktická dovednost, kterou si můžete osvojit právě při častých pobytech v zahraničí.

3. Trpělivost a vytrvalost – Splnění i jednoduchých úkolů může trvat na cestách mnohem déle a může vyžadovat mnohem více trpělivosti, zvlášť pokud se pohybujete na úplně neznámém místě. Pobyt mimo komfortní zónu vás nutí rychle se učit a uplatňovat nově nabyté dovednosti.

4. Dobití energie – Cestování je skvělá příležitost, jak se odreagovat a dát pauzu zaneprázdněné mysli. Lehnout si na pláži na lehátko a dát si drink a poslouchat oceán – ideální odreagování. Čas strávený na cestách může být zároveň velmi prospěšný, neboť podporuje tvořivost a vytváření nových mozkových spojení prostřednictvím vystavení novým obrazům.

5. Otevřenost – Cestování nás nutí přehodnocovat ustálené vzorce chování a předsudky, zejména na kulturní a rasové úrovni. Zmenšuje vzdálenost mezi lidmi a umožnuje kriticky hledět na stereotypním myšlení. Studie univerzity v Tel Avivu navíc zjistila, že jedinci, kteří mají zafixované kulturní vzorce, se v kreativních testech projevuj hůř než ti, kteří přistupují ke kulturnímu a rasovému rozdělení společnosti liberálněji.

Kromě příjemných a vzrušujících prvků cestování, se během cest můžete také mnoho naučit, což prospěje vaší byznysové kariéře. Udělejte si volno, sbalte tašky a pokračujte ve vzdělávání někde na novém místě. Z dlouhodobého hlediska vám schopností zkušeného cestovatele dají lepší šanci uspět v podnikání nebo vás dokonce mohou inspirovat k vytvoření něčeho úžasného.

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Vědecká studie ukazuje, jak ovlivňuje výživa naši kreativitu

Aneb jste to, co jíte

Článek

Rada nad zlato: jak je možné přečíst novou knihu každý den

Gramotnost je mostem mezi bídou a nadějí

Článek

7 nejkrásnější míst, kam se dopravíte nejpohodlněji bizjetem

Soukromým tryskáčem na dovolenou? Proč by to nebylo možné?

Článek

5 plus 1 věc, kterou člověk objeví, když skoncuje s alkoholem

Také alkohol je dobrý sluha, ale špatný pán

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Bez posilovny nemáte v byznysu šanci! Ptáte se proč?

Když už tu máme ta předsevzetí...

Článek

10 důvodů, proč jezdit na dovolenou na 10 dnů

Cestovatelský tip pro všechny workoholiky

Článek
Další články z rubriky Lifestyle