x
Zapomenuté heslo
Největší česko-slovenská byznysová platforma pro podnikatelé a investory
+420 272 650 781 support@montyrich.cz
Členství

La Belle - první jachta navržená speciálně pro ženy je tak trochu plovoucí wellness

02.03.2015 / Pavel Ungr
Pamatujete si na scénu z kasovního trháku Vlk z Wall Street, ve které Leonardo DiCaprio daruje své krásné manželce Naomi luxusní jachtu? Nyní už si nedovedu představit, že by ji nekoupil luxusní jachtu La Belle, navrženou speciálně pro ženy. Ta je sice teprve ve stádiu návrhu, ale přesto už si získala více než solidní pozornost.

Získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu

MontyRich předplatné

+ kniha v hodnotě 390 Kč zdarma

Luxusní jachty jsou symbolem úspěchu. Existují totiž dva druhy miliardářů. Jedni po vzoru Warrena Buffetta žijí celý život skromně bez ohledu na to, jak neuvěřitelné bohatí jsou. Druzí se nestydí ukazovat na obdiv své bohatství. Proč by také měli, pouze si užívají toho, co vydělali. Byznys se super luxusními jachtami se proto v posledních letech může opírat o stále rostoucí počet bohatých a rozhodně nemá o extravagantní zákazníky s netradičními požadavky nouzi.

Dosud jsme se ovšem mohli dočíst pouze o obřích soukromých plavidlech, přizpůsobených spíše mužům. Miliardáři jako například Roman Abramovič totiž pro tento "koníček" mají slabost a neváhají do něj investovat. Nyní však monacká designérka Lidia Bersani přišla s projektem osmdesátimetrové jachty speciálně pro ženy.

Bezchybný odpočinek pro ženy

Vůbec první jachta tohoto typu La Belle (česky Kráska) má být osmdesát metrů dlouhá a jak podle fotek jistě sami uznáte, vypadá vskutku přepychově. Na vybavení se nešetřilo, a tak loď působí jako luxusní zámek nesoucí se na vlnách oceánu.

Zákaznice z řad žen se La Belle bude snažit upoutat vyvedením v krémové barvě v kombinaci se zlatou, křišťálovými doplňky značky Swarovski, kožešinami nebo květinovými dekory. Na svých stránkách designérka Lidia Bersani  popisuje svůj styl jako „teplý a romantický, plný opulentních a pohodlných elementů.“

Pětipatrová jachta má podle ní splnit představy bohatých žen o bezchybném odpočinku. Loď, jejíž cena je zatím neznámá, nabídne pět kajut pro celkem 12 hostů. Nejluxusnější hlavní ložnici dominuje kulatá dvojpostel s obřím baldachýnem a panoramatickou privátní terasou s nerušeným výhledem na moře. Samozřejmostí jsou stěny obložené zlatými mozaikami s perletí nebo kohoutky v koupelně či vypínače na stěnách ze zlata. Na zlatě se zkrátka nešetřilo.

Mezera na trhu

Bersani si myslí, že našla díru na trhu a její plavidlo může mít úspěch, i když žádnou objednávku zatím neobdržela. V čem se tedy od ostatních „pánských“ jachet zrovna tato liší? Pro pobavení bohatých a úspěšných žen je k dispozici bazén na hlavní palubě, možnost opalování na několika terasách a hudební salonek s živou produkcí na klavír a harfu.

Významný rozdíl ovšem spočívá i v tom, že například kulečník nebo šipky musely uvolnit místo lázním s hydromasážním bazénem, infračervenou saunou nebo místnosti se sněhem a ledovou fontánou. Nechybí ani malé fitness s venkovním jacuzzi a knihovna s krbem. Výrazným doplňkem plavidla je také heliport na střeše jachty a na něm vrtulník ve zlaté barvě. Tak co, pánové, už máte koupený dárek k narozeninám pro svou drahou polovičku?

 

 

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Recenze knihy: 30 pravidel vítězů

Kniha Bodo Schäfera přináší pravidla pro úspěch a naplněný život

Článek

Rezidence Park Masarykova: blízko za sportem a do přírody

Ideální víkendové bydlení hodinu cesty od Prahy

Článek

Média, lži a příliš rychlý mozek

Průvodce postpravdivým světem

Článek

Strava má ohromný vliv na vaši kreativitu i náladu. Jak předejít stagnaci?

Aneb jste to, co jíte

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 390 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Rada nad zlato: jak je možné přečíst novou knihu každý den

Gramotnost je mostem mezi bídou a nadějí

Článek

5 důvodů, proč by měl podnikatel více cestovat

Stačí sbalit batoh a vyrazit

Článek
Další články z rubriky Lifestyle