x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

Kam se hrabou fotbalisti. Teprve Floyd Mayweather nakupuje auta ve velkém stylu!

Motorová vášeň legendy světového boxu

19.03.2017 / Zdravko Krstanov
Žádný operativní leasing, žádné bazary ani referenční vozy. Nejlepší defenzivní boxer naší doby si pořizuje za hodně peněz hodně muziky.

Získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu

MontyRich předplatné

+ kniha v hodnotě 390 Kč zdarma

Floyd 'Money' Mayweather přirozeně potřebuje na svoje automobilové choutky řádně zaopatřené konto. S penězi však problém nemá a nikoho asi nepřekvapí, že je jednoznačně nejlépe placeným sportovcem planety. Za každou minutu, kterou v sobotu 2. května 2015 strávil v ringu, mu přistálo na kontě $4,994,681 dolarů (122 milionů korun), což je více než 2 miliony korun za vteřinu.

Za Floydův honorář z tohoto zápasu byste si mohli koupit například 2 000 kusů Maserati Ghibli S. Jak tohle všechno utratit? Floyd naštěstí miluje auta, takže miliony dolarů se u něj často příliš neohřejí. Kupuje si je před zápasem, po zápase, když je na dovolené ... stručně řečeno kdykoli ho napadne.

Za svou kariéru si pořídil více než 100 aut všech druhů a značek. V jeho garáži naleznete například šestnáct vozů značky Roll-Royce od modelu Wraith až po Phantom. Známým faktem je i to, že snad jako jediný na světě vlastní 3 kousky Bugatti Veyron. Na tři Veyrony má speciální garáž, v té se našlo ještě místo pro Ferrari Enzo. V garážích pro „normální“ auta najdete mimo jiné McLaren P1, dva Bentley Mulsanne, Ferrari 458 Italia, Lamborghini Aventador, několik Bentley Continental GT, hromadu Mercedesů a výčet by takto mohl ještě pár řádků pokračovat.

Kdy je správný čas koupit si auto?

Řekněme, že Floyd má poněkud osobitý styl nakupování vozů, který kromě něj praktikují snad jedině šejci v Arabských emirátech. Má totiž s dealery automobilů velmi zvláštní vztah. Není výjimkou, že zavolá uprostřed noci a dealeři musí vstát z postele a utíkat otevřít své showroomy, aby posloužili jednomu z nejlukrativnějších zákazníků na světě. Právě jedním takovým nočním nákupem přišel slavný boxer ke svému prvnímu Bugatti Veyron, když ve 3 ráno zavolal dealerovi s přáním, aby před jeho domem do dvanácti hodin stál Veyron. Dealer okamžitě nasedl do letadla, předběhl pár lidí čekajících měsíce na svoje Bugatti a auto mu dodal do 11 hodin.

Vzhledem k dobám objednávek si ale nemyslete, že si Floyd vždycky dá v klubu pár panáků a pak z rozmaru nakupuje automobily. On je tak trochu "noční tvor". V noci, když všichni spí, on trénuje, běhá po městě, a když na to přijde, tak i nakupuje.

Pouze hotovost!

Floyd miluje americkou měnu a především zelené stodolarové bankovky. Jeho láska k penězům je taková, že odmítá platit za auta jinak než v hotovosti. Mayweather nosil ke svému oblíbenému a hlavnímu dealerovi kufry plné peněz tak často, že tento musel investovat do druhého počítadla peněz speciálně pro něj, aby se proces přepočítávání bankovek urychlil.

Mayweather si sebou vždy bere dostatek v hotovosti na to, aby si mohl udělat radost doslova pokaždé, když náhodou prochází kolem výlohy, kde se vyjímá nějaké Lamborghini, Mercedes, McLaren atd. Není také žádným tajemstvím, že Floyd začíná být víc a víc konzervativní v otázce barvy svých vozů. Zatímco dřív kupoval auta všech barev, dnes preferuje zejména bílou barvu.

Co dál?

Floyd má i přes svou obří sbírku luxusních automobilů pořád kam stoupat. Podle dostupných informací mu v garáži pořád chybí třeba Porsche 918 nebo slavné Ferrari LaFerrari, nemluvě o extrémně exkluzivních autech, jakým je třeba Lamborghini Veneno. Uvidíme, jestli se jedné krásné noci slavný Američan nevzbudí s nepřekonatelnou chutí na LaFerrari a u italské automobilky si ho prostě nevydupe. Pár Ferrari 430i , 458 Italia nebo 599 již v garáži má, tak by to snad nemusel být takový problém.

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Média, lži a příliš rychlý mozek

Průvodce postpravdivým světem

Článek

Strava má ohromný vliv na vaši kreativitu i náladu. Jak předejít stagnaci?

Aneb jste to, co jíte

Článek

Rada nad zlato: jak je možné přečíst novou knihu každý den

Gramotnost je mostem mezi bídou a nadějí

Článek

5 důvodů, proč by měl podnikatel více cestovat

Stačí sbalit batoh a vyrazit

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 390 Kč jako dárek
Koupit předplatné

7 nejkrásnější míst, kam se dopravíte nejpohodlněji bizjetem

Soukromým tryskáčem na dovolenou? Proč by to nebylo možné?

Článek

5 plus 1 věc, kterou člověk objeví, když skoncuje s alkoholem

Také alkohol je dobrý sluha, ale špatný pán

Článek
Další články z rubriky Lifestyle