x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Dubaj: Brány nových zábavních parků se otevřely

"Live the epic adventure!"

05.04.2017 / Petra Zlámalová
V Dubaji se nedávno otevřely brány nových zábavních parků, které lákají turisty a určitě stojí za návštěvu.

Dubaj trpí jistou sezónností a odlivem turistů v letních měsících, tento krok si proto klade za cíl turisty náležitě motivovat a přitáhnout i v tomto horkém období. Představíme vám  IMG Worlds of Adventure, největší krytý zábavní park na světě, ale také nové Dubai Parks & resorts s tematickými parky Motiongate, Bollywood park, Legoland Dubai a světovou premiéru zde má i vodní park Legoland Water Park. Vizuálně zajímavým propojením rezortu a vstupní branou je pak Riverland Dubai, jenž dělá čest svému názvu. Další svět zábavy Six Flags je teprve ve výstavbě, počítá se s ním do roku 2019. Již otevřením výše zmíněných zábavních parků se však Dubaj stala největším zábavním centrem Středního východu. 

IMG Worlds of Adventure Park

Jste milovníky komiksů? Nejen pro malé i velké fanoušky Marvela byl 31. srpna 2016 na předměstí Dubaje v City of Arabia slavnostně otevřen IMG World of Adventure park. Za jeho realizací stojí společnost Ilyas & Mustafa Galadari Group a jedná se o největší krytý a plně klimatizovaný zábavní park na světě. Je tvořen čtyřmi tématickými oblastmi, tzv. "Epic Zones": Cartoon Network, Marvel, Lost Valley – Dinosaur Adventure (Ztracené údolí dinosaurů) a IMG Boulevard. Najdete tu i první 5D kino na světě sestávající z 12 pláten. Na ploše 140 tisíc m2 se nachází celkem 22 atrakcí, 28 restaurantů, 25 maloobchodních prodejen s cca 5 000 produkty. Investice do parku byla extrémně vysoká a samotný park je oceněn na více než billion dollarů. První den po otevření bran přilákal IMG svět zábavy kolem tří tisíc návštěvníků. Ambice parku však sahají až k hranici 30 000 návštěvníků denně, přičemž schopný je pojmout návštěvníků ještě mnohem více. 

Území Cartoon Network

V této části najdete celosvětově první Ben 10 5D kino. 12 pláten =  1 200 diváků za hodinu. Tato zóna sází na nám příliš neznámé kreslené animované seriály dětského kanálu Cartoon Network, jako LazyTown, Adventure time, najdete tu kolotoč The Powerpuff Girls a horskou dráhu Gumballův úžasný svět (Amazing Ride of Gumball). Malé děti se pak vyřádí na vizuálně atraktivním LazyTown hřišti.

Území Marvelu

V Marvel zóně si lze užít horskou dráhu Avengers: Battle of Ultron, která je podobná horské dráze Transformers v parku Universal Studios. Při jízdě si užijete skvělé 3D efekty. Spidermova pomsta je pak 400metrová otočná horská dráha, kdy se pohybujete přes panorama New Yorku. Hulk na vás čeká v Epsilon Base 3D kině pro 100 osob, které vás naprosto vtáhne do děje. A v Thor Thunder spin se budete nekonečně otáčet ve 360° hlavou dolů stejně jako Thorovo kladivo.

Území dinosaurů

Již dle názvů zóna věnovaná dinosaurům, kteří vypadají a hýbou se jako živí. Čeká vás tu nejdelší 1,1 km dlouhá dráha The Velociraptor, která je vedena i mimo klimatizovaný park. Adrenalin vás čeká spolehlivě, neboť rychlost dosahuje až 120 km/h. Nečekaným zážitkem na dráze je vertikální pokles trati k zemi. Dále zde naleznete atrakce Forbidden Territory, Predator, Dino kolotoč nebo dobrodružnou pevnost.

Území IMG Boulevard

V IMG Boulevard zóně na váš čeká zároveň zábavný i děsivý strašidelný hotel – Haunted hotel, který je pro všechny věkové kategorie. Připomíná hororové filmy: děsivé mrtvoly, prapodivné postavy, zvláštní výtahy, strašidelné zvuky s hrou světel a stínů. Vše navozuje skvělou a vyladěnou atmosféru. Je-li libo, jen se posaďte a kochejte scenérií. Čeká vás zde i továrna na popcorn, svět cukrátek či tradiční arabské delikatesy.

Blíže se seznamte i s dalšími tématickými parky v Dubai Parks & resorts, které pak důmyslně propojuje občerstvovací zóna Riverland.

Motiongate Park

Dne 16. prosince 2016 pak byl nově otevřen park Motiongate, který je inspirován Hollywoodem. Sestává z pěti tématických zón: Studio Central, Columbia Pictures, Šmoulí vesnice a zóny inspirované filmy společností DreamWorks a Lionsgate. Celkem tu najdete  13 filmových franšíz. Studio Central připomínající městečko Hollywood se nachází hned za hlavním vstupem s mnoha obchody a možností posezení. Část Columbia Pictures je postavena primárně na filmech Sony Pictures. Najdete tu Zombieland, Underworld s 4D show, The Green Hornet a i proslulé lovce duchů Ghostbusters či Transylvánský hotel. Z atrakcí zmiňme kupř. rychlý roller coaster na území Dreamworks, zábavnou show Madagascar nebo atrakci tématicky věnovanou filmu Kung Fu Pand nebo populárním Hunger Games.

Bollywood Parks Dubai 

Tento park byl otevřen 17. listopadu 2016 a najdete v něm 16 jízd a atrakcí vyrobených v kooperaci s hlavními filmovými studii v Bombaji, tedy vše se odehrává ve stylu indického zábavního průmyslu. I zde naleznete pět tematických částí, všechny jsou inspirované indickými filmy. Užít si můžete například dvouhodinovou muzikálovou show Jaan-e-Jigar o dvou bratrech s klasickou zápletku dobra vs. zla nebo různorodý pouliční zpěv a tanec. Z atrakcí zmiňme kriketový simulátor Lagaan: Thrill ov Victory či 3D interaktivní temnou jízdu The Hunt For Gabbar Singh. Obdivovat pak můžete nádherné Rajmahal divadlo s kapacitou 856 sedadel.

V Dubaji na vás čekají dokonce dva Legolandy vedle sebe

Legoland Dubai

V rezortu byl 31. října 2016 otevřen i světově známý Legoland, který má šest částí: Factory, Lego City, Imagination, Kingdoms, Adventure a zastřešený, příjemně klimatizovaný Miniland. Čeká na vás zhruba čtyřicet interaktivních atrakcí a 15 000 modelů postavených celkem z více než 60 milionů kostiček Lega. Kombinaci vnitřních a venkovních atrakcí tak doplňují modely nejznámějších dubajských mrakodrapů, interaktivní modely, dračí housenková dráha a tobogány. Tento park se rozkládá v jižní části Dubaje na cca 28 km čtverečních a kromě atrakcí právě modely unikátních staveb zachycují i vzestup samotného rezortu. Nejvyšší budova Burj Khalifa je 17 m vysoká a její stavba ze 436 tis. kostek Lega trvala přes 5000 hodin. Dále zde najdete kupř. Velkou mešitu šejka Zajída o váze 1,3 tuny nebo model indického Tádž Mahálu. V části Fantazie pak najdete poměrně známý model Alberta Einsteina.

Legoland Water Park

Dne 10. ledna 2017 přivítal návštěvníky i vodní park Legoland Water Park, který se nachází hned vedle Legolandu Dubai, čítající v době otevření 20 vodních tobogánů a atrakcí. Další budou přibývat. Najdete tu kupř. Lazy river – línou řeku nebo si vaše děti mohou postavit z lego kostek i vlastní lodičku, kterou pak pustí po vodě. Další atrakci je Red Rush, kde se svezete na raftu rodinných rozměrů a samozřejmostí jsou i umělé vlny. Opravdovým adrenalinovým zážitkem je pak tobogán, který vás uzavře do relativně úzkého tubusu a poté vypustí téměř strmě dolů. Můžete si zde s rodinou pronajmout i tzv. canabas, což jsou speciální stany, ve kterých lze odpočívat.

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Proč ráno vstáváte z postele aneb S IKIGAI za smyslem života

Tajemství spokojenosti

Článek

Lektor osobní produktivity: Neschopnost pracovat se svým časem může znamenat past

A lékem není pouze aplikace

Článek

Chcete dosáhnout úspěchu? Pak nesnězte ten marshmallow!

Jak obětovat méně pro více

Článek

15 tipů, jak zapůsobit na obchodním jednání

Zvyšte své šance a získejte důvěru

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Jak létají manažeři za byznysem aneb Když běžné letadlo nestačí

Cestování privátním tryskáčem

Článek

Šaty Marilyn Monroe i originální Batmobil. Toto je 7 memorabilií, které se prodaly za nejvyšší cenu

Milionové suvenýry

Článek
Další články z rubriky Lifestyle