x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Za golfem do Řecka? Za nás ano!

Nezapomenutelná a netradiční golfová dovolená

10.04.2017 / Petra Zlámalová
V posledních letech se stále více lidí přiklání k aktivně trávené dovolené. Zároveň v populaci citelně roste obliba golfu. Jak obě prohlášení souvisí?

Získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu

MontyRich předplatné

+ kniha v hodnotě 890 Kč zdarma

Řecko je právem považováno za ideální místo pro dovolenou, přitom jsou tyto romantické ostrovy s nádechem exotiky v dosahu necelých tří hodin letu. Poklidný řecký styl života, žádný stres, azurově modré nebe, nádherné pláže a hřejivé slunce. To vše navodí tu pravou prázdninovou atmosféru a zároveň přímo vybízí k propojení odpočinku s nějakou akcí. Co víc si přát? No přece golf!

Možná jste doposud nebyli zvyklí spojovat dovolenou u moře a písečnou pláž se zelení greenu, nicméně právě Řecko skýtá skvělé destinace k nezapomenutelnému golfovému zážitku. Je tedy jen na vás, zda dáte přednost relaxaci a prosluněným plážím nebo své vášni pro hru a golfovému odpališti.

Pokud zde strávíte golfovou dovolenou, stane se pro vás Řecko po této zkušenosti destinací greenu zaslíbenou. Golfová hřiště naleznete na mnoha atraktivních místech jak na pevnině, tak na ostrovech jako je ostrov Peloponés, Kypr, Kréta, Korfu nebo Rhodos. Golfová hřiště v Řecku odpovídají obvyklým až vysokým standardům a mají velice kvalitní zázemí. Samozřejmostí je pak i přeprava golfových bagů či možnost pojištění golfového vybavení. Zejména na Krétě a v rezortu Costa Navarino lze pak propojit veškerý komfort a luxus se zážitky, na které si jen vzpomenete.

Golfový komplex Costa Navarino 

V oblasti Messinia 270 kilometrů od Athén na jihozápadě Peloponéského poloostrova se nachází turistický komplex se dvěma exkluzivními hotely postavenými ve dvou stylech. Špičkový luxusní hotel The Romanos doprovázený Westin Resortem, jenž je postaven z kamene. Inspirací při výstavbě Westin rezortu byla starobylá messinianská sídla, z tohoto důvodu také hotel Westin Costa Navarino skvěle zapadá do okolní krajiny. Hostům je k dispozici veškerý servis včetně hotelových lázní, které se rozkládají na ploše 4 kilometrů čtverečních. Zde na vás čekají i tradiční olejové terapie, které jsou místní specialitou, bylinné sauny, parní lázně a mnoho dalších procedur. Samozřejmostí je venkovní i vnitřní vyhřívaný bazén, vířivky, sauny a dětský svět včetně školky a jeslí s profesionálním dozorem. Sportovní nadšenci pro změnu uvítají specializovaný golfový obchod či sportovní centrum, které nabízí široký výběr všech aktivit. Přímořská a na řecké poměry hodně zelená část Peloponésu se pro golfová hřiště přímo nabízí. Na golfové nadšence zde čekají dvě mistrovská 18jamková golfová hřiště: The Dunes Course a The Bay, vhodná nejen pro mezinárodní soutěže, ale i pro amatéry téměř všech úrovní.

Moderní hřiště The Dunes Course zasadil designér Bernhard Langer přirozeně do krajiny. V rámci terénu jsou zde zkombinovány originálně zvlněné pásy trávy a písku. Designér velice chytře využil rozmanitostí terénu a hráčům se tím pádem nabízí okouzlující výhledy na moře a řeku. Přídech dokonalosti celému projektu dodávají písečné duny a starobylé olivovníky, jež dokreslují poetický obraz hřiště. 

Oproti tomu golfové hřiště The Bay Course, jež bylo navrženo architektem Robertem Trentem Jonesem, bylo situováno do rovinatého terénu přímo na pobřeží zátoky. V rámci greenu na vás čeká procházka dlouhá téměř 6 kilometrů, během níž vás čeká strhující výhled na moře nebo město Pylos. Úžehu se však bát v horkých dnech nemusíte, na fairway budete i za slunečného počasí dostatečně chránění stromy, které celé hřiště lemují. Z nich lze při troše štěstí dokonce i ochutnat plody. Součástí hřiště je i cvičná louka či putting green.

Golf na Krétě

Budete-li pobývat na severovýchodním pobřeží Kréty, pak na vás v dosahu přibližně 10–15 minut čeká 18jamkové golfové hřiště Crete Golf Club, které bylo v roce 2003 navrženo architektem Bobem Huntem a kompletně zrekonstruováno v roce 2015. Hřiště je situováno necelých 15 minut jízdy od Heraklionu, na písčité pláže Hersonissosu se golfisté dostanou za necelé 3 minuty. Hráči Crete Golf klubu pak ocení středomořské kopcovité prostředí, díky čemuž se lze opět kochat vizuálně bohatou mořskou scenérií.

Závěrem lze tedy konstatovat, že díky modernímu zázemí, kvalitním službám a klimatickým podmínkám, jež umožňují využívat golfová hřiště téměř celý rok, jsou řecké golfové destinace ideálním místem pro nezapomenutelnou aktivní dovolenou.

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Proč ráno vstáváte z postele aneb S IKIGAI za smyslem života

Tajemství spokojenosti

Článek

Lektor osobní produktivity: Neschopnost pracovat se svým časem může znamenat past

A lékem není pouze aplikace

Článek

Chcete dosáhnout úspěchu? Pak nesnězte ten marshmallow!

Jak obětovat méně pro více

Článek

15 tipů, jak zapůsobit na obchodním jednání

Zvyšte své šance a získejte důvěru

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Jak létají manažeři za byznysem aneb Když běžné letadlo nestačí

Cestování privátním tryskáčem

Článek

Šaty Marilyn Monroe i originální Batmobil. Toto je 7 memorabilií, které se prodaly za nejvyšší cenu

Milionové suvenýry

Článek
Další články z rubriky Lifestyle