x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Bez posilovny nemáte v byznysu šanci! Ptáte se proč?

15.04.2016 / Zdravko Krstanov
Fotbálek s přáteli dvakrát týdně? To nepředstavuje jen ztrátu času a otlučené nohy. Pravidelné návštěvy posilovny? To nemusí být pouze pot, steroidy a selfie před zrcadlem. Pohyb je tím, co nám jako lidstvu obecně chybí. A to zdaleka ne pouze po fyzické stránce. Pohyb chybí našemu mozku. A co chybí našemu mozku, chybí našemu byznysu.

Získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu

MontyRich předplatné

+ kniha v hodnotě 890 Kč zdarma

Harvardský profesor John Ratey ve své poslední knize Go Wild za pomoci vědeckých důkazů vysvětluje, jakým způsobem ovliňuje pohyb náš mozek. Před 10 000 lety jsme se pohybovali v průměru 15 kilometrů denně pěšky. Dnes jsme připoutání ke kancelářským či školním židlím a naše nejdelší procházka vede do podzemních garáží k autu nebo ke stanici metra. Proč je to špatně?

Díky cvičení jsme chytřejší

Absence pohybu se samozřejmě projevuje zejména na našem těle. Nadváha je obrovským problémem současné mladé generace. Není však jediným špatným důsledkem fyzické pasivity. V americkém státě Texas probíhala studie s téměř třemi miliony studentů. Byla nalezena silná souvislost mezi známkami a tím, jak často studenti cvičili nebo sportovali. Pohybově založení studenti dosahovali lepších školních výsledků. “Cvičení skutečně zlepšuje naši schopnost myslet,” vysvětlil profesor. Ač to zní komicky, tak začít můžete tím, že si stoupnete. Ratey tvrdí, že naše mozky jsou tak skutečně výkonnější, a to přibližně o 7 %.

Díky cvičení nejsme ve stresu…

Pravidelné cvičení značně urychluje vznik nových mozkových buněk. Stejnou činnost nám zajistí meditace nebo smích, ale cvičení je s přehledem nejeefektivnější. Nové mozkové buňky pak mají schopnost ztlumit stresové podněty. “Čím více jste fit, tím lepším jste studentem. A čím více jste fit, tím více jste odolní vůči stresu,” poznamenal Ratey. Takže pokud vás něco ve škole nebo ve firmě dohání k šílenství, vyražte na běh po městě.

… a jsme štastní 

Pohyb pozitivně mění chemické procesy v našich hlavách. Byla dokonce zveřejněna studie, která ukazovala, že cvičení funguje stejně jako antidepresiva. “Cvičení nám skutečně prokazuje tu stejnou službu jako některé medikamenty,” dodal profesor. A nutno podotknout, že bez vedlejších nežádoucích účinků.

V konečném důsledku, ať už studujete, či podnikáte, rozhodně byste neměli pohyb zanedbávat. Všimněte si, že moderní firmy dnešní doby pořádají pro zaměstnance sportovní akce. Ty lepší z nich dokonce disponují vlastní tělocvičnou a posilovnou.

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Chcete dosáhnout úspěchu? Pak nesnězte ten marshmallow!

Jak obětovat méně pro více

Článek

15 tipů, jak zapůsobit na obchodním jednání

Zvyšte své šance a získejte důvěru

Článek

Jak létají manažeři za byznysem aneb Když běžné letadlo nestačí

Cestování privátním tryskáčem

Článek

Šaty Marilyn Monroe i originální Batmobil. Toto je 7 memorabilií, které se prodaly za nejvyšší cenu

Milionové suvenýry

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Jak na návrat z ciziny zn. bezbolestně

Zpět domů ve formě

Článek

Jaguar XK120 jako skvělá alternativní investice

Revoluční Angličan

Článek
Další články z rubriky Lifestyle