x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

Reklamy i výhry. Tito sportovci vydělali v roce 2016 nejvíce peněz

26.07.2017 / Zdravko Krstanov
Příjmy nejlepších vrcholových sportovců předčí výplatní pásky mnohých bankéřů i hedgeových manažerů. Kdo sedí na zlatém sportovním trůnu? A komu generují nejvíce peněz sponzorské smlouvy?

Server howmuch.net přišel se zajímavým grafem, kde porovnává výdělky nejlepších sportovců. Najdeme na něm tenisty, fotbalisty nebo golfisty. Jedno místo zaujímá také atlet a jedno bojovník MMA.

Na vertikále je kumulovaná hodnota sponzorských smluv a příjmů z reklamy. Na horizontále pak samotné výhry, respektive výplaty.

Nikoho, kdo alespoň trochu sleduje sport, asi nepřekvapí, že na nejvíce peněz si sáhl Cristiano Ronaldo. Za loňský rok vydělal CR7 93 milionů dolarů, z čehož 58 milionů dolarů tvořila výplata a zbytek reklamní a sponzorské smlouvy. Na pomyslném druhém místě skončil tahoun Cleveland Cavaliers LeBron James. Za ním následuje další fotbalová superhvězda Lionel Messi s osmdesáti miliony.

Stejnou částku loni vydělali atlet Usain Bolt a bojovník s prořízlou pusou Conor McGregor. Oba dva sportovci si přišli na 34 milionů dolarů.

Když se na graf zadíváte pozorněji, všimnete si, že sponzorské a reklamní smlouvy se týkají převážně tenistů a basketbalistů. Špičkoví hráči baseballu si na tyto peníze prakticky nesáhnou. Důvodů je hned několik. Baseball není tak globálním sportem, jeho publikum stárne a hvězdný jedinec se přes svůj um tak nějak “ztratí” v týmu. Když se značka dívá po někom, s kým spojí své jméno, jde jí především o popularitu daného sportovce. A přiznejte si sami – kolik hráčů baseballu znáte?

Poslední zajímavostí, která stojí za zmínku, je úmístění Tigera Woodse. Bývalá světová golfová jednička a jeden z nejlepších golfistů všech dob vydělal 37 milionů dolarů… aniž by za loňský rok odehrál jediný turnaj.

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Smart casual, business casual?

Aneb co kdy na sebe

Článek

Kdo nás žene vpřed? 3 lidé, které potřebujete k úspěchu

Aneb co potřebujeme k tomu, abychom byli lepší

Článek

Čím láká korporát mladé lidi? Tím, co vám startup nenabídne

Sociální jistoty a dovolená v Jugoslávii

Článek

Proč ráno vstáváte z postele aneb S IKIGAI za smyslem života

Tajemství spokojenosti

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Lektor osobní produktivity: Neschopnost pracovat se svým časem může znamenat past

A lékem není pouze aplikace

Článek

Chcete dosáhnout úspěchu? Pak nesnězte ten marshmallow!

Jak obětovat méně pro více

Článek
Další články z rubriky Lifestyle