x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Top 15 módních doplňků pro muže

28.04.2014 / Milan Charvát
Zvolte jeden z prověřených a stylových typů doplňků a vylepšete si tak svůj styl gentlemana.

Získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu

MontyRich předplatné

+ kniha v hodnotě 890 Kč zdarma


Doplňky mohou jednoduše a mnohdy i levně vylepšit nebo naopak absolutně zlikvidovat náš celkový vzhled a styl. V následujícím článku získáte přehled o 15 nejpoužívanějších typech doplňků, které se neustále znovu a znovu objevují v každém módním stylu. Vyberte si podle svého vkusu a do budoucna již důležitost doplňků nepodceňujte.

Prsteny

Obecně by prsteny měly být méně nápadné. Jde o doplněk, volte proto méně výrazné typy. Velké výrazné diamanty by mohly strhávat pozornost ostatních a odvádět ji od vašeho celkového stylu. Nejlepší je klasický kruhový tvar. Nebojte se ani exotických materiálů. Stejně jako nejsou prsteny pouze projevem manželství, neměly by se ani omezovat na zlato nebo stříbro.

Brýle

Kvalitní a stylové brýle mohou skutečně povznést váš celkový vzhled na kvalitativně vyšší úroveň. Pokud nepotřebujete brýle kvůli zdravotním potížím, zůstaňte u slunečních - falešné dioptrické brýle nevypadají nejlépe. Při výběru berte v úvahu i tvar obličeje, oválnější obličeje vypadají lépe se čtvercovými brýlemi, zatímco muž s ostře řezanými rysy si bude spíše rozumět s kulatými brýlemi.

Šátek

Šátky jsou skvělé, ale jen když korespondují s počasím. Těžký šátek je v 40stupňovém vedru sebevraždou. Šátky a šály jsou vcelku velkým doplňkem a váš outfit výrazně barevně doplňují. Nechte pracovat svou fantazii a pusťte se do zajímavých barevných kreací.

Kravaty

Většina lidí přemýšlí o kravatách pouze jako o kancelářské potřebě. Mohou být ale stejně dobře nošeny i při různých společenských akcích. Konzervativní bavlněné kravaty si nechte pro obchodní jednání. Když vyrážíte do víru dění, experimentujte s hrubými texturami a zajímavými vzory. Vlněné kravaty nebo motýlek mohou být zajímavým doplňkem, pokud se chcete společensky obléknout a zároveň se cítit skvěle.

Klobouky a pokrývky hlavy

Nosit klobouk je v dnešní době výzvou. Vyvarujte se plsťových klobouků se širokou krempou. Pokud chcete zkombinovat eleganci s trochou retro stylu, zvolte nízko posazený klobouk s úzkou krempou. V případě velmi uvolněného stylu neuškodí ani  baseballová čepice. Klobouky a obecně pokrývky hlavy jsou pravděpodobně nejvýraznějším módním doplňkem, proto je vybírejte velmi pečlivě. Slaměný klobouk není k formálnímu obleku zrovna ideální variantou.

Kravatové spony

V dnešní době již sponky neslouží ke svému původnímu účelu přichytit kravatu ke košili. Místo toho se z nich stala čistě módní ozdoba. K formálnímu obleku zvolte konzervativnější sponu ze stříbra nebo zlata, pro uvolněnou společenskou atmosféru můžete volit extravagantnější styl. Kravatové spony seženete ve velkém výběru.

Náhrdelníky a řetízky

Popularita tohoto doplňku v poslední době poněkud kolísá. Nicméně zachovejte podobný přístup jako u prstenů. Jde pouze o doplnění stylu, náhrdelník by proto měl pouze dotvářet váš celkový outfit. Pro společenské účely můžete využít kožený materiál.

Náramky

V pánském módním světě popularita náramků v posledních letech vzrostla přímo raketovým tempem. Kožené náramky jsou velmi populární a vypadají dobře. Pro větší extravaganci je možné zvolit i zlaté (případně stříbrné) náramky, to však doporučuji jen odvážným.

Pásky

Jednoduchý doplněk, který pomůže podtrhnout váš styl. Pro formální příležitosti volte stejnou barvu pásku a bot. Pro uvolněnou společenskou akci můžete volit ze širokého spektra barev, odstínů i materiálů. Výrazná kovová spona vypadá dobře za všech okolností.

Tašky

Při volbě tašky nezapomeňte na její využití. Pro dobrý vzhled volte jednoznačně kožený materiál. Mnoho lidí preferuje sladit barvu všech svých kožených doplňků. Stejně tak vypadají dobře i klasické „poštovní“ tašky, které jsou se svým jedním pruhem přes rameno i praktické a pohodlné. Kufřík používejte pouze pro formální příležitosti.

Peněženky

Cílem peněženky je v první řadě uschovat vaše peníze. Módní trendy nejsou až tak podstatné. Zůstaňte u libovolného druhu kůže. Látkové peněženky nevypadají zrovna dobře. Pro formální příležitosti zvolte spíše menší, tenkou peněženku. Nejpopulárnější barvy jsou černá a hnědá, stejně jako u pásků můžete sladit barvu s botami.

Manžetové knoflíčky

Manžetové knoflíčky jsou dobře dohromady s francouzskými manžetovými košilemi, které bývají velmi formální. Designově můžete vybírat téměř z čehokoliv, pouze se vyvarujte extravagantních designů, jako jsou například velké drahé kameny. Formálnost může být vyzdvižena použitím hedvábných materiálů jemnější barvy.

Obuv

Přestože nejde o doplněk v pravém slova smyslu, je obuv jednoznačně jedním z nejdůležitějších aspektů mužského oblékání. Nejlepší variantou pro nejširší spektrum příležitostí je bezesporu kůže. Sandály volte pouze pro totálně neformální příležitosti a plážovou obuv noste zásadně bez ponožek.

Hodinky

Pravděpodobně první věc, kterou si člověk představí pod pojmem módní doplněk. Hodinky vlastní skoro každý muž. Je stylové sladit barvu s páskem, jde-li o kůži. Látkové a kožené materiály jsou méně formální než kovy jako zlato nebo stříbro. Design hodinek volte spíš obyčejný, snažte se zaměřit na celkový výraz materiálu.
Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Chcete dosáhnout úspěchu? Pak nesnězte ten marshmallow!

Jak obětovat méně pro více

Článek

15 tipů, jak zapůsobit na obchodním jednání

Zvyšte své šance a získejte důvěru

Článek

Jak létají manažeři za byznysem aneb Když běžné letadlo nestačí

Cestování privátním tryskáčem

Článek

Šaty Marilyn Monroe i originální Batmobil. Toto je 7 memorabilií, které se prodaly za nejvyšší cenu

Milionové suvenýry

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Jak na návrat z ciziny zn. bezbolestně

Zpět domů ve formě

Článek

Jaguar XK120 jako skvělá alternativní investice

Revoluční Angličan

Článek
Další články z rubriky Lifestyle