x
Zapomenuté heslo
Největší česko-slovenská byznysová platforma pro podnikatelé a investory
+420 272 650 781 support@montyrich.cz
Členství

5 plus 1 věc, kterou člověk objeví, když skoncuje s alkoholem

Také alkohol je dobrý sluha, ale špatný pán

07.01.2018 / Patrik Kudláček
Máme tady neděli a řada z vás určitě prožila včerejší večer na nějaké párty či večírku. Nikdo vám nemůže mít nic za zlé. Konzumace alkoholu je běžně tolerovaná aktivita, která je spojena s celou řadou společenských a kulturních událostí. Pojďme se podívat na to, co se s naším tělem stane, když se této „radosti“ vyhneme.

Získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu

MontyRich předplatné

+ kniha v hodnotě 390 Kč zdarma

I přestože víme, že alkohol způsobuje mnoho problémů, zdravotními komplikacemi počínaje a projevy násilí konče, je tato droga přijímána v hojné míře řadou z nás. Ze strany zákonodárců se nám mnoho podpory také nedostává, je známou věcí, že alkoholový průmysl je velice lukrativní a řada států využívá jeho konzumenty prostřednictví nepřímých daní k obohacování vlastního rozpočtu. Odborníci se přou ohledně důvodů, které k jeho nezřízené konzumaci vedou, nicméně jeden z hlasů zastoupený mimo jiné předním americký lékařem Gaborem Matém říká: „Konzumaci alkoholu považuji za prostředek, jak překonat osobní trauma a emociální bolesti.“

Pokud se však nebudeme snažit potírat osobní démony, tímto způsobem a pití omezíme, může nám to přinést celou řadu až neuvěřitelných výhod a benefitů, ať už to je lepší zdravotní stav nebo i psychická kondice. V následujících řádcích si můžete přečíst o hlavních pozitivech, která zaznamenali lidé, kteří se na tuto nelehkou dráhu abstinence vydali.

1. – První věcí, které se všichni všímají je dramatické zlepšení celkového zdraví. Obvykle je tato změna spojena s významnou ztrátou hmotnosti, lepším trávení, s pocitem více energie, menší únavy. Navíc se abstinenti nemusejí potýkat s bolestí hlavy a nevolností, která je s ranním střízlivěním pevně spojena. Kvalita spánku také rapidně roste, je mnohem snazší usnout. Navíc se lidé nekonzumující alkohol po ránu cítí mnohem více odpočatí, což dohromady přispívá k mnohem produktivnějším dnům.

2. – Zlepšení duševního zdraví je jednoznačně spojeno se sníženou celkovou úzkostí a podstatným poklesem počtu depresivních stavů. Člověk určitě ocení i progres ve schopnostech paměti, sníženou úroveň stresu a pozitivnější pohled na život obecně. Dalším plusem je, že u většiny lidí roste schopnost empatie, která je v mezilidských vztazích nesmírně důležitá.

3. – Ukončení pití, také blahodárně působí na finance. Peníze, které jsou takto ušetřeny je možné určitě investovat i rozumněji. K dobru lze připočíst i úsporu času, neboť se vystříháte probdělým večerům v okouzlení alkoholové spiritu. Večerní dýchánky jsou samozřejmě spojeny i s pozdním vstáváním, o což nikdo zájem nemá, žijeme v rapidně akcelerujícím věku a času není nazbyt.

4. – Podstatné je také uvědomění, že není třeba pít alkohol, aby se jedinec na společenské akci bavil, ačkoliv navázat takto racionální rozhovor se stává poměrně složitým úkolem. Střízlivým okem si může každý všimnout, že rozhovory vedené mezi opilci jsou často nudné, egocentrické, poměrně povrchní dialogy, kde se u lidí často projevují známky agrese.

5. – Alkohol přináší pocity radosti, ale poměrně často jeho konzumace vyvolává projevy úzkosti. Látky v něm obsažené negativně působí na vědomí. Je rozhodně lepší si najít koníček, který nám podobné pocit také přinese, vyplaví endorfiny, bez možných negativních dopadů. Takový pravidelný ranní jogging, je určitě pro každého skvělou alternativou.

Alkohol dělá život zábavnější a změna osobních návyků vedoucích ke zlepšení vašeho zdraví a duchovního uvědomění není jednoduchá, je však jedním z nejdůležitějších aspektů osobního rozvoje. Uspěšnější z nás odhalili, že právě zdržení se konzumace alkoholu tento proces velmi zjednodušuje.

6. – Samozřejmě je třeba na závěr dodat, že alkohol skýtá i jistá pozitiva. Je faktem, že usnadňuje budovaní a upevňovaní vztahů, ať už osobních, tak často také obchodních. Mnoho z vás jistě potvrdí, že když někdy s klientem „propařili noc“, obchod se pak řešil mnohem snadněji. Nic by se nemělo přehánět, ale jednou za čas také není od věci si takzvaně vyčistit hlavu a trošku se odreagovat. Když jste celý měsíc v jednom kole, právě ona jedna noc plná alkoholu vám pomůže vypnout a následně si trochu srovnat myšlenky a na vše se podívat s nadhledem. Ale k tomu se dostanete právě jedině tak, že pro vás pití alkoholu není rutinou, ale výjimečnou záležitostí.

Už řecký filosof Pythagoras doporučoval střídmost a pokud by se jí každý řídil a konzumovat alkohol s rozumem, tak věřím, že by protialkoholní léčebny zely prázdnotou.

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Jak se stát Géniem: Nejlepší myšlenky Alberta Einsteina

Které zásadní myšlenky si lze odnést ze života a díla velikána světové historie?

Článek

Recenze knihy: 30 pravidel vítězů

Kniha Bodo Schäfera přináší pravidla pro úspěch a naplněný život

Článek

Rezidence Park Masarykova: blízko za sportem a do přírody

Ideální víkendové bydlení hodinu cesty od Prahy

Článek

Média, lži a příliš rychlý mozek

Průvodce postpravdivým světem

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 390 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Strava má ohromný vliv na vaši kreativitu i náladu. Jak předejít stagnaci?

Aneb jste to, co jíte

Článek

Rada nad zlato: jak je možné přečíst novou knihu každý den

Gramotnost je mostem mezi bídou a nadějí

Článek
Další články z rubriky Lifestyle