Kam se hrabou fotbalisti. Teprve Floyd Mayweather nakupuje auta ve velkém stylu!

Motorová vášeň legendy světového boxu

Žádný operativní leasing, žádné bazary ani referenční vozy. Nejlepší defenzivní boxer naší doby si pořizuje za hodně peněz hodně muziky.

Floyd 'Money' Mayweather přirozeně potřebuje na svoje automobilové choutky řádně zaopatřené konto. S penězi však problém nemá a nikoho asi nepřekvapí, že je jednoznačně nejlépe placeným sportovcem planety. Za každou minutu, kterou v sobotu 2. května 2015 strávil v ringu, mu přistálo na kontě $4,994,681 dolarů (122 milionů korun), což je více než 2 miliony korun za vteřinu.

Za Floydův honorář z tohoto zápasu byste si mohli koupit například 2 000 kusů Maserati Ghibli S. Jak tohle všechno utratit? Floyd naštěstí miluje auta, takže miliony dolarů se u něj často příliš neohřejí. Kupuje si je před zápasem, po zápase, když je na dovolené ... stručně řečeno kdykoli ho napadne.

Za svou kariéru si pořídil více než 100 aut všech druhů a značek. V jeho garáži naleznete například šestnáct vozů značky Roll-Royce od modelu Wraith až po Phantom. Známým faktem je i to, že snad jako jediný na světě vlastní 3 kousky Bugatti Veyron. Na tři Veyrony má speciální garáž, v té se našlo ještě místo pro Ferrari Enzo. V garážích pro „normální“ auta najdete mimo jiné McLaren P1, dva Bentley Mulsanne, Ferrari 458 Italia, Lamborghini Aventador, několik Bentley Continental GT, hromadu Mercedesů a výčet by takto mohl ještě pár řádků pokračovat.

Kdy je správný čas koupit si auto?

Řekněme, že Floyd má poněkud osobitý styl nakupování vozů, který kromě něj praktikují snad jedině šejci v Arabských emirátech. Má totiž s dealery automobilů velmi zvláštní vztah. Není výjimkou, že zavolá uprostřed noci a dealeři musí vstát z postele a utíkat otevřít své showroomy, aby posloužili jednomu z nejlukrativnějších zákazníků na světě. Právě jedním takovým nočním nákupem přišel slavný boxer ke svému prvnímu Bugatti Veyron, když ve 3 ráno zavolal dealerovi s přáním, aby před jeho domem do dvanácti hodin stál Veyron. Dealer okamžitě nasedl do letadla, předběhl pár lidí čekajících měsíce na svoje Bugatti a auto mu dodal do 11 hodin.

Vzhledem k dobám objednávek si ale nemyslete, že si Floyd vždycky dá v klubu pár panáků a pak z rozmaru nakupuje automobily. On je tak trochu "noční tvor". V noci, když všichni spí, on trénuje, běhá po městě, a když na to přijde, tak i nakupuje.

Pouze hotovost!

Floyd miluje americkou měnu a především zelené stodolarové bankovky. Jeho láska k penězům je taková, že odmítá platit za auta jinak než v hotovosti. Mayweather nosil ke svému oblíbenému a hlavnímu dealerovi kufry plné peněz tak často, že tento musel investovat do druhého počítadla peněz speciálně pro něj, aby se proces přepočítávání bankovek urychlil.

Mayweather si sebou vždy bere dostatek v hotovosti na to, aby si mohl udělat radost doslova pokaždé, když náhodou prochází kolem výlohy, kde se vyjímá nějaké Lamborghini, Mercedes, McLaren atd. Není také žádným tajemstvím, že Floyd začíná být víc a víc konzervativní v otázce barvy svých vozů. Zatímco dřív kupoval auta všech barev, dnes preferuje zejména bílou barvu.

Co dál?

Floyd má i přes svou obří sbírku luxusních automobilů pořád kam stoupat. Podle dostupných informací mu v garáži pořád chybí třeba Porsche 918 nebo slavné Ferrari LaFerrari, nemluvě o extrémně exkluzivních autech, jakým je třeba Lamborghini Veneno. Uvidíme, jestli se jedné krásné noci slavný Američan nevzbudí s nepřekonatelnou chutí na LaFerrari a u italské automobilky si ho prostě nevydupe. Pár Ferrari 430i , 458 Italia nebo 599 již v garáži má, tak by to snad nemusel být takový problém.

Podobné články

5 způsobů, jak se znovu těšit na pondělí
Lifestyle

5 způsobů, jak se znovu těšit na pondělí

Kateřina Kožíšková - 18.06.2018

Určitě všichni znáte ten pocit, kdy se po krásném víkendu probudíte a „pracovní“ realita vás zasáhne přímo mezi oči. Ne vždycky se poštěstí mít…

Chcete vstávat brzy ráno? 8 triků, které vám k tomu pomůžou
Lifestyle

Chcete vstávat brzy ráno? 8 triků, které vám k tomu pomůžou

Milan Charvát - 14.06.2018

Ne každý z nás je od přírody ranní ptáče, ale to vůbec neznamená, že brzké vstávání není pro každého. K úspěchu stačí, abychom pochopili pár…

Co je zač ten roztomilý pejsek? Tibetský mastiff s cenovkou 3 miliony dolarů
Lifestyle

Co je zač ten roztomilý pejsek? Tibetský mastiff s cenovkou 3 miliony dolarů

Tomáš Durčák - 01.06.2018

Zatímco ještě před několika desetiletími bylo úplně normální mít u domu psa, za kterého jste nikomu nemuseli nic platit, v dnešním světě si lidé…

Recenze knihy: Umění žít pozitivně
Lifestyle

Recenze knihy: Umění žít pozitivně

Patrik Kudláček - 18.05.2018

Autoři knihy Andy Cope a Andy Whittaker pracovali řadu let jako koučové v oblasti osobního rozvoje. Zaměřovali se na veškerá propíraná témata, která…

Jak se stát Géniem: Nejlepší myšlenky Alberta Einsteina
Lifestyle

Jak se stát Géniem: Nejlepší myšlenky Alberta Einsteina

Patrik Kudláček - 22.04.2018

Albert Einstein je jedním z nejčastěji citovaných mužů v historii. Ačkoliv jsou jeho citáty velmi užitečné, tak řadu z těch, které mu jsou…

Recenze knihy: 30 pravidel vítězů
Lifestyle

Recenze knihy: 30 pravidel vítězů

Patrik Kudláček - 14.04.2018

Co byste chtěli nejvíc od života? Je to bohatství, moc, nebo snad šťastný život? Směrování vašeho života je čistě ve vašich rukou, nicméně mnoho lidí…

Newsletter

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.

Červen 2018
+ PDF magazínu MontyRich
jako dárek
Dávám souhlas se zpracováním mé adresy (ochranou osobních údajů)
Neodesíláme žádny spam